Процес rthdcpl.exe - що це?

278 0 Новини високих технологій

Ті користувачі, які використовують аудиодрайверы Realtek HD, можуть помітити в "Диспетчері завдань" процес під назвою rthdcpl.exe, а в автозавантаженні - RTHSCPL. Але мало хто знає, навіщо він взагалі потрібен у системі і за які функції відповідає. У цій статті буде розказано не тільки, що це за процес - rthdcpl.exe, але і пояснено, як видалити вірус, який ховається під ним. Дочитайте цю статтю до кінця, щоб дізнатися всі нюанси.

Що це - rthdcpl.exe

Процес rthdcpl.exe - що це?
Спочатку дізнаємося, навіщо в системі встановлений цей процес. А він необхідний лише для одного - для здійснення гнучкої настройки звуку. Встановлюється він разом з аудиодрайверами від Realtek. Є виконуваним файлом програми Realtek HD Audio Control Panel, іконку якого ви можете спостерігати на панелі задач або в системному треї. Програма запускається автоматично, так як складається в списку автозагрузок. Не є системною, тому на роботу ОС впливає опосередковано.


Характеристики файлу

Ми вже знаємо, що rthdcpl.exe - це процес, що відповідає за запуск і роботу Realtek HD. Поговоримо про характеристики файлу. Вони наступні:
 • Розмір - близько 13189670 байт.
 • Рейтинг небезпеки - 11 % (дуже низький).
 • Місцезнаходження в системі - C:Windows.
 • Цих даних достатньо, щоб зрозуміти, чи є файл rthdcpl.exe цим, або ж під його назвою ховається вірус. Але про шкідливих програмах поговоримо трохи пізніше, зараз торкнемося питання, чи можна відключати цей процес.

  Як відключити процес

  Багато користувачів, щоб підвищити продуктивність операційної системи і позбудеться від зависань, відключають виконання деяких процесів в системі. Давайте розберемося, чи можна завершити rthdcpl.exe і як це зробити.


  Вимкнути процес можна - ніяких критичних помилок це не викличе. Роблячи висновок з вищесказаного, після цього у вас просто закриється додаток Realtek HD, і ви не зможете виконувати налаштування звуку. Якщо ви все таки вирішили його відключити, то вам потрібно зробити наступне:
 • Натисніть Win + R.
 • У вікні, введіть msconfig.
 • Натисніть ОК.
 • Перейдіть в "Автозавантаження".
 • Зніміть галочку з файлу RTHSCPL.
 • Застосуйте зміни.
 • Процес rthdcpl.exe - що це?
  Після цього він не буде запускатися автоматично при старті системи.

  Як видалити вірус

  Ми з'ясували, що rthdcpl.exe - це процес, під ім'ям якого може ховатися вірус. Зараз буде розказано, як його виявити і видалити. По-перше, шукати його необхідно в диспетчері завдань. По ідеї, у вас буде два процесу rthdcpl.exe. Знайдіть їх і по черзі відкрийте місцерозташування, натиснувши ПКМ і вибрати "Відкрити місце зберігання файлу". Той файл, який буде в папці Windows - справжній, інший - вірус. Просто видаліть його.

  Висновок

  Ось ми і з'ясували, що rthdcpl.exe - це процес, який дає можливість налаштувати параметри звуку в системі. Також тепер ви знаєте, як його відключити і як видалити вірус.

  Популярі новини
  Загрузка...