Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву

325 0 Новини високих технологій

У перші дні появи цифрової фотографії на комп'ютері місця для зберігання знімків було недостатньо, тому їх навчилися зберігати окремо. Тепер у розпорядженні користувачів не тільки комп'ютери, але і карти пам'яті, зовнішні жорсткі диски, різні типи програмного забезпечення та хмарні сховища, які гарантують достатню місткість і зручність перебування фотографій в одну мить.

Передача зображень з камери

Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
Щоб передати файли з цифрової камери, її підключають до комп'ютера за допомогою USB-кабелю. Якщо використовується додатковий пристрій USB, наприклад флеш-накопичувач, потрібно підключити його до USB-порту ПК, після чого на робочому столі з'явиться значок знімного диска. Важливо заздалегідь підготувати місце для зберігання фотографій на комп'ютері. Це може бути нова або вже існуюча папка, в якій будуть зберігатися особисті фото.


У Windows краще використовувати спеціальну системну папку «Мої малюнки» в розділі «Документи і налаштування». Для Mac потрібно використовувати «Картинки» в каталозі «Користувач». Двічі клацнути на робочому столі, на знімному диску або пристрої, вивчивши підпапки, і знайти потрібні фотографії. Правою кнопкою миші на виділеному фрагменті і натиснути «Копіювати». Відкрити папку, для зображень, натиснути правою кнопкою миші на робочому просторі, потім натиснути на кнопку «Вставити». Вибрані знімки будуть скопійовані в це місце. Повторити той самий процес для всіх зображень, які потрібно зберегти. Рекомендується архівувати фотографії організовано, щоб легко знаходити їх при перегляді, а для цього потрібно позначити папку або альбоми і при необхідності створити нові.


Перетворення в цифровий формат

Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
Для збереження старих фото їх треба перевести в цифровий формат через функцію "Сканування". Для цього сканер підключають до комп'ютера і чекають, коли система розпізнає пристрій. Далі вибирають додаток для захоплення зображень на ПК. Послідовність дій:
 • Розмістити знімок на сканер і почати процес.
 • Переконатися, що він пройшов успішно, переглянувши отриманий малюнок у додатку комп'ютера.
 • Зберегти його, перейшовши в меню «Файл».
 • Вибрати ім'я для файлу і місце для розміщення.
 • Повторити цей процес для будь-яких інших знімків, які скануються.
 • Зберігання з використанням додатків

  Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
  Перш ніж вибрати програму для зберігання фотографій, потрібно вивчити доступні параметри для операційної системи. Для Windows ці опції включають "Фотогалерею Windows" або Picasa. Для користувачів Mac — iPhoto, Picasa, Pixelmator та інші. Порядок дій:
 • Встановити додаток, у разі необхідності запустити майстер установки і запустити знову ПК.
 • Натиснути в меню «Файл» на «Імпорт». Відкриється вікно перегляду.
 • Вибрати файли та папки, які потрібно додати в бібліотеку.
 • Більшість додатків управління фотографіями дозволяють редагувати, покращувати, видаляти або зберігати їх.

  Карти пам'яті і зовнішній накопичувач

  Всі цифрові камери зберігають знімки на карті пам'яті, яка зазвичай встановлюється збоку або знизу корпусу. Сучасні карти пам'яті можуть зберігати понад 100 ГБ, при цьому 1 гігабайт[ГБ]= 1 тис. мегабайт[МБ]. Середня має 16-32 ГБ, її можна легко придбати і відносно недорого.
  Найпопулярніші камери використовують SD-карти, в той час як більш професійні мають карти різного формату. Починаючому фотографу цілком достатньо місця на карті для збереження всіх своїх проектів. Зовнішні диски підключаються до ПК через USB-кабель, після чого можна перетягувати фотографії з папки на нього. Оскільки вони невеликі і легкі, можна дати диск друзям або членам сім'ї, які побажали скопіювати загальні знімки. Зовнішній накопичувач також є відмінним способом захистити особисті файли від чужих очей.

  Жорсткий диск і флешка

  Фахівці особливо рекомендують використовувати жорсткий диск для зберігання фотографій з-за можливої втрати знімків при виході його з ладу. USB-накопичувач або флешка виглядають як маленькі брелоки, і люди часто тримають їх на своєму ключі. В даний час вони можуть зберігати файли розміром близько 10 ГБ. Для використання потрібно зняти кришку, вставити кінець слот USB на ПК, потім перетягнути фотографії, на значок сховища, яке з'явиться на робочому столі. Витягти USB-накопичувач з комп'ютера за допомогою функції безпечного витягання, що займе кілька секунд. Це відмінний недорогий спосіб створення архіву обраної групи зображень. Зберігання фотографій на внутрішньому жорсткому диску комп'ютера є ще одним варіантом. Цей спосіб простий і робить їх доступними. Однак дуже важливо мати резервну копію фотографій на випадок, якщо комп'ютер зламається чи буде викрадений. Знову ж у подібній ситуації зовнішні жорсткі диски мають явні переваги.

  Інтернет-сховище знімків

  Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
  Якщо жорсткий диск для зберігання фотографій на ПК вже повністю заповнений, в інтернеті є ряд послуг, які дозволять зберігати фотографії безкоштовно. Самими популярними є сайти обміну зображеннями Flickr, Photobucket, Shutterfly і т. п. І також їх можна зберігати на Facebook. Всі ці веб-сайти дозволяють додавати певну кількість фотографій в безкоштовне сховище, але деякі з них можуть обмежити кількість фото, що вивантажуються на місяць. Однак фотограф, ймовірно, не перевищить щомісячний ліміт завантаження безкоштовного облікового запису. Більш того, його зображення буде видно іншим користувачам на цих сайтах для обміну. Якщо потрібно об'ємне зберігання фотографій в інтернеті без зворотного зв'язку, краще скористатися сайтом для зберігання файлів в мережі. Веб-сайти, такі як DropBox, Mozy, Box.net, пропонують значний обсяг вільного сховища. Реєстрація безкоштовного облікового запису дуже проста. Microsoft також має власний хмарний сервіс у Мережі під парасолькою Windows Live - Windows SkyDrive. SkyDrive є безкоштовним, можна зареєструватися, натиснувши на посилання SkyDrive у верхній частині головної сторінки Windows Live.

  Перекидання фото з телефону або планшета

  Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
  Можна імпортувати зображення з пам'яті мобільних пристроїв за допомогою програми «Фотографії», яке встановлюється на ПК. Перелік операцій:
 • Прикріпити елемент із зображеннями на ньому до комп'ютера за допомогою USB-кабелю для зарядки. Підключити накопичувач до USB-порту.
 • Вставити SD-карту в пристрій, що зчитує ПК.
 • Відкрити iTunes, якщо використовується iPhone або iPad, і дозволити телефону /планшету з'являтися перед продовженням, в іншому випадку ПК не буде розпізнавати елемент як сховище. Натиснути логотип Windows в нижньому лівому куті екрану. Відкриється меню «Пуск».
 • Ввести photos. Це приведе до пошуку програми «Фотографії», що представляє собою програму, яка скомпилирует всі фотографії з комп'ютера в одному місці. На багатьох комп'ютерах Windows-програму «Фотографії» знаходиться в меню «Пуск».
 • Натиснути «Фотографії». Цей додаток знаходиться у верхній частині меню «Пуск».
 • Натиснути «Імпорт». Він знаходиться у верхньому правому куті вікна «Фото». З'явиться спливаюче меню.
 • Натиснути на пристрої USB. Воно розташоване у розкривному меню, почнеться сканування підключених елементів з фотографіями. Після появи вікна з доступними знімками можна продовжити.
 • Для пакетної передачі знімків на ПК необхідно натиснути кожен і встановити проти нього прапорець або натиснути посилання «Вибрати все», щоб імпортувати всі.
 • Якщо потрібно змінити папку, в яку імпортуються фотографії, виконуються наступні дії. Натиснути «Змінити». Клікнути папки в лівій частині вікна. Натиснути "Додати папку" в "Картинки" в нижньому правому куті. Натиснути «Готово» в нижній частині вікна. Натиснути «Імпортувати» в нижній частині вікна. Це призведе до того, що фотографії почнуть імпортуватися на ПК.
 • Після завершення імпорту фотографій з'явиться повідомлення в правому нижньому кутку екрану ПК.
 • Завантаження зображень з інтернету

  Для того щоб завантажити картинки з інтернету, потрібно відкрити будь-який браузер і ввести пошукові запити в URL-адресу. Наприклад, якщо потрібно зображення лісу, можна ввести «сосни» або щось подібне в браузері. Під час пошуку можна звузити результати, включивши тільки зображення, вибравши вкладку «Зображення» поруч з панеллю пошуку браузера.

  Послідовність операцій:
 • Вибрати і натиснути на фотографію, яку потрібно зберегти, після чого вона відкриється. На деяких веб-сайтах клацання перенаправляє користувача на іншу сторінку. Якщо це так, натиснути кнопку «Назад» браузера, а потім перейти до наступного кроку.
 • Клацнути правою кнопкою миші збільшене зображення. Це призведе до появи спливаючого меню.
 • Натиснути «Зберегти зображення як» в середині випадаючого меню. При натискання цієї опції відкривається вікно File Explorer. В деяких браузерах цей параметр може бути «Зберегти зображення» або «Зберегти».
 • Ввести дані для зображення в полі «Ім'я файлу».
 • Вибрати місце збереження.
 • У лівій панелі вікна «Зберегти як» клацнути на ім'я папки, в якій потрібно залишити зображення, наприклад, «Робочий стіл».
 • Зображення з'явиться у вибраному місці після завершення завантаження.
 • Зберігання зображень в бібліотеках

  Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
  Останні версії Apple Aperture або iPhoto не тільки використовують один і той же формат бібліотек, але також дозволяють користувачам отримувати доступ до кільком бібліотекам — навіть тим, які розташовані на різних носіях. Цей процес простіше з Aperture, оскільки функція вбудована в програму. Можна виконати аналогічні дії з допомогою поєднання клавіш або стороннього додатка, такого як iPhoto Library Manager.
  Концепція проста: перемістити зображення в окрему бібліотеку, що зберігається на зовнішньому носії не для щоденного перегляду. Шляхом запуску Aperture або iPhoto, утримуючи Option можна просто перемикати бібліотеки за своїм бажанням. Ця рада працює найкраще, коли бібліотеки містяться в якомусь надмірному сховище, такому як Drobo або в мережевому сховище NAS, яке також має перевагу для звільнення дорогоцінного внутрішнього простору на сучасних флешках.

  Архів фотографій в хмарі

  Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
  Збереження та резервне копіювання в хмарі тепер є життєздатним варіантом. Але не кожне хмарне сховище добре підходить для серйозних фотографів. Що таке «кращий» варіант, залежить від особливостей робочого процесу користувача, від того, який контроль потрібен, будуть створюватися резервні копії кожної фотографії, яка необхідна безпека і скільки користувач готовий платити за послугу. Немає жодного хмари, яка ідеально підходить для робочого процесу і переваг фотографа. Існує безліч хмарних сервісів. І багато хто з них пропонують варіанти безкоштовного або дешевого зберігання. Деякі з найбільш просунутих опцій включають сервіси зберігання фотографій, такі як Dropbox, "Диск Google, Microsoft OneDrive, MediaFire і Bitcasa, а багато пропонують мобільні програми для автоматичної резервної копії Camera Roll пристроїв iOS. Ті ж послуги працюють з бібліотеками з настільних додатків, таких як iPhoto, Aperture або Adobe Lightroom. В усьому цьому потрібно розбиратися, перед тим як створити хмару для зберігання фотографій безкоштовно. Зазвичай користувачі хочуть залишити ці файли в папці на внутрішньому або зовнішньому сховищі, в яких налаштована синхронізація робочого столу і хмари для більш швидкого локального доступу, а не мережевий диск, що залежить від доступу в інтернет. Bitcasa вже пропонує такий варіант, і інші хмарні сервіси можуть робити те ж саме з використанням програмного забезпечення, такого як ExpanDrive.

  Cloud PhotoServices для резервування

  Існують хмарні сховища, мобільні додатки яких дозволяють зберігати великі масиви фотографій і навіть цілі колекції. Такі сервіси, як Picturelife, Adobe Creative Cloud і ThisLife, дозволяють легко створювати резервні копії фотографій з пристроїв iOS або Android, а також Mac або ПК. При цьому забезпечується високий рівень безпеки, а також інструменти, необхідні для роботи над фотографіями з будь-якого місця. Однак користувачі повинні з обережністю ставитися до будь-якого з них, фахівці радять зберігати файли як мінімум в двох незалежних хмарах. Revel підтримується давнім програмним гігантом Adobe або додатком Amazon Photos, яке пропонує безкоштовне сховище фотографій для членів Prime. Багато споживачі навіть не намагаються друкувати свої фотографії, так як вони можуть легко носити цілі колекції на смартфоні або планшеті. Ці файли фактично є їх переносними «негативами».

  Інструменти управління фотографіями

  Зберігання фотографій на комп'ютері. Хмарний сервіс для фотоархіву
  Менеджери зображень дозволяють організовувати порядок і функціональність в фотоальбомах, допомагають переглядати зображення, управляти метаданими. Інструменти управління не є чимось новим, проте сьогодні вони пропонують функції, які в минулому були недоступними, наприклад «Розумні альбоми», автоматично організують оптимальну структуру, або «Віддалені альбоми», відстежують фотографії в мережі, а «Пошук фотографій» дозволяє знаходити знімки в будь-якій точці. Програми для архівації фотографій:
 • Adobe Bridge CC — це багатомовне програмне забезпечення для управління цифровими активами, готовими для легкого доступу. Цей інструмент дозволяє переглядати PSD навіть без Photoshop, створювати метадані та мініатюри, імпортувати знімки з мобільних телефонів або камер, налаштовувати параметри кольору, обробляти, шукати, фільтрувати та сортувати зображення і багато іншого. У програми є функції підтримки панорамних і HDR-зображень. Вона дозволяє редагувати кілька зображень в гнучкому пакетному режимі і організовує особисті і командні активи в одному місці. Завдяки кращим можливостям редагування, автоматичним налаштуванням альбомів і варіантами загального використання - це ідеальний пакет для всіх.
 • JetPhoto Studio — багатофункціональне програмне забезпечення для фотостудій. Інструмент з двома платформами управляє зображеннями в альбомах і навіть дозволяє публікувати їх в інтернеті. Додаток дозволяє редагувати відео, метадані, створює флеш-файли і веб-галереї, робить гео-тег, використовуючи GPS, і закріплює знімки в Google. JetPhoto Studio є безкоштовним для особистого користування, тому професіоналам потрібно корпоративна ліцензія.
 • Phototheca — програма для зберігання фотографій, що дозволяє переглядати, шукати, структурувати, організовувати цифрові зображення, групувати їх в альбомах, пропонує безліч інструментів для редагування, включаючи пошук дублікатів.
 • XnView MP — медіа-браузер, переглядач і конвертер зображень в одному пакеті. Побудований на XnView Classic, він має безліч функцій управління і поліпшення, такі як інструменти для перетворення і редагування зображень і метаданих, модуль друку, дублюючого шукача і засоби пакетної обробки. Працює з Windows, Mac OS і Linux.
 • StudioLine Photo Basic — це набір управління зображеннями, включає в себе широкий вибір інструментів для редагування, а також безліч функцій управління. Дозволяє пакетну обробку для внесення змін, має пропозиції щодо створення календарів та листівок з особистих фото. Безкоштовна версія вимагає, щоб користувач підписався на програмний ключ.
 • PicaJet — це цифровий фотоорганайзер з потужними функціями, здатний задовольнити найвишуканіші потреби. Поряд з категоризацією фото автоматично, використовуючи папки або метадані, він також дозволяє переглядати їх з загальних мережевих ресурсів. Деякі з його достоїнств включають автоматичне засіб імпорту, перегляд тимчасової шкали, скрінів і багато іншого. Підтримка більше 60 зображень, аудіо - та відеофайлів. Дозволяє приховувати особисті фотографії для базової безпеки і створювати слайд-шоу і веб-галереї зображень. В його безкоштовної версії відсутня редагування метаданих, доступне в інших аналогічних програмах.
 • Цифрова фотографія має багато переваг перед традиційними, але, на жаль, безпека у неї не на висоті. На відміну від негативів, цифрові зображення можуть бути втрачені назавжди при катастрофічному збій жорсткого диска або бути випадково віддаленими декількома клацаннями миші. Тому надійне зберігання фотографій для творчого фотографа має першорядне значення.

  Популярі новини
  Загрузка...