The Elder Scrolls IV: Oblivion. Системні вимоги та короткий огляд серії

194 0 Новини високих технологій

Нестаріюча класика серії The Elder Scrolls радує і дивує навіть через час. Системні вимоги до Oblivion не є високими мірками 2018 року, але до гри повертаються поціновувачі класики. Про це і піде мова в статті.

The Elder Scrolls IV: Oblivion. Системні вимоги та короткий огляд серії

Про гру

Проект розроблений і реалізований компанією Bethesda, як і інші продукти серії The Elder Scrolls. Випущена гра була 20 березня 2006 року та перші два тижні стала бестселером, розійшовшись тиражем у 3 мільйони копій. Потік позитивних відгуків більше ніж 50 ігрових видань призвів до того, що проект знайшов два офіційні доповнення: «Тремтячі Острова» та «Лицарі Дев'яти». Продукт отримав позитивні оцінки за сюжет і невисокі системні вимоги.


Oblivion в 2007 році перевиданий у вигляді версії Game of The Year Edition, в яку увійшли обидва аддона. Розробники надали фанатам вісім невеликих плагінів для проекту, додали в гру завдання, зовнішності і локації. Тут є різні типи зброї, обладунків, школи магії, навички ремонту та алхімії. Гравець може зачаровувати предмети, щоб надати їм додаткові здібності. У «Морровинд» були три види хвороб, але в «Обливионе» тільки одна — вампіризм. Є стартом побічної квесту на одужання і зцілюється лише зіллям.
The Elder Scrolls IV: Oblivion. Системні вимоги та короткий огляд серії

Сюжет

Користувач, чий ПК відповідає системним вимогам Oblivion, оцінить авторську задумку. Гра є продовженням The Elder Scrolls III: Morrowind - події розгортаються в Сиродиле, який піддався нападу культистів Міфічного Світанку. В ході інциденту гине імператор Тамріеля, і на протагоніста покладається місія знайти наступника, здатного утримати землі від розколу і захистити королівство від вторгнення демонічних сутностей з Облівіона. Спадкоємцем є священик Мартін, йому належить запалити Полум'я Дракона в імперському місті.


Головний герой виконує завдання, що врешті-решт призводить до крадіжки Амулета Королів і переслідування злодія-культиста в межах Облівіона. За повернення в реальний світ з'ясовується, що Мерунес Дагон увійшов в Тамріель в своєму справжньому обличчі і вчинив хаос. Священик Мартін змушений розколоти амулет, щоб з'єднатися з Драконом Часу Акатошем і стати його втіленням. Змій вступає в битву з Принцом Руйнування і виганяє назад в Обливион, після чого перетворюється в камінь. Доля Тамріеля в руках протагоніста.

Основні системні вимоги

The Elder Scrolls IV: Oblivion не порівняти з сучасними «важковаговиками» начебто «Відьмак 3». У далекому 2006 кожен другий фанат насолоджувався грою на максимальних налаштуваннях графіки, а всі інші задовольнялися мінімальними і середніми. Проект не такий «жирний», щоб відкладати кошти на «залізо». Для TES 4: Oblivion системні вимоги такі:
 • операційна система Windows XP або 2000;
 • процесор Інтел Пентіум" з тактовою частотою 2 гігагерца;
 • оперативна пам'ять на 512 мегабайт;
 • 46 гб вільного місця на жорсткому диску.
 • Рекомендується оновити драйвери відеокарти до останньої версії і встановити самий свіжий пакет оновлень операційної системи.
  The Elder Scrolls IV: Oblivion. Системні вимоги та короткий огляд серії

  Продовження серії

  Варто відзначити, що більшість геймерів дізналися про існування всесвіту «Древніх Сувоїв» по грі «Скайрим». Саме після проходження такої у багатьох зріс інтерес до інших проектів і бажання пройти Morrowind, Daggerfall, Arena і Oblivion. Системні вимоги для The Elder Scrolls збільшуються з плином часу. Це логічно, зважаючи наростаючих темпів технічного прогресу. До того ж на комп'ютері, відповідному вимогам для запуску Skyrim, така гра, як Oblivion, запуститься легко. Складно буде лише сприймати графіку минулих років, візуально порівнюючи з більш просунутими релізами.

  Вердикт

  Системні вимоги до Oblivion — той пункт, який робить проект загальнодоступним через довгий час. З висоти 2108 року графіка «Облівіона» здається незграбною, розпливчастою, морально і візуально застарілою. Не біда, якщо є бажання віддаватися вечорами ностальгії і знову побігати за планами потойбічного світу, перемогти Мерунеса Дагона і повторно відшукати Амулет Королів. Ряд геймерів дізналися про існування інших ігор серії The Elder Scrolls в результаті галасу навколо «Висування». Саме до цього проекту випущено величезну кількість фанатських модифікацій, вносячи зміни в процес проходження. Завдяки модам можна зробити зброю, броню, унікальні комплекти обладунків, нові магічні палиці, додати в гру квести, локації, супутників і супротивників. Крім того, модифікації дозволяють літати верхи на драконі і навіть обзавестися власними крилами.
  The Elder Scrolls IV: Oblivion. Системні вимоги та короткий огляд серії
  Були спроби фанатських ретекстур проектів «Морровинд» і «Обливион», але вони були зустрінуті низкою негативних відгуків з-за неякісної роботи. Текстури зазнали змін, візуально стали краще, але текстові складові залишилися на рівні 2006 року. Букви в грі виглядають важко читається, оточені графічним «сміттям». Щоб подужати написане, потрібно пильно вдивлятися і напружувати очі. Мова йде про звичайних меню, а не про написах-підказках на монументах або монолітах. Залишається тільки сподіватися, що після виходу The Elder Scrolls VI розробники випустять Redux нетліючого класики «Древніх Сувоїв». Системні вимоги до Oblivion зростуть, але гра варта свічок!

  Популярі новини
  Загрузка...