Не працює бездротова клавіатура. Причини і способи усунення несправностей

88 0 Новини високих технологій

Часто користувачі ПК стикаються з проблемою, коли виходить з ладу і не працює бездротова клавіатура. Причин, чому таке трапляється, досить багато, починаючи від простих і банальних, і закінчуючи апаратної поломкою. У сьогоднішньому матеріалі ми детально розповімо про всі найбільш поширені несправності бездротових клавіатур, а також розглянемо способи усунення поломок.

Розряджений акумулятор

Перша і сама банальна причина, чому не працює бездротова клавіатура, – розряджений акумулятор. Ні для кого не секрет, що вся бездротова периферія працює від батарейок і час від часу їх, природно, потрібно заряджати. Якщо цього не робити, то в один прекрасний день акумулятор розрядиться, і девайс працювати не буде.


Не працює бездротова клавіатура. Причини і способи усунення несправностей
Так що, якщо раптом клавіатура не функціонує, то в першу чергу слід перевірити рівень заряду, тому як саме він може бути винуватцем проблеми. Якщо ж з батарейками все в повному порядку, то слід перейти до наступного пункту.

Порушення в роботі бездротового з'єднання

Ще одна дуже поширена причина, по якій не працює бездротова клавіатура, – порушення в роботі бездротового з'єднання. Бездротова периферія підключається до комп'ютера через адаптер Bluetooth, але мало просто увіткнути його роз'єм на системному блоці, адже потрібно ще виконати саме з'єднання, через кнопку сполучення.
Не працює бездротова клавіатура. Причини і способи усунення несправностей
Але трапляється і так, що встановлене з'єднання між клавіатурою і комп'ютером втрачається або розривається, наприклад, із-за некоректної відключення ПК. Щоб відновити роботу бездротової клавіатури, цілком достатньо буде виконати пару через відповідну кнопку на самій периферії. Все просто!


Збій драйверів

Наступна причина, чому не працює бездротова клавіатура, – збій в роботі драйверів. Це теж досить поширене явище, яке, на жаль, відбувається в самий несподіваний момент, і запобігти це, на жаль, не можна. Причин, чому можуть злітати драйвери, насправді багато, навіть той же стрибок напруги і непередбачена перезавантаження комп'ютера можуть посприяти, але зараз не про це. Виправити проблему з драйверами можна спробувати двома способами – простий перевстановлення або ж повним видаленням і чистою установкою. У першому випадку достатньо лише заново перевстановити драйвери і перезавантажити комп'ютер. У другому випадку доведеться виконати кілька додаткових маніпуляцій.
Не працює бездротова клавіатура. Причини і способи усунення несправностей
Для початку потрібно зайти в "Диспетчер пристроїв". Зробити це можна легко – потрібно натиснути правою кнопкою миші на значку "Пуск" і вибрати з появи меню відповідний пункт. Далі, в "Диспетчері пристроїв" знаходимо вкладку "Клавіатури" і розгортаємо її. У новоствореній вкладці повинна знаходиться клавіатура, ось її-то і потрібно видалити. Для цього натискаємо на ньому ПКМ і вибираємо в контекстному меню пункт "Видалити пристрій". Тепер, після цих нехитрих маніпуляцій, потрібно перезавантажити комп'ютер і виконати чистову установку драйверів на клавіатуру.

Проблеми з сигналом

Ще однією розповсюдженою проблемою, чому не працює бездротова клавіатура, є нестійкий сигнал Bluetooth. Потрібно ретельно перевірити, наскільки добре модуль встановлений в USB-порт, а також немає поруч з ним яких-небудь сторонніх предметів, які можуть глушити сигнал.
До "предметів-глушилкам", як правило, відносять вай-фай-роутери, модеми, радіоприймачі, телефони з включеним вай-фай-модулем або 3G/4G з'єднанням, активоване модуль Bluetooth на телефонах, бездротові колонки і все в такому дусі.

Модуль Bluetooth

Наступна причина, по якій бездротова клавіатура перестає працювати, – Bluetooth-модуль. Частенько трапляється так, що бездротової модуль випадково витягується з комп'ютера або у нього порушується контакт, із-за чого перестає подаватися харчування. Також буває, користувачі випадково або помилково відключають модуль в операційній системі, що теж порушує його роботу. В даному випадку виправляється проблема дуже просто – достатньо перепідключити модуль до комп'ютера або ж активувати його роботу в системі.
Не працює бездротова клавіатура. Причини і способи усунення несправностей
Але не варто забувати і про те, що бувають випадки, коли Bluetooth-модуль повністю виходить з ладу і тут вже, на жаль, нічим допомогти не можна. Але перш ніж списувати бездротовий передавач, його слід перевірити на працездатність на іншому комп'ютері – мало що. Якщо він там не визначиться, значить, можна йти в магазин за новим модулем.

Попадання рідини

Передостання причина, чому не працює бездротова клавіатура на комп'ютері, – попадання рідини на периферію. Які-небудь роз'яснення в даному випадку не потрібні, оскільки і так всім все зрозуміло. Дуже багато зіштовхують з тим, що проливають чай, кава, сік або просто воду на клавіатуру, після чого вона починає або погано працювати, або перестає працювати взагалі.
Не працює бездротова клавіатура. Причини і способи усунення несправностей
Що можна зробити в такій ситуації? Ну, для початку намоклий клавіатуру необхідно розібрати і залишити десь на добу, щоб вона повністю вся висохла. Після цього, якщо було пролито щось солодке, то обов'язково слід акуратно протерти всі елементи, особливо схему з доріжками для кнопок, спиртовою серветкою. Як тільки це буде зроблено, можна зібрати клавіатуру і спробувати її підключити. У більшості випадків все обходиться добре, і периферія продовжує функціонувати, але можуть бути і сумні наслідки у вигляді відмови від роботи окремих кнопок або блоків, а також повна відмова від працездатності всієї клавіатури.

Поломка клавіатури

Ну і, нарешті, остання причина. Чому бездротова клавіатура не працює, а миша працює? Гарне питання, але відповідь на нього для багатьох буде сумним. Якщо жоден з перерахованих способів не допомагає у вирішенні проблеми, і периферія відмовляється працювати, то тут залишається тільки одне – поломка клавіатури. У цьому випадку єдине рішення, яке допоможе у вирішенні проблеми – купівля нової периферії.

Популярі новини
Загрузка...