AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

200 0 Новини високих технологій

Мікропроцесор AMD Athlon II X2260 за мірками 2011 року забезпечував досить високий рівень швидкодії і дозволяв навіть створювати ігрові комп'ютери середнього рівня. Саме огляду технічних специфікацій цього напівпровідникового чіпа і буде присвячений цей матеріал. Також будуть приведені результати тестів і розгону. Крім того, буде розглянута можливість розблокування обчислювальних ядер на цьому кремниевом кристалі.

AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

Позиціонування

Як було раніше зазначено, до мікропроцесорів середнього рівня ставився на момент виходу AMD Athlon II X2260. Огляд комп'ютерної платформи АМ3 компанії AMD, в рамках якої це ЦПУ було випущено, вказує на подібне його позиціонування. Флагманами були чіпи серії Phenom II, які спочатку мали більше високі тактові частоти, збільшена кількість обчислювальних модулів і трирівневий кеш. Тобто по продуктивності такі ЦПУ могли на рівних змагатися з першим поколінням мікропроцесорів Core i3 і Core i5 від Intel.


На сходинку нижче в модельному ряді розташовувалися Athlon II. У ньому кількість ядер могло бути 2 3 і 4. Також знижувалися тактові частоти і був відсутній третій рівень кеш-пам'яті. В результаті швидкодія знижувалося, як і вартість мікропроцесора. Такі чіпи оптимально використовувати у складі персональних комп'ютерів середнього рівня. Додатково також необхідно відзначити їх енергоефективність. Ну а найбільш бюджетними процесорними пристроями були рішення Septron. Низькі тактові частоти і всього лише один або два обчислювальних блоку дозволяли їх використовувати тільки у найбільш бюджетних комп'ютерах. Подібні мікропроцесори могли вирішувати лише найпростіші завдання. Але і вартість у них була відповідна.


Комплектація

AMD Processor Athlon II X2260 мав два можливих варіанти поставки. Один з них називався Trail. У нього виробник включав мікропроцесор в транспортному пластиковому боксі, сертифікат, гарантійний талон і наклейку-логотип для лицьовій панелі системного блоку. Найчастіше цей процесор в такій комплектації купували комп'ютерні ентузіасти, які купували окремо просунуту систему охолодження і розганяли ПК. Другий з них називався Box. В цьому випадку список поставки доповнювався картонною коробкою, фірмовим кулером і тюбиком термопасти. У такому вигляді цей чіп найбільш часто купували звичайні користувачі, які не планували розгін обчислювальної системи.
AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

Типи сокетів. Кількість обчислювальних блоків та їх специфікації

У досить велику кількість процесорних роз'ємів може бути встановлений AMD Athlon II X2260. Характеристики цього чіпа вказують на те, що основною для нього сокет – це АМ3. Саме для нього і розроблявся даний мікропроцесор. Але продукція компанії AMD має високу ступінь сумісності. Тому це ЦПУ можна встановити також у сокети АМ2+, АМ3+. Кодова назва обчислювальних модулів у цьому чіпі – Regor. На напівпровідниковій підкладці мікропроцесора перебувати два фізичних ядра. Кожне з них працює на частоті в 3200 МГц.

Оперативна пам'ять. Кеш

Сумісним з двома видами оперативної пам'яті є AMD Athlon II X2260. Один з них – це DDR2 а другий – DDR3. Причому краще використовувати другий з них. Максимальний обсяг ОЗУ для даного мікропроцесора обмежений 16 Гб.Також необхідно відзначити те, що напівпровідниковий кристал ЦПУ має застарілу на поточний момент компонуванні. На ньому знаходяться лише обчислювальні ядра. А ось інтегрована відеокарта і контролер оперативної пам'яті входять до складу мікросхеми чіпсету. Це обставина суттєво знижує швидкодію ПК. Сам же контролер ОЗП є двоканальним. Система кеш-пам'яті процесорного пристрою включає лише два рівня. Перший з них може розмістити 256 кілобайт інформації і даних, а другий – 2 мегабайти.
AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

Технологічні особливості. Тепловий пакет

Напівпровідниковий кристал цього мікропроцесора виготовлявся з нормами допуску 45 нм. За мірками 2011 року це була передова технологія. Зараз же вона застаріла. Транзисторні елементи в цьому випадку виготовлялися по технології SOI, яка розшифровується Silicon On-Insulator. Російською мовою це словосполучення звучить як "кремній на діелектрику". Тепловий пакет цього ЦПУ складає 65 Вт, а максимальна робоча температура мікропроцесора – 74 про С. тобто це досить енергоефективне рішення. В номінальному режимі роботи температура мікропроцесора становить 50 – 55 про С. Після розгону її значення підвищується до 60 – 65 про С. тобто аварійне значення температури може бути досягнуто лише в разі поломки системи охолодження. У цьому випадку задіюється спеціальна захисна система чіпа і ПК просто вимикається.

Розблокування ядер

Як було зазначено раніше, всього два обчислювальних блоку знаходяться на кремнієвій підкладці AMD Athlon II X2260. Розблокування ядер в цьому випадку неможлива з тієї причини, що деактивуючих модулів у цьому чіпі не існує. Тобто за рахунок проведення таких маніпуляцій не вийти збільшити продуктивність ПК. Деактивовані модулі є в ЦПУ Athlon II X2 серій 21Х і 22Х. Причому їх там два. Тобто такий мікропроцесор при щасливому збігу обставин можна перетворити в чотирьохядерний. Також для розблокування модулів можна використовувати трьох ядерні чіпи даної серії. Їх теж можна перетворити на чотирьохядерні ПРОЦЕСОРИ.
AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

Конфігурація тестового стенду

В якості опонентів героя даного огляду виберемо мікропроцесори моделей Athlon Х2 II 265 від AMD, Pentium і Pentium E6600 E6500. Всі раніше перераховані чіпи ставилися до однієї цінової категорії і забезпечували приблизно однаковий рівень продуктивності. Тестовий стенд включав наступні комп'ютерні компоненти:
 • Материнська плата процесорів AMD базувалася на наборі системної логіки 790FX (сокет АМ2+), а «Інтел» - Р45 (сокет 775).
 • Оперативна пам'ять DDR2 два модулі по 1Гб з номінальною частотою 1200МГц.
 • Відеокарта GeForce 9800 з одним гігабайтом пам'яті стандарту GDDR3.
 • Покращений кулер Noctua NH-U12P.
 • Жорсткий диск Seagate модельного ряду Baracuda на 500 Гб з інтерфейсом підключення SATA.
 • Блок живлення Seasonic на 650Вт з поліпшеною системою стабілізації напруга і діаметром охолоджуючого кулера 80мм.
 • Необхідно відзначити те, що чіпсет для процесорів компанії AMD трохи застарілий. Тому продуктивність на 5 - 12 відсотків даної комп'ютерної платформи можна підвищити за рахунок встановлення більш «свіжої» материнської плати на базі АМ3+ і більш швидкісний оперативної пам'яті.

  Результати синтетичних пакетах

  У тестовій утиліті PC Mark 05 раніше наведені моделі мікропроцесорів набрали такі бали:
 • Athlon Х2ІІ 265 – 7910.
 • Pentium E6600 – 7744.
 • Athlon Х2ІІ 260 – 7671.
 • Pentium E6500 – 7409.
 • Перші три моделі ЦПУ показують приблизно однакові результати. Чіп Athlon Х2ІІ 265 забезпечує більш високу швидкодію за рахунок збільшеної тактової частоти. А ось Pentium E6500 нехай і незначно, але поступається іншим мікропроцесорів. В архіваторі WinRAR ситуація змінюється наступним чином:
 • Athlon Х2ІІ 265 – 1358.
 • Athlon Х2ІІ 260 – 1333.
 • Pentium E6600 - 1124.
 • Pentium E6500 – 1108.
 • Чіпи компанії «Інтел» погано оптимізовані для виконання даної задачі і, як результат, швидкодія у них нижче, у цьому випадку. А ось ЦПУ АМД показують практично однакові результати. Трохи більш високий результат показує чіп з індексом 265 з тієї причини, що у нього більш високе значення тактової частоти.
  AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

  Продуктивність в іграх. Кількість кадрів в секунду

  Для початку необхідно відзначити той момент, що AMD Athlon II X2260 не дозволяє запускати сучасні ресурсомісткі програми та ігри. А ось із застарілим софтом він може працювати. У грі Far Cry 2 були отримані такі результати fps:
 • Athlon Х2ІІ 265 – 58.
 • Athlon Х2ІІ 260 – 56.
 • Pentium E6600 - 52.
 • Pentium E6500 – 50.
 • Незначну перевагу в цьому випадку мають ЦП компанії AMD, але кількість кадрів достатньо для комфортної гри. У Race Driver вийшли такі результати:
 • Athlon Х2ІІ 265 – 70.
 • Athlon Х2ІІ 260 – 70.
 • Pentium E6600 - 64.
 • Pentium E6500 – 63.
 • Герой цього огляду впритул наближається до більш дорогої моделі, але це швидше виняток, ніж правило. Чіпи «Інтел» також відстають. Але при цьому всі мікропроцесори показують достатній рівень продуктивності і кількість fps у них значно вище мінімально допустимих 30.

  Розгін ЦПУ. Вимоги до ПК

  Відмінним розгінним потенціалом може похвалитися чіп Dualcore AMD Athlon II X2260. Його базова частота – 32 ГГц. І це фіксоване значення в номінальному режимі. За рахунок же збільшення частоти системної шини з 200 МГц до 235 МГц можна досягти вже 37-38 ГГц. Це дозволить підвищити швидкодію ПК на 15 %. Перед розгоном системний блок повинен бути оснащений якісним блоком живлення, просунутої системної палатою і швидкодіючої оперативної пам'яттю. Якщо ці умови не виконати, то комп'ютер в процесі розгону може вийти з ладу.
  AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

  Актуальність обчислювальної платформи

  На поточний момент, безумовно, застарілою моделлю мікропроцесора є AMD Athlon II X2260. AM3 в якості основного сокета вже давно не використовується. І в цьому немає нічого дивного. Цей процесорний роз'єм був представлений в 2011 році. З тих пір двічі відбувалися оновлення як напівпровідникових чіпів, так і материнських плат для них компанією AMD. У першому випадку на зміну АМ3 прийшов АМ3+, який з них був цілком сумісним. Потім на початку 2017 року була представлена платформа АМ4. Саме вона на поточний момент і є актуальною. Даний мікропроцесор за нинішніми мірками має низький рівень швидкодії. Тому його доцільно використовувати лише для реалізації найбільш простих обчислень. А ось ресурсомісткі програми на такому апаратному забезпеченні не запустяться.

  Вартість

  У новому стані дуже проблематично придбати зараз процесор AMD Athlon II X2260. Лише тільки на китайських торгових майданчиках його можна знайти в такому вигляді. Його орієнтовна вартість в цьому випадку – 700 рублів. У підтриманому ж вигляді цей чіп можна купити за 400 – 500 рублів. Краще ЦПУ купувати саме в новому стані.

  Сильні і слабкі сторони ЦПУ

  Відмінно підходив за мірками 2011 року мікропроцесор AMD Athlon TM II X2260 для складання персонального комп'ютера середнього рівня. На той момент програмне забезпечення, яке могло задіяти більше 2-х ядер, зустрічалося вкрай рідко. Також вартість цього ЦП була цілком демократична. При цьому наявність кеша третього рівня несуттєво підвищувало продуктивність ПК. Тому такий чіп відмінно підходив для складання системних блоків середнього класу і саме так і характеризували у відгуках власники. Мінусів у нього дійсно не було, а переваг досить багато. Тому дане сімейство ПРОЦЕСОРІВ в 2011 році користувалася підвищеним попитом у комп'ютерних фахівців.
  AMD Athlon II X2260: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки власників

  Висновок

  У 2011 році AMD Athlon II X2260 був відмінним процесором середнього рівня. Зараз же його основна сфера застосування – це недорогі офісні обчислювальні машини з низьким рівнем швидкодії. Для обробки більш складного програмного коду він вже не підходить. Тому купувати такий мікропроцесор для складання бюджетного ПК цілком допустимо. Він відмінно підійде для офісного використання.

  Популярі новини
  Загрузка...