Функція SUMIF в Excel: приклади застосування

466 0 Новини високих технологій

Excel – незамінний помічник у роботі таких фахівців, як економісти, бухгалтери, фінансисти, менеджери, технологи та багатьох інших. При прийомі на роботу за цими вакансіями все частіше кандидати змушені проходити тестування на знання програми. У завданнях перевіряється володіння ВВР, вміння побудувати зведену таблицю, знання основних функцій, серед яких обов'язково присутня функція SUMIF. Вона дуже важлива. В Excel функція значно SUMIF прискорює процес проведення обчислень, коли необхідно обчислити суму по одному або декільком умовам.

Сутність функції

В Excel функція SUMIF відноситься до категорії математичні. На відміну від простої функції суми, ця дозволяє обчислити суму тільки за елементами, що відповідають певним критеріям.


Аргументи цієї функції:
 • Діапазон – всі комірки, в яких слід шукати заданий критерій
 • Власне критерій – умова, за якою відбувається підсумовування (це може бути текст, логічні умови, дати (як визначені, так і діапазони дат). Використання певних видів критеріїв має свої особливості, які необхідно знати для використання їх у роботі.
 • Діапазон підсумовування – клітинки, значення яких потрібно скласти в підсумку.
 • Приклад застосування функції SUMIF з однією умовою

  Для функції SUMIF в Excel найпростішим прикладом є вибіркове підсумовування з однією умовою. Для аналізу надана таблиця (на малюнку нижче), у яку внесена інформація про те, на яку суму, якому замовнику, в якому регіоні продали замовлення менеджери компанії.


  Функція SUMIF в Excel: приклади застосування
  Дані таблиці заповнюються щоденно. Наприкінці місяця для розрахунку премії Щербакову А. К. потрібно дізнатися, яка загальна сума замовлень, реалізованих цим працівником. В таких випадках в Excel функція SUMIF і використовується. Для обчислення необхідно виконати дії:
 • Поставити курсор в комірку, куди необхідно вивести результат
 • На стрічці вибрати «Формули»-«Математичні»-SUMIF. Відкриється вікно «Аргументи функції».
 • На полі певного аргументу вибираються необхідні дані. У розглянутому випадку діапазон повинен включати прізвища, тому виділяється стовпець з прізвищами співробітників. Критерієм є текст. Слід пам'ятати, що Excel дізнається текст, якщо він взятий в лапки. Діапазон підсумовування буде стовпець вартості замовлень, адже саме цей показник потрібно отримати в результаті. Коли всі поля заповнені, натисканням клавіші ОК виводиться результат обчислень.
  Функція SUMIF в Excel: приклади застосування
  Менеджер Щербаков А. К. за минулий місяць реалізував продукції на 54302 рубля (поле «Значення» в діалоговому показує результат ще до натискання клавіші ОК). На розглянутому вище прикладі видно, що в Excel функція SUMIF дозволяє оперативно підсумувати потрібні показники. Бувають випадки, коли підсумовування необхідно провести не по одному, а по декількох умов. Починаючи з 2007 року, підсумовувати із зазначенням декількох умов можна за допомогою функції Sumifs, яка функціонально розширює в Excel функцію SUMIF. До версії Excel 2007 року припадало на додаток до використання можливостей застосовувати інші інструменти Excel, наприклад, фільтр.

  Функція SUMIF в Excel: приклад з кількома умовами

  У розглянутому вище прикладі необхідно знайти суму замовлень реалізованим менеджером Воробйовим В. І. замовнику ІП Васькову А. П. Таким чином, критеріїв відбору два: співробітник і замовник. Як і в попередньому прикладі, ставимо курсор у комірку, де буде результат. «Формули»-«Математичні»-Sumifs. З'являється вікно «Аргументи». Заповнюється воно дещо відмінно від попереднього прикладу.
  Функція SUMIF в Excel: приклади застосування
  Тут діапазон підсумовування стоїть першим, необхідно виділити стовпець з вартістю замовлень. Далі йдуть діапазони умов, потрібно виділити стовпці, які їх містять. Самі умови прописуються як текстові, аналогічно до попереднього прикладу.

  SUMIF з логічним критерієм (більше, менше, дорівнює)

  Часто виникає необхідність використовувати в якості критерію не певне значення, а область значень, більше, менше або дорівнює точці відліку. В таких випадках при зазначенні в критерії заданого умови його укладають в подвійні лапки. На малюнку показано, як порахувати суму всіх замовлень вартістю більше 10000 рулів.
  Функція SUMIF в Excel: приклади застосування
  Аналогічно використовується функція при інших умовах, змінюються тільки знаки в області критеріїв:
 • < – меньше;
 • = – дорівнює (можна не вказувати);
 • – не дорівнює;
 • >= – більше або дорівнює;
 • <= – меньше или равно.
 • В Excel функція SUMIF з критерієм у вигляді логічного виразу застосовується досить часто.

  SUMIF з текстовим критерієм

  Раннє вже було розглянуто застосування тексту в якості критерію у функції SUMIF. З особливостей застосування слід зазначити, що збіг по тексту може бути не точним. Для знаходження суми на замовлення в Москві і Московській області в полі вводиться значення критерію "*моск*". Виділення зірочками передбачає частковий збіг за критерієм.
  Функція SUMIF в Excel: приклади застосування
  При роботі з текстовими критеріями немає необхідності чітко дотримуватися регістр.

  Функція SUMIF з датою в якості критерію

  Приклад з датами для функції SUMIF в Excel можна уявити, якщо додати в вихідній таблиці стовпець з датами продажів. Нехай завданням стане підсумовування всіх замовлень, реалізованих 15102017 року і пізніше.
  Функція SUMIF в Excel: приклади застосування
  Можуть змінюватися знаки порівняння, замість конкретної дати може використовуватися функція "сьогодні". Для підсумовування значень, що відносяться до періодів між двома датами, застосовується функція SUMIF. Звичайно, без Excel той ритм роботи у багатьох галузях, який заданий сьогодні, неможливий. Вдосконалення у цій програмі – запорука успішного кар'єрного зростання для багатьох фахівців. І функція SUMIF – не остання помічниця у всіх професійних починаннях.

  Популярі новини
  Загрузка...