Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

396 0 Новини високих технологій

Огляд Stronghold Crusader 2 варто прочитати кожному гравцеві перед купівлею або скачуванням гри на комп'ютер. Цей проект є частиною однойменної лінійки в жанрі стратегії, яка не користується великим успіхом у широких мас, але має своїх фанатів. Всі подробиці присутні в даному матеріалі.

Передісторія

В огляді Stronghold Crusader 2 слід згадати історію всієї лінійки. Розробники з FireFly Studios після виходу першої частини зробили собі непогану репутацію, а додаток «Хрестоносці» стало навіть більш успішним. Після цього співробітники компанії випускали одне за іншим продовження, але суть їх була однаковою. Вони брали стару концепцію і пересаджували її на новий ігровий движок. При цьому в графічному плані відчувалася не надто якісна робота дизайнерів. Після довгих спроб проявити себе в жанрі фентезі, створення MMORTS і іншого, розробники вирішують повернутися до витоків. Саме тому друга частина «Хрестоносців» з'являється у світі в 2014 році.


Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

Графіка

У новому столітті для кожного фаната ігрової індустрії візуальний вигляд є важливою складовою, а тому в огляді Stronghold Crusader 2 обов'язково слід згадати про цьому аспекті. Розробники в цьому плані зробили ідеальний крок. Вони поліпшили графіку і при цьому залишили стилістику на тому ж рівні. Без гострих кутів і різких кольорів картинка виглядає в рази приємніше, але і фанати стародавньої першої частини не залишаться розчарованими. Буквально всюди видно знайомі елементи, які повертають в атмосферу оригінального проекту. У дизайні будівель впізнаються ті самі комори, склади, хатини і багато іншого, тільки з поліпшенням. Лорд дивиться постійно на своє поселення зверхньо на центральній ратуші. Селяни поза роботи збираються біля багаття, щоб погрітися. Таке рішення повинно сподобатися самим "старим" фанатам серії, а також новачкам. Розробники постаралися догодити всім, і в цьому плані було прийнято дуже вдале рішення.


Сюжет і проходження

В огляді Stronghold Crusader 2 слід обов'язково згадати, що гра вийшла у вузькій жанрової категорії містобудівних симуляторів. Саме тому тут повністю відсутній сюжет, як це було в першій частині. Користувачі можуть самостійно будувати своє поселення і битися з ворогами, яких контролює штучний інтелект. Подібне заняття набридає за пару годин, а ситуацію рятує мультиплеер. Битися на великій карті з реальними гравцями складно і весело одночасно. Любителі сюжетної кампанії можуть засмутитися, так як пройти її можливість відсутня. Концепція гри залишилася на колишньому рівні. Гравець починає свій шлях з чистого поля, де повинен з допомогою селян і свого мислення побудувати справжню фортецю. Ігровий процес можна розділити на економіку і військові дії. Перша складова потрібна для того, щоб озброїти максимальне кількість людей і атакувати сусідів.
Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

Баланс у своєму поселенні

Огляд гри Stronghold Crusader 2 неможливо зробити без згадки способів розвитку поселення. На добробут фортеці впливає загальний рівень задоволеності мешканців, а також виробництво ресурсів. Тут гравцеві не можна робити упор на один напрямок, жертвуючи іншим.
Якщо в коморах буде багато їжі, але селяни будуть тікати з замку із-за низького рівня життя, то результат буде тільки негативним. Може статися і навпаки, коли люди обленятся до такого рівня, що виробництво ресурсів стане майже неможливим. Дуже радісні селяни моментально падають жертвою стихійних лих, не захищені від атак сусідів, а працюють неймовірно повільно. Виробничі процеси відображені за прикладом першої частини. Наприклад, для отримання хліба необхідно зібрати пшеницю, відправити її на млин, звідти отриману борошно в пекарню, де вже з'явиться кінцевий продукт. Логістика також впливає на ігровий процес. Якщо помістити виробництво на околиці, то продукція довго буде надходити до громадянам.
Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

Військова складова

В огляді Stronghold Crusader 2: Special Edition необхідно описати і другу частину ігрового процесу, якою є війна. Власне поселення завжди необхідно зміцнювати. В якості солдатів виступають селяни, які озброюються за рахунок обмундирування в казармах. Його попередньо необхідно викувати, а інакше воювати буде нічим. Стіни залишилися однієї з головних проблем гри. Якщо обнести всі поселення, то точкова атака великим загоном швидко проломить таке зміцнення. При захисті центральній частині товстим оборонною спорудою від ворожих набігів буде регулярно страждати відкрита частина населеного пункту. У будь-якому випадку гравець повинен подбати про наявність вежею з лучниками, казанів з киплячим маслом і амуніції. Без цього будь-яке поселення буде знищено ще на перших порах. Штучний інтелект не відрізняється великою кмітливістю, але такої грубої помилки не пробачить.
Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

Ряд вагомих мінусів

Будь огляд Stronghold Crusader 2 російською чи іншими мовами повідомить один величезний мінус – мала кількість контенту. Всі вищевикладені аспекти викликають інтерес у перші два-три години. Після цього знайомі з першою частиною гри фанати лише розведуть руками. Розробники не тільки не додали жодних нових ідей, але і вирізали значну частину приємних ігрових механік. Наприклад, система впливу на настрій населення занадто сильно спрощена. Багато будівлі, що надавали розваги або жахали людей, просто зникли зі списку. Шибениці, ганебних стовпів, статуй, садів і багато чого іншого немає – творці продовження культової стратегії позбавилися від цього. У результаті атмосфера Середньовіччя вже не відчувається повною мірою. У гравця недостатньо механізмів впливу на власний населений пункт. Геймплей був спрощений, але з-за цього став нудним і одноманітним. Саме це є основним мінусом, який розробники не помітили або вирішили випустити з уваги.
Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

Підсумки

В Stronghold Crusader 2 проходження у вигляді одиночної сюжетної кампанії повністю відсутня. Розробники робили ставку на багатокористувацькі змагання та ігровий процес. При цьому вони не зуміли забезпечити гравця достатньою кількістю цікавих механік, які б змушували повертатися в проект знову і знову.

Здавалося б, вони повинні розуміти, що загальне враження є сукупністю більш дрібних моментів. Наприклад, люди виглядають живими, коли на своєму шляху зупиняються перед статуями або шибеницями, а через деякий час знову поспішають у справах. В ігровому процесі немає ніяких нових ідей, його просто повністю перенесли з першої частини і зробили деяке спрощення. Навіть прийом з найманими вбивцями, які в перші хвилини вбивають ворожого лорда, не захотіли виправити. Для першої частини подібні моменти були простимі через нововведень в жанрі і року випуску. Продовження ж невдало експлуатує всі ідеї і може затягнути на кілька сутичок з іншими гравцями, але не більше. Досить вивчити всі механіки, а регулярно діяти за шаблоном ніхто не захоче, але іншого виходу не передбачено.
Огляд Stronghold Crusader 2: характеристики гри, системні вимоги, графіка, сюжет і проходження

Системні вимоги

Якщо користувач вирішив випробувати гру Stronghold Crusader 2 на своєму комп'ютері, то йому слід знати про системні вимоги. Незважаючи на роки випуску, операційна система може бути Windows XP з останніми оновленнями. Стандартний процесор Intel Core2 Duo 2 гігагерца і відеокарта NVIDIA GeForce 8800 GT з 512 мегабайтами пам'яті забезпечать комфортні розваги. Ці технічні деталі можуть бути замінені аналогічними від виробника AMD, значення мають лише характеристики. На жорсткому диску гра займає шість гб, в якості додаткового програмного забезпечення потрібно DirectX дев'ятої версії. Системні вимоги неймовірно низькі року випуску, а тому, при відсутності можливості спробувати новинки індустрії, до другої частини «Хрестоносців» можна долучитися на кілька годин.

Популярі новини
Загрузка...