Daemon Tools - що це за програма і для чого вона використовується

238 0 Новини високих технологій

У світі існує величезна кількість різноманітних розширень файлів. У цій статті хочеться окремо виділити всього три: ISO, MDS і MDX. З упевненістю можна сказати, що більшість користувачів стикався тільки з одним – ISO, але всі вони належать до однієї категорії – це образи. З образами вміти працювати дуже важливо, адже багато ігри і програми викачуються з інтернету саме в них. А допоможе з цією роботою Daemon Tools. Що це за програма, що вона вміє і які функції в ній найважливіші – розповімо в нашій статті.

Монтування

Daemon Tools - що це за програма і для чого вона використовується
Раз ми вирішили обговорити програму Daemon Tools 7 Lite, а мова саме про цю версію додатка, то в першу чергу варто поговорити про найпопулярнішою і частіше використовується її функції – монтування нових приводів. Щоб розібратися у всьому, варто розглянути один приклад. Припустимо, ви завантажили з інтернету гру, але за підсумком виявили, що файл має розширення ISO. У цьому випадку інсталяція буде відбуватися нестандартним методом. Справа в тому, що ISO – образ диска, а що ви робите з дисками? Правильно вставлений в дисковод і чекаєте, поки він з'явиться в «Провіднику». З ISO-файлів практично так само, тільки замість приміщення «болванки» в привід вам необхідно запустити файл в програмі Daemon Tools і вибрати опцію монтування. Програма в цьому випадку створить віртуальний привід і помістить туди всі файли, які були в образі, ну а подальші дії будуть аналогічні тим, що проводяться з диском.


Створення образів

Daemon Tools - що це за програма і для чого вона використовується
У Demon Tool Lite, крім монтування дисків, є ще величезна кількість функцій. Наприклад, створення образів з дисків. Проведемо аналогію з ISO-файлом, скачаним з інтернету. Справа в тому, що він створюється саме за допомогою цієї функції. Користувач бере диск, наприклад, з грою, поміщає в дисковод, запускає програму і, використовуючи опцію створення образу диска, поміщає файл зі вставленою «болванки» в ISO-образ. У майбутньому такі файли можна поширювати в інтернеті, записувати на диски і т. д.

Конвертування

Daemon Tools - що це за програма і для чого вона використовується
Ми вже зрозуміли, що Daemon Tools – це програма для роботи з образами, але крім монтування та створення є ще і можливість конвертації. На початку статті було сказано, що існує безліч форматів образів, але ця програма вміє працювати лише з трьома: ISO, MDS і MDX. Так ось, ви без проблем зможете з її допомогою переконвертувати, наприклад, MDS в ISO.


Запис образу на диск

Коли йшла мова про створення образів, то було сказано, що в майбутньому їх можна буде записувати на диск. Для цього як раз таки і стати в нагоді програма Daemon Tools. Насправді тут все просто. У вас є на комп'ютері образ, скажімо, який-небудь програми і ви хочете скинути її одної, в цьому випадку вам всього-навсього потрібно вставити диск в дисковод і, використовуючи Daemon Tools, зробити запис всіх файлів образу на диск.

Запис файлів на диск

Але що робити, якщо ви хочете записати на диск не образ, а будь-які інші файли. Це можливість так само присутній в Demon Tool. Алгоритм дій повністю повторюється, відмінність же полягає в тому, що в програмі вам необхідно вибрати файл ISO, а будь-які інші файли, які вам потрібно записати.

Запис Audio CD

У вас є старенький CD-програвач, але на жаль дисків з музикою ніде немає? Або ви скидаєте музику на диск, але плеєр її не відтворює? Як чудово, що в представленій програмі є спеціальна функція, яка дозволяє записувати на диск музичні файли, з подальшою можливістю їх запуску на старих програвачах. А корінь проблеми полягає лише у форматі. Програвачі підтримують формат Audio CD, але всім відомо, що він давно був витіснений тим же MP3. Програма же при записі на диск виробляє конвертацію, так що після закінчення процесу запису музика на диску без проблем включиться у вашому програвачі.

Очищення диска

Daemon Tools - що це за програма і для чого вона використовується
Вже неодноразово говорилося, що Daemon Tools – це програма для роботи з образами. Але насправді її можливості набагато більше. Ще вона працює з дисками, і опція їх очистки про це говорить. Що вона з себе представляє? Ви вставляєте в привід дисководу диск, на якому є непотрібні файли (тільки важливо, щоб він був перезаписуваним – це формат CD-RW і DVD-RW), запускаєте програму, натискаєте кнопку «Стерти диск» і за підсумком маєте чистий диск, на який можна провести запис нових файлів.

Копіювання

Вам дуже пощастило, якщо у вашому комп'ютері є кілька приводів дисководу. У цьому випадку ви без праці зможете скопіювати всю інформацію з одного диска на інший. Так, програма Daemon Tools дозволяє зробити і це. Вам достатньо просто вставити в один привід диск з даними, а в другій – чистий диск, після чого вказати в програмі, де який, і почати копіювання.

Створення віртуальних HDD

Для більшості користувачів дана опція просто марна, але знаючі люди розуміють всю її важливість. Якщо в двох словах, то вона дозволяє створювати додатковий пристрій зберігання даних з вашої оперативної пам'яті, а крім того, має можливість створювати віртуальні диски для резервного копіювання ОС.

Створення завантажувального накопичувача

Не думайте, що Daemon Tools – це програма для роботи з образами і дисками: вона також відмінно справляється з флешками. Наприклад, ви можете записати завантажувальну флешку. Не знаєте, що це таке? Вона необхідна для запуску програмного забезпечення або установника операційної системи (найчастіше) з під Біоса. Нерідко використовується для установки Windows.

Створення пароля для Flash-накопичувача

Daemon Tools - що це за програма і для чого вона використовується
Не відходячи далеко від теми з флешкою, хочеться ще розповісти про можливості установки пароля на неї. Це дуже зручно, якщо дані на ній вам необхідно приховати від сторонніх очей. До речі, в майбутньому ви спокійно можете прибрати його при необхідності.

Висновок

Ось ви і дізналися про всі функції програми Daemon Tools. Сподіваємося, ця стаття дала вам відповідь на питання, чи потрібно встановлювати цю програму на свій комп'ютер.

Популярі новини
Загрузка...