Як сповільнити музику: найпростіші методи

396 0 Новини високих технологій

Досить часто початківці музиканти, які намагаються зіграти якусь оригінальну швидкісну інструментальну партію іншого виконавця, стикаються з проблемою того, що їм необхідно уповільнити музику, тобто зменшити темп по відношенню до оригінального звучання, щоб, наприклад, краще розібрати зіграні ноти. Те ж саме може статися, коли хочеться використовувати якийсь музичний фрагмент у власних цілях при створенні своєї композиції або аудіоряду для презентації. Варіантів може бути багато. Проте слід чітко розуміти, що проводити такі дії можна тільки до певної межі, а для використання згодяться навіть самі звичайні програмні плеєри.

Як сповільнити музику, і чи можна це зробити?

Дійсно, якщо раніше з аудіофайлами зробити якісь дії по зміні темпу (щоб результат не виглядав, м'яко кажучи, абсолютно безглуздим) було практично неможливо, то з появою спеціалізованих програм це стало зовсім простою справою. Правда, тут слід розуміти, що далеко не всі звукові формати в однаковій мірі піддаються уповільнення або прискорення. Але найголовніше полягає в тому, що при автоматичній зміні темпу музичного фрагмента, якщо не вжити відповідні дії, провадиться автоматичне зміна висоти тону. Іншими словами, якщо сповільнити музику, початкова тональність буде знижена, і навпаки. Принагідно варто зазначити, що і не всі програми, для цього призначені, дозволяють провести описуються дії таким чином, щоб кінцевий файл звучав без спотворень.


Програми, що уповільнюють музику

Втім, якщо говорити про програмне забезпечення, у найпростішому випадку можна скористатися утилітами зразок Audio Speed Changer, які призначені для непрофесійного використання, і в яких досить просто виставити потрібний рівень уповільнення для підтримувані типи звукових файлів.
Як сповільнити музику: найпростіші методи
Результат виходить не найкращий, зате всі операції здійснюються дуже швидко. Якщо ж говорити про те, як сповільнити темп музики, щоб в остаточному фрагменті не було спотворень, або не були присутні побічні ефекти, краще віддати перевагу професійним і напівпрофесійним аудиоредакторам. Серед найбільш відомих можна виділити Adobe autdition (колишня програма Cool Edit Pro), Sony Sound Forge, Audacity і т. д. У всіх таких додатках уповільнити музику можна за допомогою спеціального інструменту Stretch. Тут налаштувань вже побільше.


Як сповільнити музику: найпростіші методи
У самому фільтрі необхідно повзунком виставити рівень уповільнення, але найголовніше полягає в тому, щоб не змінити висоту тону (Transpose або Pitch Shift). Для виставлення потрібного постійного рівня використовується основна вкладка, для плаваючого (наприклад, з уповільненням від початку до кінця фрагмента) – Gliding Stretch.

Типові дії в секвенсорі FL Studio

Що стосується того, як сповільнити музику в популярному музичному секвенсорі FL Studio, тут все просто. Справа в тому, що при завантаженні навіть WAV-фрагмента з студійного або користувача набору на вибраний канал, відразу ж проводиться його ресэмплирование, при якому звучання як раз і підганяється під встановлений темп.
Як сповільнити музику: найпростіші методи
При зміні загального темпу програм він видає запит на зміну темпу і всіх завантажених в секвенсор WAV-файлів. А ось з файлами формату MP3 такий варіант не проходить. За великим рахунком, можете спочатку переконвертувати файл MP3 в WAV, завантажити його в секвенсор, а потім змінювати темп на свій розсуд.

Онлайн-ресурси

Найбільш ледачим користувачам порадити робити уповільнення музики можна з орієнтуванням на онлайн-ресурси, яких сьогодні в інтернеті можна знайти досить багато. Суть операції зводиться до того, щоб завантажити трек на сайт, вибрати рівень зміни темпу, дочекатися закінчення обробки і завантажити результат собі на комп'ютер. Правда, відразу варто звернути увагу на обмеження розміру оброблюваних файлів і на максимальний рівень зміни темпу. Знову ж, їх використання – далеко не найкраще рішення.

Популярі новини
Загрузка...