Як поєднувати музику: кілька простих варіантів дій

255 0 Новини високих технологій

Поєднувати музику (звукові треки) буває необхідно дуже часто. Питання тільки в тому, які саме дії і з якими компонентами необхідно зробити. Варіантів може бути дуже багато, тому варто розглянути деякі з них. Багатьом початківцям комп'ютерним музикантам розуміння основ роботи з окремими треками і цільними композиціями в подальшому допоможе без зусиль створювати власні проекти або ремікси без особливої праці.

Варіанти дій

Для початку давайте визначимося, що саме потрібно зробити. Наприклад, можна з'єднати два треки, щоб вони лунали один за іншим без перерви (паузи) при відтворенні. Такі дії абсолютно елементарно виконуються в будь-якому програмному плеєрі, де потрібно в параметрах часового проміжку при програванні файлів встановити значення, рівне нулю.


Але можна припустити, що потрібно об'єднати декілька файлів в один. Для цього є чимало програм, і здебільшого вони відносяться або до музичних секвенсорам, або до аудиоредакторам. З їхньою ж допомогою можна виконати і більш складні дії, що стосуються мікшування на основі декількох музичних фрагментів, що застосовується при створенні кінцевої композиції або реміксу. Про це та інше далі і поговоримо.

Як поєднати музику в один трек?

Насамперед зупинимося на найбільш простих діях, що дозволяють виконати об'єднання кількох треків в один файл, який буде відтворюватися плеєром як єдине ціле, а не за допомогою видалення проміжків між треками. Для цього найдоцільніше застосовувати сучасні аудиоредакторы начебто Sound Forge, Adobe autdition (колишнє додаток Cool Edit Pro), Cockos Reaper, Acoustica Mixcraft і їм подібні. Будь-яка така програма поєднати музику (треки) дозволяє за пару секунд.


Як поєднувати музику: кілька простих варіантів дій
Для цього у відкритому треку, який повинен звучати першим, курсор встановлюється на кінець відтворення, а потім в цю позицію вставляється наступний файл або скопійований з нього фрагмент. Точно так само просто фрагмент або весь вміст іншого файлу можна вставити в будь-яку іншу позицію і в будь-якому вибраному треку (на самому початку, в середині і т. д.). Набагато зручніше поєднувати музику з використанням режиму мультитрека.
Як поєднувати музику: кілька простих варіантів дій
Тут не потрібно копіювати вміст, а слід просто розмістити файли на декількох доріжках, виставивши їх початок звучання у відповідні позиції. Схожі дії можна виконати і в програмах-секвенсорах.
Як поєднувати музику: кілька простих варіантів дій
Наприклад, в FL Studio для довгих фрагментів, розподілених за паттернам, можна задати порядок відтворення в плейлисті. Для коротких секвенцій об'єднання можна виконати безпосередньо в одному паттерне. Але тут важливо пам'ятати, що для отримання оригінального звучання вихідних шматочків в степ-секвенсорі при завантаженні аудіофайлу для нього в якості позиції потрібно вибирати ноту С5 (вона встановлюється за умовчанням).

Як обрізати і поєднати музику?

Що стосується таких дій, аудиоредакторах вони не сильно відрізняються від вищеописаних. Різниця тільки в тому, що копіюється не весь трек для подальшої вставки, а тільки його частину. Для файлу, в який проводиться вставка іншого фрагмента, така обрізка теж застосовується.
Як поєднувати музику: кілька простих варіантів дій
Наприклад, можна вирізати закінчення або вирізати середину (шляхом звичайного видалення виділеного фрагмента), а потім вставити туди інший матеріал.

З'єднання музичних партій в єдине ціле

Нарешті, перейдемо до більш складних дій, передбачає, що поєднувати музику потрібно для створення цілісної композиції з використанням готових інструментальних або вокальних партій. У аудиоредакторах для цього слід використовувати виключно режим мультитрека. У секвенсорах дії будуть аналогічними. Після завантаження вибраних партій на відповідні доріжки їх потрібно розташувати в бажаному порядку і в потрібних позиціях. Начебто просто! Однак тут є свої складності, зазвичай пов'язані з тим, що практично ніколи створювані партії не звучать з одним рівнем гучності і панорами.
Як поєднувати музику: кілька простих варіантів дій
А ось у цій ситуації доведеться або редагувати ці параметри безпосередньо в опціях кожного треку, або виставляти бажані рівні на пульті мікшера, що набагато краще (звичайно такі дії і називають мікшуванням або зведенням). При фінальної обробки слід використовувати мастеринг, передбачає вже обробку всіх об'єднаних партій у вигляді цілісної композиції з використанням відповідних інструментів на майстер-треку. Так, наприклад, дуже популярною є обробка еквалайзерами, компресорами, лімітерамі, нормалайзерами і т. д. За рахунок застосування таких засобів можна домогтися того «комерційного» звучання, а заодно для декількох треків, скажімо, з одного альбому встановити однаковий рівень гучності і частотних смуг.

Короткий підсумок

Як бачимо, поєднувати музику з використанням відповідних комп'ютерних програм не так вже й складно. Інша справа, що дуже часто потрібні додаткові дії, у найпростішому випадку пов'язані з вирівнюванням гучності або частотних характеристик поєднуваних фрагментів. А тут доведеться вивчати основи зведення та мастерингу. Без цього домогтися якісного звучання ні в одній музичній програмі, навіть з урахуванням застосування автоматизованих засобів обробки, не вийде. Втім, самі ледачі музиканти для фінальної обробки можуть використовувати універсальне додаток AAMS (Auto-Audio Mastering System), яка працює на основі шаблонів або обраних треків, під які потрібно «підігнати» звучання.

Популярі новини
Загрузка...