Правильний розгін Xeon E5440: детальніша інформація та налаштування

219 0 Новини високих технологій

В рамках даної статті буде детально розглянуто алгоритм розгону Xeon E5440. Також будуть надані рекомендації щодо комплектації обчислювальної системи для здійснення даної операції та наведено список необхідного програмного забезпечення для перевірки стабільності роботи ЕОМ. В додаток до цього будуть описані детальні технічні характеристики цієї моделі мікропроцесорного пристрою.

Правильний розгін Xeon E5440: детальніша інформація та налаштування

Характеристики процесора

Для початку необхідно відзначити той момент, що Е5440 – це серверний чіп. Він призначений для установки в сокет LGA771. Але також його можна встановити в процесорний роз'єм LGA775 з допомогою спеціального перехідника, лише в цьому випадку можливий правильний розгін Xeon E5440.


Цей чіп оснащений чотирма обчислювальними ядрами. Кожне з них працює на фіксованій частоті в 283 ГГц. Це досить низьке значення. Тому багато власників таких обчислювальних систем підвищують тактову частоту ЦП, і за рахунок цього домагаються істотного приросту продуктивності. Цей мікропроцесор виготовлявся по технології з нормами допуску в 45 нм. Тепловий пакет чіпа обмежений 80 Вт. Максимальна значення температури, при якій може такий чіп все ще функціонувати, становить 67 0 С. Об'єм кешу другого рівня дорівнює 12 Мб. Тобто, по суті, дана модель процесорного пристрою за технічним специфікаціям практично ідентична Core 2Quad з індексом Е9550. Єдина відмінність між ними полягає в тому, що останній призначений для установки в LGA775 а Е5440 – в LGA771.


Множник частоти ЦП зафіксовано на значенні 85. Якось його змінити неможливо. Тому збільшити продуктивність комп'ютера можна лише шляхом збільшення частоти системної шини. За замовчуванням його значення дорівнює 333 МГц. Ще один важливий момент – при збільшенні частоти мікропроцесора необхідно також підвищувати напругу харчування. Номінальне значення останнього становить 085 В, але, згідно з паспортними данними,м його можна підвищити до 135 Ст.
Правильний розгін Xeon E5440: детальніша інформація та налаштування

Комплектація системи

Розгін Xeon E5440 неможливий без правильного компонування персонального комп'ютера. В першу чергу такий системний блок повинен бути оснащений материнською платою на базі сокет LGA775. Остання повинна базуватися на чіпсетах Р35 Р43 і Р45. Причому найбільш оптимально для цих цілей використовувати саме останній набір мікросхем. Також потрібен раніше згаданий перехідник для того, що серверний мікропроцесор T5440 платформи LGA771 можна було встановити в сокет LGA775. Ще один важливий момент – це потужність блока живлення. При роботі обчислювальної системи в номінальному режимі буде достатньо і 400 Вт. А от у випадку розгону значення цього буде недостатньо. У такій ситуації видавана потужність блоку живлення ПК повинна складати 750 Вт. Також рекомендується персональний комп'ютер доукомплектувати потужним вентилятором або системою водяного охолодження. Це дозволить навіть при посиленому тепловиділенні зберегти температуру ЦПУ в допустимих межах. В додаток до цього потрібно ПК оснастити твердотілим накопичувачем з інтерфейсом SATA. Всі ці маніпуляції дозволять максимально можливо підвищити продуктивність такої обчислювальної системи.
Правильний розгін Xeon E5440: детальніша інформація та налаштування

Порядок збільшення продуктивності

Розгін процесора Intel Xeon E5440 здійснюється наступним чином:
 • Попередньо оновлюємо BIOS системної плати так, щоб вона могла функціонувати в зв'язці з серверними моделями ЦПУ. Лише після цього можна встановлювати чіп разом з перехідником і системою охолодження. Також підключаємо інші компоненти ПК.
 • Потім необхідно встановити утиліти материнської плати, які б дозволяли контролювати характеристики системи в комплексі і змінювати їх.
 • Далі поступово збільшуємо частоту системної шини і напруга живлення мікропроцесора. Після кожного такого покрокового збільшення рекомендується перевіряти стійкість роботи ПК за допомогою спеціального програмного забезпечення, наприклад, AIDA64.
 • При досягненні частоти 34-35 ГГц і напруга в 129-131 В проводимо розширену перевірку стабільності роботи комп'ютера, яка в подальшому буде детально розглянута. Після цього розгін закінчено.
 • Перевірка стабільності функціонування

  Власне, розгін Xeon E5440 повністю завершено. Тепер необхідно перевірити стабільність роботи ПК. Для цього рекомендується запустити такі програми на ньому:
 • Утиліти Prime 95 і Linpack для перевірки стабільності роботи обчислювальних ядер і виявлення можливих збоїв.
 • Програма SMM для виявлення можливих помилок після проведення розгону.
 • Утиліту CST - завантажує обчислювальні модулі ЦПУ і перевіряє їх роботу в режимі найбільш інтенсивного навантаження.
 • Тестовий пакет ОССТ РТ - перевіряє стабільність роботи комп'ютера в комплексі.
 • Програму ТАТ - виявляє появу троттлінга в роботі мікропроцесора.
 • Утиліту Memtest - перевіряє надійність функціонування оперативної пам'яті.
 • Правильний розгін Xeon E5440: детальніша інформація та налаштування

  Відгуки

  Як показує досвід, розгін процесора Xeon E5440 дозволяє домогтися істотного приросту швидкодії комп'ютера в цілому. Номінальна частота чіпа дорівнює 283 ГГц. Після виконання даної операції її значення вже може бути одно 35 ГГц. У відсотковому відношенні це збільшення дорівнює 19%. Тобто це досить великий приріст швидкодії в порівнянні з його сучасними аналогами. Знову-таки, ці всі числа справедливі для повітряних кулерів, які не завжди можуть ефективно відвести зросла кількість теплоти. Якщо ж встановити в такий комп'ютер систему рідинного охолодження, то можна підкорити навіть частоту 40 ГГц і отримати вже практично 30% збільшення роботи ПК. Саме так щодо розгону Intel Xeon E5440 і відгукуються на поточний момент комп'ютерні фахівці.
  Правильний розгін Xeon E5440: детальніша інформація та налаштування

  Висновок

  В рамках даної статті було розглянуто загальний алгоритм розгону Xeon E5440. Виконуючи раніше викладені вказівки, можна істотно підвищити швидкодію таких обчислювальних систем шляхом мінімального вкладення матеріальних коштів. Причому навіть при певних обставинах реальне збільшення може досягти досить солідних 30%. На сьогоднішній день мікропроцесори з розблокованим множником не завжди можуть видати такий результат. Також цей ЦПУ оснащений чотирма ядрами, і вже одне це обставина дозволяє запускати будь-які сучасні ресурсомісткі програми.

  Популярі новини
  Загрузка...