Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг

257 0 Новини високих технологій

Завдяки розвитку систем домашнього Wi-Fi і універсальному впровадження смартфонів, можна встановити кращу IP-камеру безпеки у будинку всього за пару кліків. Після запуску вона буде віддалено сповіщати про підозрілу активність біля будинку за допомогою смартфона, SMS або електронної пошти. Перш ніж користувачам витрачати свої гроші на придбання пристрою, потрібно мати чіткий план того, як буде влаштована система спостереження на об'єкті.

Подання IP-камери

Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг
Мережева IP-камера працює з використанням інтернет-протоколу IPv4 замість аналогових електричних сигналів. З цієї причини IP-камери також називаються мережевими камерами. Стандартними галузевими протоколами для них є специфікація Open Network Video Interface Forum (ONVIF) і протокол передачі в реальному часі (RTSP). Аналогові камери вимагають центральне пристрій для управління і запису даних, таких як DVR (Digital Video Recorder). DVR називається так через те, що виконує запис на диск, тому є цифровим, при цьому самі камери можуть бути і не «цифровими».


Камери працюють незалежно. Більшість з них мають вбудований міні-чіп, що дозволяє працювати або в централізованому, або в децентралізованому режимі або в обох, якщо вони мають достатню потужність. У централізованому режимі камери внутрішнього відеоспостереження управляються мережевим відеореєстратором (NVR) і взаємодіють з іншими айпі-пристроями, ось чому NVR необхідний. Камери підключаються до нього через Ethernet кабелі або по бездротовій мережі через Wi-Fi. В децентралізованому режимі вони не з'єднані з відеореєстратором, який їх контролює. Кожна міні IP-камера незалежна в локальній мережі LAN, та працює одночасно в обох режимах — в системі NVR і в локальній мережі.
Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг

Порівняння інтернет-камер і системи DVR

Якщо користувач - новачок в камерах безпеки, то система NVR спростить встановлення та налаштування. Якщо у нього є аналогові камери або коаксіальний кабель, то система DVR-камер може бути зручним рішенням.


Фахівці порекомендують системи NVR всім, хто хоче мати більш високий рівень безпеки вдома або в бізнесі. Переваги в порівнянні з аналоговим CCTV:
 • Дозволяє отримувати СМС, електронну пошту і Push-повідомлення на мобільний телефон.
 • Мають просунуті алгоритми визначення маршрутів, скорочують неправдиві дані, виявлення порушень.
 • Цифрове відео з інтелектуальними маркерами для попереджень спрощує перегляд матеріалів.
 • Важливий елемент домашній мережі, так як IP-камера з Wi-Fi працює з підсистемами: відкриття дверей і включення освітлення.
 • Велика гнучкість монтажу, оскільки вони можуть працювати через дротові і бездротові мережі.
 • Класифікація камер по форм-фактору

  Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг
  Форм-фактор камери описує тип: від кульових камер куполів і невеликих прихованих пристроїв. Різні форми підходять для різних місць, в тому числі в приміщенні або поза приміщень, що дає можливість вибирати камеру, відповідну вимогам спостереження. Різновиди по форм-фактору наступні:
 • Кульові, найпоширеніші типи відеоспостереження. Самий бюджетний тип, не дуже стійкий до вандалізму, але при цьому пропонує гнучкість в монтажних положеннях і налаштуванні.
 • Купольні переважні в комерційних умовах. Вони стійкі до вандалізму і до атмосферних впливів, все завдяки їх монтажного положення. Вони складніше, а настройка після цього також може бути вельми обмежена.
 • Міні-купольні, або револьверні камери — антивандальні пристрою. У наші дні все більше компаній запускають ці види моделей.
 • Кубічні встановлюються в кутку приміщень. Зазвичай поставляються з вбудованими пристроями зв'язку, тому їх також використовують в як домофонів.
 • Камери з фокусною гнучкістю. Обсяг доступного масштабування залежить від різних фокусних відстаней і також огляду FoV. Для довгих провулків ця камера з фокусною відстанню 6 мм, просто чудова. Для заднього двору знадобиться широкий FoV 2.8 мм. Звичайно, недоліком такої лінзи є те, що зображення буде спотворюватися поблизу країв.
 • Фіксовані міні IP-камери використовують об'єктив, встановлений на одне фокусна відстань, що робить вибір камери ще більш критичним.
 • Ручні пристрої зі змінною фокусуванням лінз, таких як від 3 мм до 10 мм, яке змінюється вручну.
 • Pan-Tilt-Zoom (PTZ) моторизовані у всіх осях руху.
 • Вибір моделі за типом діафрагми

  Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг
  Кращу IP-камеру потрібно підбирати з урахуванням об'єктива. Апертура об'єктива визначає, скільки світла дозволено подавати на датчик. Чим менше діафрагма, тим менше світла. Класифікація в залежності від типу апертури наступна:
 • Фіксована діафрагма.
 • Моторизована мінлива апертура Auto-Iris.
 • Точна діафрагма (P-Iris).
 • Для додатків, де потрібне якісне збільшення, наприклад, при розпізнаванні номерних знаків, апертура з автоматичним управлінням в пріоритеті.

  Правильний підбір камери стеження

  Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг
  Перш ніж вибрати мережеві IP-камери, потрібно чітко розпланувати, де вони будуть встановлені. Від цього буде залежати необхідний тип. Особливості пошуку - нижче:
 • Підтримка ONVIF і RTSP, що забезпечить сумісність з NVR.
 • Підтримка Power-over-Ethernet заміняє використання двох кабелів (харчування і мережа) на один, коли харчування передається з того ж дроту передачі даних. Це дуже зручно, так як можна використовувати довгі траси Ethernet.
 • Захист від атмосферних впливів, щоб перевірити, що зовнішні пристрої сумісні з IP66. Рекомендується додатково обробити навколо камери шаром герметика для посилення захисту.
 • Рекомендоване дозвіл мінімум 2 Мегапікселя - 3 є стандартним, але 4 Мп - основний вибір.
 • Вид освітлення. Інфрачервоне освітлення є в більшості IP-камер з Wi-Fi. Пристрої з ІК поступово будуть виводитися з експлуатації, тому що створюваний ІК має ефект ліхтарика, тому застосуємо тільки для малого простору. Крім того, цей світ приваблює мух і павуків, а це блокує огляд або викликає спрацьовування датчика руху, тому освітлення EXIR LEDs - могутніше і довговічніше.
 • Необхідність бездротового зв'язку потрібно уточнювати перед тим, як вибрати IP - камеру. Фахівці не рекомендують використовувати Wi-Fi для камер за умовами надійності. У цьому випадку переважніше мережеві мережі, оскільки вони більш надійні і швидкісні.
 • Розмір сховища даних. Зазвичай це слоти для SD-карт, що підтримують до 128 Гб ємкості. Багатьом подобається використовувати хмарне сховище. Деякі хмарні камери, такі як Arlo Q Plus, тепер мають локальне сховище, якщо інтернет-з'єднання недоступне.
 • Кращими камерами є ті, чиї хмарні функції строго факультативні і дозволяють отримувати доступ до їх відео з допомогою сторонніх додатків.

  Бездротові захисні пристрої

  IP-камери із WiFi для будинку діляться на 2 типу: акумуляторні або сонячні батареї і традиційні бездротові камери відеоспостереження. Найбільша різниця між ними — джерело живлення. Акумуляторні (сонячні) живляться від акумуляторів або сонячної панелі, що робить їх пристроями з нульовим проводом. Цей тип камер безпеки - портативний і простий у встановлення домашніх інтелектуальних захисних систем. Традиційно краща IP-камера повинна бути підключена до джерела живлення. Зв'язок між нею і домашнім маршрутизатором здійснюється через безпроводовий сигнал. Як і провідні, безпровідні системи безпеки мають свої сильні і слабкі сторони. Переваги IP-камери з WiFi для дому наступні:
 • Проста і швидка установка.
 • Більш гнучка.
 • Більш портативна.
 • Недоліки камери безпеки Wi-Fi:
 • Можливі перешкоди Wi-Fi від сусідніх пристроїв.
 • Ризики злому.
 • Більш висока ціна.
 • Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг

  Мережевий відеореєстратор NVR

  Більшість камер функціонують без NVR. У деяких є вбудоване сховище SD-карт, яке застосовують для моментальних фото і відеокліпів. Багато переваг в тому, що NVR записує відео з камер безперервної запису 24/7. Крім того, є можливість резервної копії відеоматеріалів, якщо камера пошкоджена/знищено/вкрадена, а також можна переглядати з одного інтерфейсу.
  Якщо у користувача є 4 пристрою, і він не хоче дивитися кожна по черзі, він може одночасно відтворювати відеопотоки з декількох об'єктів, що забезпечує швидкі огляди вручну. У той же час, якщо у любителя є 1 або 2 камери, у яких вбудоване сховище, відеореєстратор не потрібен. З великою кількістю рекомендується отримати мережевий відеореєстратор. Якщо потрібна узгоджена робота обладнання, рекомендується вибрати камеру і NVR одного заводу.

  Максимальна роздільна здатність відео

  Дозвіл IP-камер має дуже важливе значення. У 2018 році дозвіл 720p просто неприйнятно. Якщо особа зловмисника не знаходиться прямо проти камери, 720p просто не може захоплювати точне фото, щоб ідентифікувати людини, особливо в темряві. Мінімальна рекомендація - 1080p Full HD (або 2 Мп). Поле зору або горизонтальний кут огляду залежать від фокусної відстані об'єктива камери. Чим ширше горизонтальний кут огляду, тим більш гнучкою камера буде розміщуватися в складному місці, наприклад, у широкій вітальні. Деякі виробники вказують у паспортних даних пристроїв діагональний кут, який може вводити в оману, оскільки він завжди буде вище горизонтального - наприклад, як у екранів телевізорів.

  Функція нічного бачення

  Нічне бачення InfraRed має вирішальне значення для одержання якісних нічних знімків. Істинний ІЧ-фільтр дозволяє створювати справжні кольорові зображення протягом дня та високоякісні зображення вночі. EXIR LEDs яскравіше і мають більш тривалий термін служби, ніж звичайні світлодіоди, використовувані в дешевих камерах. Краща IP-камера з підсвічуванням - та, яка не потребує зовнішньої допомоги для виконання роботи. Все, що їй потрібно, це електрика. Краще використовувати ДБЖ для забезпечення резервного живлення у випадку, якщо зловмисники відключили, RTSP, що дозволяє отримувати доступ до відеопотоку з програми третій частині, такого як tinyCam Monitor Pro або IP Cam Viewer. Підтримка ONVIF ідеальна, тому можна підключити камеру до NVR, наприклад, до Amcrest NVR, які можуть підтримувати будь-яку сумісну з ONVIF камеру.

  Полнодуплексные системи

  Кращі IP-камери: огляд, характеристики, рейтинг
  Більшість камер, у яких є вбудований мікрофон і динамік, не є полнодуплексными - вони полудуплексные. Це означає, що не можна вести розмову природним чином, доведеться прийняти стиль рації для розмов по камері. Тому для створення сучасної системи охоронної захисту потрібні полнодуплексные можливості, а також програмні функції - оповіщення по електронній пошті про виявлення руху, звуку, шумозаглушенні і push-сповіщень для додатків для смартфонів і метод виявлення руху. Хоча визначення змін на основі програмного забезпечення є найбільш поширеним методом, датчик руху PIR краще, щоб видаляти помилкові сигнали. Для цього потрібно надійне джерело живлення. У цьому випадку провідний порт Ethernet краще бездротових з'єднань для забезпечення максимальної надійності.

  Кращі виробники веб-камер

  Кращі бренди, які доступні для побутових споживачів:
 • Hikvision. Китайська фірма заснована в 2001 році, її позиції № 1 на світовому ринку веб-камер з часткою ринку 189 %.
 • Axis запустила першу камеру Neteye200 в 1984 році, а також першу в світі веб-камеру, тепер їй належить Canon.
 • Samsung тривалий час випускає камери і нещодавно випустив нову – SmartCam, що узгоджується з системою розумний будинок SmartThings.
 • Dahua працює в Ханчжоу з 2001 року. Її продукція добре реалізується за високою ціною і набуває популярності у ентузіастів CCTV DIY.
 • Vivotek — випускаються в Тайвані з 2001 року, Vivotek — це елітна частина ринку за більш високою ціною.
 • D-Link - перша тайванська модель вийшла в 1986 році. Брендовим оплотом традиційно є мережеві пристрої з величезним вибором для всіх, від великих корпорацій до побутового споживача.
 • Amcrest — відносна новинка в індустрії веб-камер від виробника Foscam, чиї продукти на ринку мають високу якість.
 • Рейтинг кращого вибору 2018

  Рейтинг IP-камер відеоспостереження підготовлений на основі відгуків споживачів і даних популярних сайтів за результатами продажів в 2018 році. Лідери рейтингу:
 • YI Dome — чудова IP-камера, яка забезпечує деякі з важливих функцій безпеки на частку вартості. Володіє вражаючим полем зору і вбудованим хмарним сховищем. Вбудований додаток дозволяє легко налаштувати всі розширені функції, а датчик відстеження означає, що користувач не тільки буде попереджений про рух, але і буде зафіксовано дію. Комплектація: скляна лінза, вбудований хмарний накопичувач, інтегроване додаток для максимального контролю на ходу, розширене нічне бачення.
 • WANSVIEW K2 – B, одна з більш простих IP-камер для налаштування та обслуговування. Камери легко монтуються в будь-якому місці будинку. На жаль, потрібно буде придбати мультиплікатори для повного покриття. Відмінності: Wi-Fi 1080P зі швидкістю 30 кадрів в секунду, для монітора Baby/Elder/Pet/Nanny, панорамування/нахил, двостороння аудіо і нічний бачення Q1 (чорний).
 • AMCREST IP2M-841 є потенційно кращого IP-камерою зі списку. Маючи відмінне дозвіл і частоту кадрів, користувачеві не доведеться турбуватися про недоліки яких-небудь деталей. Тривалий відстань нічного бачення гарантує, що це відбувається вдень або вночі. Приголомшливе відео Full HD 1080P зі швидкістю 30 кадрів в секунду, тверде додаток з досить простою настройкою, відмінне відстань нічного бачення.
 • D-LINK DCS-932L залишає бажати кращого з точки зору особливостей з дуже низьким полем зору. Крім того, поки можна отримати доступ до додатка з будь-якою ОС пристрою. У той час як деякі IP-камери відзначені переривчастою зв'язком, D-Link пишається тим, що залишається на зв'язку 24/7. Особливості, такі як тверде інфрачервоне відстань, виявлення руху і звуку, роблять його ідеальним для безпеки. Має функцію 4-кратного збільшення.
 • OUVIS VEEZON пропонує захоплюючі можливості, так що однієї камери повинно бути більш ніж достатньо. На жаль, варіанти позиціонування обмежені кабелем живлення. Проте користувач буде винагороджений кришталево чистими зображеннями і потоками, які пропонують протоколи - вони володіють одними з найбільш жорстких правил шифрування на ринку. Особливості: найяскравіші знімки, дивовижна панорама на 355 градусів і поле зору на 90 градусів, безпека.
 • Краща IP-камера включає високий рівень захисту системи. Таким чином, вся безпека вдома не розвалюється через уразливості одного типу системи.

  Популярі новини
  Загрузка...