Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?

438 0 Новини високих технологій

Багато хто не надають значення необхідність періодично чистити ПК. Але рано чи пізно станеться якийсь збій в системі, коли доведеться дізнаватися, як розібрати комп'ютер. Іноді такі неполадки можна швидко виправити, а іноді вони призводять до серйозних поломок компонентів.

Для чого?

Навіщо користувачеві знати, як розібрати блок комп'ютера? Хоча б раз в пару місяців бажано проводити поверхневу чистку системи. Раз на півроку краще робити глибоку «прибирання» компонентів. Для цього потрібно розуміти, як розкрити системник і дістати з нього обладнання, щоб все почистити.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Ще періодично потрібно замінювати компоненти, які вже застаріли. Апгрейд також вимагає розбирання і чищення системи. Звичайно, можна спробувати замінити який-небудь модуль ОЗП або жорсткий диск без зняття материнської плати. Але найчастіше необхідно дістати всі компоненти, а для цього треба знати, як розібрати комп'ютер.


Почати з корпусу

У цій справі нічого особливо складного немає. В сучасних ПК можна зняти одну з бічних кришок, хоча все, звичайно, залежить від моделі корпусу. Іноді бувають варіанти, в яких потрібно знімати верхню кришку. У більш старих варіантах шасі всі частини були пригвинчені спеціальними гвинтами. Для них потрібно було використовувати викрутку. Зараз найчастіше є спеціальні гвинти, які можна вручну розкрутити без допомоги інструментів. До речі, якщо ви не знаєте, як розібрати системний блок комп'ютера, перегляньте інструкцію. Деякі нові пристрої продаються разом з нею. Тому там можна отримати інформацію. Також важливо перевірити, чи закінчилася гарантія на ПК. Якщо немає, то не можна знімати пломбу з гвинтів, інакше ви втратите безкоштовну підтримку сервісного центру.


Якщо є можливість, краще зняти всі можливі кришки, щоб було простіше дістатися до компонентів.

Підготовка

При повноцінної розбирання ПК потрібно враховувати те, що доведеться убезпечити себе. Для цього треба вимкнути комп'ютер, не забувши натиснути на кнопку блоку живлення на задній панелі. Далі необхідно відключити всі дроти. Також важливо не забути про кабель живлення.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Після цього потрібно натиснути декілька разів кнопку включення ПК, а після затиснути її на кілька секунд. Таким чином буде просто знеструмити поверхню материнської плати. Потрібно зняти статику з власного тіла. Для цього достатньо доторкнутися до батареї. Також краще позбавитися від вовняної і синтетичного одягу. Краще використовувати спеціальні рукавички.

Відключення

Як розібрати комп'ютер? Починати слід з відключення всіх можливих кабелів. Але в цій справі важливо запам'ятати всі підключення, інакше буде складно потім розібратися в збірці компонентів. Також варто звернути увагу, що на деяких кабелях є засувка. Тому потрібно уважно від'єднувати проводи. Важливо бути обережним з відключенням від проводів материнської плати. Зазвичай платформа дуже тендітна і може тріснути.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Для початку необхідно звільнити материнську плату від всіх підключень, щоб було простіше її дістати. В цьому випадку потрібно відключити жорсткий диск, блок живлення, який має кілька проводів, а також кулери.

Відеокарта та інші деталі

Наступним кроком є відключення відеокарти. Звичайно, можна і без неї дістати материнську плату з корпусу, але зазвичай адаптер досить масивний і простіше його дістати. Відеокарта знаходиться в роз'ємі і закріплена засувками. Тому важливо не зволікати пристрій, а спочатку зняти кріплення, а після вже відключати його. Важіль зазвичай легко натискається, достатньо на нього натиснути, щоб він визволив адаптер.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Компонент потрібно покласти в безпечне місце. Краще проводити розбирання і чищення в приміщенні, куди не може потрапити дитина або тварина. Після цього можна дістати блок живлення. У деяких випадках він може перешкодити дістати системну плату з корпусу. Якщо БЖ знаходиться в спеціальному відсіку, то достатньо буде відключити його від платформи. Також варто звернути увагу на систему охолодження процесора. Якщо це стандартний кулер, то з ним легко буде дістати "материнку", якщо ж встановлено більш потужний вентилятор, може знадобитися його демонтаж. Взагалі, бажано зняти відразу все, що буде заважати відкручувати гвинти та діставати платню.

Системна плата

Вона має різне положення в корпусі. Найчастіше вона прикручена до однієї з бічних його стінок. Щоб її зняти, достатньо взяти викрутку і відкрутити всі гвинтики, на яких тримається плата. Потрібно бути дуже акуратним, не можна крутити через силу. В іншому випадку можна пошкодити різьбу або контакти на платформі.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Щоб зручніше було діставати платню, достатньо покласти комп'ютер так, щоб "материнка" опинилася в горизонтальному положенні. Дістаючи її, краще триматися за кулер процесора і один з кутів пристрою. Ні тягнути, жодного не можна гнути. Потрібно бути акуратним, оскільки плата дуже тендітна.

Процесор

У питанні про те, як розібрати і почистити комп'ютер, ключову роль відіграє робота з процесором. Тут зазвичай доводиться не тільки очищати все від пилу, але і міняти термопасту. А для цього доведеться зняти кулер. Залежно від моделі він може триматися на чотирьох засувках або гвинтиках. Тому їх досить відкрутити, щоб дістатися до чіпа.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?

Методи чищення

Знаючи, як розібрати комп'ютер, залишається вибрати один з методів очищення. Поверхню можна витерти спиртом і очистити від зайвої термопасти, а після нанести нову. Саму "материнку" також нескладно чистити. Головне, не використовувати ворсисту тканину. Є також спеціальні матеріали в магазинах для чищення плати. Деякі використовують стиснене повітря, щоб швидко видалити пил з поверхні, хтось бере в помічники пилосос. В останньому випадку потрібно бути вкрай обережним, щоб нічого не пошкодити. Також може знадобитися щітка для чищення і паперові серветки. Ще слід загострити увагу на радіаторах, в них зазвичай збирається багато пилу, а також приділити час чищення вентиляторів як процесорного, так і корпусного.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Щітку і пилосос можна використовувати одночасно. Але в цьому випадку краще робити це удвох, бо самому буде незручно.

Чистка інших елементів

За таким же принципом можна почистити відеокарту. Сучасні моделі зазвичай покриті пластиковим кожухом, під яким ховається вентилятор і радіаторна решітка. Із-за того що вони закриті зверху корпусом, не видно, наскільки багато там пилу. Але як показує практика, з часом вони також забруднюються і вимагають чищення.

Переконайтеся, що гарантія на відеокарту вже пройшла, щоб можна було спокійно зняти пломбу. Далі потрібно акуратно відкрутити кожух і знову, використовуючи щітку і пилосос, почистити вентилятор і радіатор. Також доведеться довідатися, як розібрати блок живлення комп'ютера. Робити це нескладно, оскільки тут той же принцип, що і в системнику. Потрібно на одній із сторін відкрутити гвинти, щоб дістатися до нутрощів. Після буде легко прибрати весь пил і бруд, яка також скупчується всередині і на вентиляторі.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?

Завершення чистки

Далі залишиться найскладніше: встановити всі компоненти назад. Для цього потрібно буде помістити блок живлення і жорсткий диск в свої слоти. Після важливо прикрутити акуратно материнську плату. На неї встановлюємо оперативну пам'ять, відеокарту і систему охолодження. Залишиться правильно підключити всі кабелі. Пам'ятайте: якщо щось раптом не запрацювало, з великою ймовірністю ви щось забули підключити.

Чистка периферії

Миша і клавіатура також потребують догляду. Вони особливо страждають, оскільки за ПК ми можемо сидіти годинами, іноді обідати або їсти солодощі. Всі частинки їжі залишаються на наших руках і переносяться на девайси.
Як розібрати комп'ютер і почистити його своїми руками?
Тому і доводиться потім дізнаватися, як розібрати клавіатуру комп'ютера, щоб дістати звідти крихти, пил і інше сміття. Звичайно, все залежить від типу пристрою. У деяких випадках доводиться витягувати кнопку за кнопкою, щоб помити, а потім і почистити корпус під ними. Іноді потрібно відкрутити ззаду гвинтики, щоб дістатися до плати та сміття на ній. Миша рідко коли треба розбирати. Зазвичай вистачає протерти її спиртом або вологою серветкою.

Популярі новини
Загрузка...