Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук

397 0 Новини високих технологій

Якщо змінюється поведінка комп'ютера або ноутбука, це тривожний дзвіночок. Краще всього відразу придивитися до «симптомів» і розібратися в проблемі. Деякі, як показує практика, легко вирішити відразу. Інші ж змушують звертатися до фахівців.

Проблема

Чому шумить ноутбук? Якщо ви власник лептопа, то рано чи пізно стикалися з подібною проблемою. І добре, якщо б вона була пов'язана тільки з дискомфортом у роботі. Але частіше ситуація посилюється, а разом з шумами з'являється нагрівання пристрою. Останнє призводить до гальмування системи. Не варто відразу засмучуватися на цей рахунок. Найчастіше проблему можна швидко виправити. Але доведеться розібратися з причинами, по яких вона сталася.

Що сталося?

Чому шумить ноутбук, можна визначити відразу, оскільки причин цього небагато. Найчастіше багато пов'язують появу сторонніх звуків з перегрівом, а іноді і з забрудненням компонентів системи.


Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
Звичайно, на цьому список причин не закінчується. Але такі варіанти зустрічаються набагато рідше. Наприклад, якщо ви помітили, що лептоп гуде в момент завантаження ресурсномістких програм та ігор, проблеми може і зовсім не бути, оскільки така поведінка пристрою цілком обґрунтовано. В цьому випадку краще нічого поспішного не робити, оскільки це може призвести до виходу з ладу якогось компонента. Єдине, що незайвим буде зробити, - почистити ноутбук. Багато панікують, коли ноутбук сильно гріється. Що робити в цьому випадку? Тут потрібно розуміти, що у системи є критичний показник температури. Для цього потрібно дістатися до специфікацій пристрою і визначити можливу кордон нагріву, а після програмним методом перевірити поточний стан лептопа.


Далі потрібно звертати увагу, де знаходиться ноут. Деякі користувачі воліють працювати з ним, тримаючи його на колінах або на м'якій поверхні. У цьому випадку радіаторна решітка і отвори виведення гарячого повітря перекриті, тому температура ноутбука підвищується. Фахівці наполягають на тому, що з будь-яким лептопом краще працювати на твердій поверхні або спеціальній підставці, яка допоможе виводити нагріте повітря з корпусу. Складніша справа, якщо під час простою пристрій починає гудіти. Тут доведеться розібратися у проблемі.

Що робити?

Насправді визначити, чому шумить ноутбук, відразу складно. Тому багато воліють випробувати відразу кілька методів, щоб виключити причину за причиною.
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
Для початку бажано провести чищення ноутбука. Сюди входить не тільки поверхневий видування пилу і бруду, а й повний розбір з заміною термопасти. Хоча навіть без розбирання та майстрів можна спробувати очистити пристрій. Далі деякі радять вдатися до оновлення Біоса. Це вам не допоможе позбавитися від шумів і нагріву, але може допомогти розібратися в тому, чому шумить ноутбук. Якщо БІОС давно не оновлювали, він перестає коректно вказувати поточні параметри системи. Тому можуть бути неточності у визначенні температури компонентів, швидкості вентилятора і т. д. Після цього можна буде спробувати встановити утиліту, яка регулює швидкість обертання вентилятора.

Чистка лептопа

Якщо вам вдалося перевірити температуру ноутбука і ви помітили, що вона значно вище допустимої норми, краще почати з чищення системи. Справа в тому, що накопичення пилу та бруду на платі і в системі охолодження може сильно вплинути на працездатність пристрою. Особливо від подібної проблеми страждають мультимедійні та геймерські ноутбуки, які мають великий корпус і потужну «начинку».
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук

Чистка: спосіб для новачків

Якщо ви боїтеся лізти у нутрощі корпусу, є спосіб зробити експрес-чищення. Варіант ідеально підходить для тих, хто не дуже розбирається в пристрої ноутбука. Для цього процесу знадобиться викрутка, балончик зі стисненим повітрям, чиста суха поверхня і антистатичні рукавички. Для початку потрібно відкрутити гвинти на задній кришці, щоб була можливість зняти її. Але перед цим важливо відключити ноут з розетки, а також витягти акумулятор. Гвинтики можуть бути заховані під наклейками або гумками. Іноді їх можна знайти на одній із граней. Якщо кришка не знімається, швидше за все, ви забули відкрутити ще пару гвинтиків. Потрібно бути уважним і ні в якому разі не тягнути і не тиснути. Зазвичай кришка знімається легко. Хоча якщо ноутбук старий, то зняти нижню кришку буде недостатньо. Деякі моделі вимагають відключати клавіатуру, діставати оптичний привід, знімати верхню панель - тільки таким способом можна дістатися до материнської плати, побачити кулер і інші компоненти.
Система охолодження в ноутбуці спрощена, але все одно побудована на тих же елементів, що і в ПК. Вона складається з радіатора, мідної трубки і серцевини, а також вентилятора. Це найбрудніші комплектуючі лептопа, тому їх і доведеться чистити.
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
Частина бруду можна зняти ватяними паличками або серветками, а решту легко здути балончиком зі стисненим повітрям. Але затискати його сильно не можна, краще робити короткі натискання, щоб не розкручувати сильно вентилятор. Далі достатньо буде вичистити наявну пил на платі, акуратно пшикая балончиком. Можна таким же способом очистити всі щілини і клавіатуру.

Чистка: спосіб для досвідчених

Якщо ноутбук старий, краще його грунтовно вичистити. Для цього знадобляться всі вищеописані інструменти. До них доведеться додати термопасту, гладку тканину без ворсу, ізопропіловий спирт, плоский шматок пластику. У цьому випадку нам доведеться дістатися до процесора ноутбука. Повторюємо дії, які були описані вище. Знімаємо кришку і добираємося до материнської плати. Тепер потрібно буде відкрутити практично всі гвинтики, які будуть нам зустрічатися. Це необхідно для того, щоб було можливо вивільнити систему охолодження з корпусу. Звичайно, все залежить від моделі лептопа: іноді вистачає просто дістатися до материнської плати і відкрутити гвинти біля процесора. Але найчастіше потрібно знімати кришки, іноді витягувати компоненти і т. д.
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
Щоб позбутися від проблеми, необхідно відкрутити кулер і радіаторні трубки. Робити це нескладно, використовуючи викрутку. Під мідною пластиною знаходиться процесор ноутбука. Його чіпати не потрібно. Досить буде спиртом зняти з нього залишки термопасти і нанести новий шар.

Також доведеться витерти трубку і інші елементи, на яких можуть бути залишки термопасти. До речі, щоб не шкрябати її, краще попередньо попрацювати годину-другу за ноутбуком, щоб вона розплавилася, і її легко було знімати. Після цього можна ґрунтовно зайнятися чисткою вентилятора. У нього знімається кришка, під якою можна дістати більше пилу. Самі лопаті прикріплені до основи, яка вставлена в котушку. Якщо сильно гуде ноутбук, то можна змастити це місце спеціальним маслом. Але робити це слід дуже акуратно.

БІОС

Як вже згадувалося вище, деякі радять оновити БІОС, щоб отримувати достовірні дані про систему. Багато в чому це потрібно для того, щоб з'явилася функція управління кулером ноутбука, якщо такої немає. Так у вас вийде змінити температурний режим і встановити під певні значення конкретну швидкість кулера. Взагалі проблема перегріву виникає тоді, коли настає літо. Деякі пристрої можуть справлятися і з навантаженням всередині системи, і з впливом погоди ззовні. Тому користувачі починають думати над тим, як зменшити навантаження процесора і відеокарти. Але це практично ніколи не допомагає. Тоді багато вирішують встановити програму для управління кулером ноутбука. Але на жаль, не всі утиліти можуть визначати систему охолодження і працювати з ними. Після цього користувач намагається відшукати показники температури процесора, але вона виявляється в нормі. Отже, шум відбувається зовсім з іншої причини.
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
Із-за того що БІОС не оновлюється самостійно, доводиться робити це вручну. Деякі апдейти вносять багато в роботу пристрою, тому помилки або збої самі собою виправляються.

Сторонні утиліти

Якщо сильно гріється ноутбук, що робити? Багато радять встановити спеціальні програми, які б регулювали роботу кулера. Одна з найпопулярніших - SpeedFan. Вона збирає інформацію з датчиків температури і пропонує регулювання швидкості вентилятора або встановлення спеціального режиму. Але хоча ця утиліта одна з найкращих, вона не завжди дозволяє працювати з кулером. Деякі моделі лептопів не дають інформації про вентилятори, відповідно, програма не отримує потрібні показники.

Проблеми з жорстким диском

Але не завжди проблема з шумом ноутбука виникає із-за забруднення або кулера. Іноді винуватцем може стати інший компонент. Оскільки практично всі комплектуючі ПК є інтегрованими в материнку, вони не видають зайвого шуму. А ось з жорстким диском таке може траплятися. Деякі пристрої дійсно можуть видавати клацання або скрегіт. Зазвичай це відбувається з-за різкого позиціонування голівки, що зчитує. Але рішення цієї проблеми є. Можна включити функцію для зниження швидкості. Але оскільки за замовчуванням вона відключена, доведеться це робити програмними методами. Але варто відразу відзначити, що може знизитися і загальна працездатність вінчестера. Але як показує практика, на око різницю буде помітити непросто. Для цієї справи можна встановити програму quietHDD. Вона проста і не вимагає якихось особливих навичок. Потрібно зайти у вкладку AAM Settings і змістити повзунки вліво. Після цього потрібно буде зберегти зміни.

Підставка

Але іноді ніякі вищеописані операції не допомагають виправити проблеми шуму і нагріву ноутбука. Тому доводиться купувати спеціальні гаджети для цього. Так, багато хто прагне знайти кращу охолоджуючу підставку під ноутбук. Звичайно, тут потрібно дивитися на параметри пристрою, оскільки далеко не всі ноутбуки вимагають потужну систему охолодження. Для багатьох буде достатньо середньої моделі. Але якщо у вас геймерський лептоп, то краще обзавестися найпотужнішою підставкою.
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
Варто відзначити, що охолоджуючі підставки можуть бути трьох видів: звичайні, підлогові/накроватные і повноцінні підлогові. Перші варіант пристроїв потрібно встановлювати на стіл, а після вже ставити на нього ноутбук. У другому випадку конструкція підставки невисока і ідеально підходить для прідіванних поверхонь. А підлоговий охолоджувач для лептопа може замінити робоче місце. Непоганим варіантом вважається Cooler Master NotePal X-Slim, який розрахований на пристрої з діагоналлю 17 дюймів. Посередині розташований великий вентилятор, який прикритий сіткою. BESTEK® 10"-15" Laptop/Notebook Cooling Pad - підставка, яка, незважаючи на свої компактні розміри, має високий функціонал. Вона регулюється в 6 положеннях, є підсвічування, а також 2 порту USB. До приліжкові можна віднести iMounTek Laptop Table. Ідеально підходить для роботи лежачи або сидячи. Є спеціальне місце для миші. Конструкцію можна збирати.
Чому шумить ноутбук? Сильно гріється ноутбук - що робити? Охолоджуюча підставка під ноутбук
А ось PAG 4 Wheels Laptop Desk - одна з найбільш стійких підлогових моделей. Підставки під лептоп і миша знаходяться на окремих осях, що забезпечує максимально комфортну роботу. Також вісь можна повертати на 360 градусів. Конструкція має коліщата, тому її легко транспортувати з кімнати в кімнату. Модель дуже схожа на повноцінне робоче місце.

Популярі новини
Загрузка...