Що означає "запис": слово-неологізм

192 0 Новини високих технологій

В епоху розвитку Інтернету в російській мові з'явилося безліч неологізмів - нових слів, можливо, навіть запозичених з інших мов. Наприклад: блогер (людина, яка веде блог), копірайтер (людина, яка пише бізнес-тексти), хештег (спеціальний символ для соціальних мереж), аккаунт (обліковий запис) Звичайно, кожен з цих і подібних неологізмів заслуговує персонального уваги. У цій статті зупинимося докладніше на слові "аккаунт". Отже, що значить "аккаунт"?

Що означає "запис": слово-неологізм

Що таке "аккаунт"?

Раніше ми визначили слово "аккаунт" як "обліковий запис". Незрозуміло, правда. Якщо простими словами, аккаунт - це щось на зразок персонального документа, але в Інтернеті. У вас може бути аккаунт у соціальній мережі - ваша особиста сторінка, куди ніхто, крім вас, доступу не має, тільки, якщо ви самі не дозволите, і, якщо шахраї не зламають.


У вас може бути аккаунт на сервісі якої-небудь електронної пошти. Аккаунт на сайті з оголошеннями або сайті знайомства, або сайті фріланса - де завгодно. Важливе зауваження: "аккаунт" - суто інтернет-поняття. Тому вашого аккаунта в сусідньому готелі або найближчому магазині немає і бути не може. А ось "ВКонтакте", "Однокласниках" або на "Майл.ру" - запросто.
Що означає "запис": слово-неологізм

Звідки він береться

Розібралися з тим, що значить аккаунт. Тепер питання з дитинства: звідки беруться ні, не діти, а акаунти. Можливо, при вході на деякі сайти ви бачила фразу "Створити акаунт". Що означає "створити акаунт" зрозуміти нескладно: це означає - просто зареєструватися на сайті і активувати його (підтвердити факт реєстрації вказаними на сайті способом).


Варто зазначити, що слово "аккаунт" має безліч синонімів. Зокрема, в Інтернеті часто пишуть "мій профіль", "моя сторінка" або навіть "мій паспорт" - все це все одно залишається аккаунтом. Зазвичай для активації облікового запису використовують:
 • Електронну пошту. Приходить лист, в якому розміщені посилання або код активації. Потрібно або клікнути по посиланню, або скопіювати код і вставити його в зазначений розділ на сайті.
 • Смс-повідомлення. На вказаний номер приходить смс-повідомлення з кодом, який необхідно ввести в зазначений на сайті розділ.
 • Телефонний дзвінок. На ваш номер дзвонить робот, який голосом промовляє код. Що робити з кодом, ви вже знаєте.
 • Що значить "виконаний вхід в обліковий запис"? Коли ви зареєстрували і активували, то можете увійти в обліковий запис. Тобто, тепер ви можете користуватися сайтом повною мірою, оскільки багато сайтів обмежують в чомусь незареєстрованих користувачів.
  Що означає "запис": слово-неологізм

  Як їм користуватися

  Що означає "ваш обліковий запис", ви вже зрозуміли: це - ваш профіль ваша персональна сторінка на якому-небудь сайті в Інтернеті. Акаунти є і у інших користувачів. Їх багато, а тому сайт живе і розвивається. Аккаунт передбачає використання будь-яких ваших особистих даних, але в межах розумного: ім'я або прізвище, які ви вказали на сторінці, дату народження, фото і т. д. У соціальних мережах вам доступно спілкування з друзями, програми, читання пабликов, розміщення фотографій і багато іншого. Інформаційні сайти з пропозицією завести аккаунт дозволять не тільки читати статті, як незареєстрованим користувачам, але і залишати коментарі до них і ставити лайки. Запис в електронній пошті робить можливим для вас отримувати та надсилати електронні листи. У випадку з google-аккаунтом, відкриваються більш широкі можливості: відстеження статистики відвідування свого сайту при його наявності та підключенні до нього відповідного гугл-інструменту, використання інтернет-версії пакету Майкрософт Офіс, розміщення даних на гугл-диску і багато іншого.
  Що означає "запис": слово-неологізм

  Як вийти з облікового запису

  Потрібно знайти кнопочку "вихід" для того, щоб вийти з облікового запису. На різних сайтах вона розміщена в різних місцях. Найчастіше ви можете знайти її у меню або біля значка "ваш аккаунт" (варіації: "мій акаунт", "мій профіль", "мій обліковий запис", "ваш обліковий запис", "ваш профіль" і так далі). Також кнопка виходу може бути оформлена у вигляді знайомого нам малюнка. Натисніть на цю кнопочку, і вихід виконаний. Якщо ви зберегли пароль та логін в браузері, в наступний раз вам буде простіше виконати вхід.

  Як видалити акаунт

  Бувають ситуації, коли акаунт потрібно деактивувати. Що значить деактивувати аккаунт? Це видалення облікового запису. На різних сайтах діють різні вимоги, і на деяких навіть немає можливості акаунт деактивувати. Наприклад, на "ВКонтакте" досить зайти в "Налаштування" і вибрати пункт "видалити сторінку". Ця соціальна мережа навіть запропонує кілька забавних причин, чому ви вирішили деактивувати сторінку, серед яких ви можете вибрати одну або написати свою і розмістити на вже віддаленої сторінці, щоб друзі побачили. Ви також можете не залишати жодних коментарів. Ще протягом певного часу сторінка буде доступна, ви зможете її відновити. Потім вона видаляється назавжди, разом з усіма даними.
  Видалити обліковий запис на електронній пошті майже неможливо. Але ви можете знести всі дані і перестати користуватися цим поштовою скринькою, змінити його на інший або просто відмовитися від послуг эмейлов. У деяких випадках, якщо не в багатьох, доведеться написати співробітникам технічної підтримки. Не бійтеся цього робити: можливо, навіть якщо немає жодної кнопки або посилання на сайті кшталт "видалити обліковий запис", адміністрація може деактивувати його самостійно.
  Що означає "запис": слово-неологізм

  Висновок

  Ми розібралися не тільки в тому, що означає запис, але і в тому, як ним правильно користуватися і як деактивувати його у разі непотрібності. Аккаунт потрібен майже кожному, хто активно користується Інтернетом, зокрема соціальними мережами і електронною поштою.

  Популярі новини
  Загрузка...