Рунет що це? Значення слова, історія розвитку

195 0 Новини високих технологій

В теперішній час більшість людей вдаються до допомоги інтернету: ведуть соціальні мережі та пошук інформації. Але далеко не всі мають уявлення про те, що таке рунет. У даній статті наведена альтернативна історія рунета.

Значення слова

Рунет що це? Значення слова, історія розвитку
Рунет - це російськомовний інтернет. Також це деяка частина глобального інтернету, тільки російською мовою. Отримав велике поширення в Україні, Росії, Антарктиді, країнах СНД. Російська мова є однією з часто вживаних мов в інтернеті. Російськомовна система "Яндекс" знаходиться на 4-му місці серед часто використовуваних інтернет-систем у таких країнах, як Україна, Росія, Казахстан, Білорусь, Туреччина. У всіх країнах СНД широко використовується і розвивається інтернет, крім Росії. У цій країні не так широко використовуються інтернет-портали. Існує близько п'ятнадцяти мільйонів російськомовних сайтів по всьому інтернету, в 2009 році "Яндекс" підтвердив дані цифри.


Історія рунета

Рунет що це? Значення слова, історія розвитку
Перед створенням російськомовного інтернету з'явилася розсилання листів поштою, журналістика, телефони, радіостанції, телебачення. З розвитком телефонів, комп'ютерів знадобилося користування технічними пристроями для перекладу основної інформації в радіохвилі і електроімпульси - тоді і був створений рунет. Пізніше люди дізналися, що рунет - це зручний портал для пошуку потрібної інформації. У 1950-х роках відбувся обмін даними комп'ютерів з США. Створення рунета почалося з міжнародної політичної мережі фідо. Ця мережа була технічно недосконала і вимагала від користувачів пізнань в області інформаційних технологій. Тому, прийшовши в Росію, фідонет вніс з собою безліч технічних термінів. У 2000-х роках користування мережею різко спала з-за швидкого поширення нових технологій у сфері інтернету. Інтернет швидко поширився по країні і всьому світу. Пізніше люди стали не тільки користуватися інформацією з інтернету, але і спілкуватися в соцмережах.


У 1996 році провели запуск пошукової системи рунета і визначення його перших чатів. На піку популярності в той час перебував сайт "Ліжечко". У цьому чаті молодь вела листування, які за їх інтересам були розділені на кімнати: для любителів музики music.ru, автолюбителів avto.ru. У 1996 році заробив сервіс "Томкад", який першим в Росії почав здійснювати безкоштовну розсилку курсу валют і прогнозу погоди по електронній пошті. Паралельно з сервісами розроблялися та медіапроекти. Одним з перших популярних видань став вечірній інтернет Антона Носика, запущений 24 грудня. Він був першим російськомовним блогом. У 1996 році була запущена перша російська мережа "Супутник". Дана мережа займалася продажами показів, куплених у банерів. Реклама в інтернеті розвивалася так же швидко, як і інтернет. Створено магазин символ.ги, в асортименті якого книги паперові та електронні, музика, відео. Поки перші поштові сервіси Росії знаходилися в розробці, для англомовних користувачів запрацював сервіс hot.mail, що став найбільшою поштовою службою. У цьому ж році запустили askdot.com, який був пошуковою системою.

Творці рунета

Валерій Бардін був одним з творців найбільшого проекту. Отримав освіту в Московському інженерно-технологічному інституті, де і розроблявся унікальний проект. Відомо, що рунет - це справа всього його життя, за дану розробку отримав чимало нагород. У 1988 році Бардину вручили почесну нагороду "Юниксизация СРСР". Андрій Чернов також вніс великий внесок у створення рунета. Чернов брав участь у запуску рунета і створення перших чатів. За освітою є програмістом. Також він винайшов кодування KOI8-R, завдяки якій був створений алфавіт російською мовою, даної кодуванням користувалися тривалий час.

Цікаві факти

Рунет що це? Значення слова, історія розвитку
Вік користувачів починається з 15 років і старше. Більшу частину становить аудиторія вікової категорії з 15 до 24 років. Відомо, що в рунеті це максимальний вік найбільш активних користувачів. На другому місці люди до 34 років. Найменший відсоток становлять люди віком 45 років і старше. Щороку користувачі рунету збільшуються за своєю чисельністю приблизно на 10-15 %. По чисельності користувачів інтернету Росія на 6-му місці в рейтингу серед всіх країн світу. Чисельність складає 576 мільйона чоловік. На серпень 2011 року кількість проведених днів в інтернеті щомісяця склало 19 днів. Велика частина витрат на медійну інтернет-рекламу припадає на автомобільну галузь - це 24 %.

Рунет в наш час

Рунет що це? Значення слова, історія розвитку
У розшифровці у "Вікіпедії" зазначено, що рунет - це слово, що складаються з ru, що позначає код країни, і net - означає глобальну мережу. Ця мережа була призначена в основному для російськомовних користувачів. Також рунет включає в себе не тільки сайти, але і пошту, FTP-сервіси, локальні мережі. У 2004 році рунету виповнилося 10 років, пройшла перша церемонія вручення нагороди "Премія Рунета". Інтернет-ресурси і сервери російською мовою можуть розташовуватися на будь-якому домені і в будь-якій країні світу.

Популярі новини
Загрузка...