Практика застосування функції json_decode

199 0 Новини високих технологій

Інформацію з боку клієнта зручно відправляти на сервер у форматі JSON, оскільки передача GET і POST-способами при великій кількості даних створює помітні незручності. Формат JSON використовується повсюдно, і застосування функції PHP json_decode затребуване на стороні сервера.

AJAX або популярна бібліотека

jQuery, AngularJS, Ember.js інші бібліотеки для розширення можливостей javascript автоматично формують дані у форматі JSON, мають інструменти для їх обробки і забезпечують передачу результатів на сервер. Використання популярної бібліотеки дозволяє ґрунтуватися на її філософії, каркасі даних і забезпечити безпечне і надійне використання JSON-формату. Застосування на стороні сервера функції PHP json_decode буде максимально безпечним і простим.


Практика застосування функції json_decode
Дані у форматі JSON мають привабливий людино-читабельний вигляд, досвід застосування досить великий, використання кодування UTF-8 робить можливим будь-яку локалізацію інформації, включаючи трансформацію даних з одних регіональних особливостей мови в інші. На відміну від популярних бібліотек, «ручна робота» за допомогою AJAX (XMLHttpRequest) дозволяє маніпулювати структурою формату, допускає вольності в описі імен і значень. Формат JSON невимогливий до синтаксису, але все ж при формуванні даних слід дотримуватися звичних правил кодування: використовувати фігурні дужки, лапки і відокремлювати імена від значень двокрапкою.

Вимоги до рядку JSON

Загальні правила використання формату нескладно застосовувати, їх не так багато. Кодування - UTF-8 рядок використовується для опису масивів або об'єктів. Ознака перше - застосування квадратних дужок, ознака друге - фігурні дужки. Імена і значення розділяються двокрапкою і полягають у подвійні лапки.


Практика застосування функції json_decode
Програміст «сам додумує», що розуміти під масивом і під об'єктом, який буде розібраний функцією PHP json_decode. Принципово формат JSON з'явився від javascript і успадковує його ідеологію опису масивів та об'єктів. У контексті PHP, який має зовсім іншим поданням об'єктної орієнтації, відповідальність за те, як розпізнавати і як використовувати функцію json_decode, лежить на програміста.

«Життя» об'єктів і JSON

Кардинальна відмінність клієнта від сервера, javascript від PHP в тому, як «живуть» в них об'єкти і циркулює інформація. При бажанні на PHP можна створити механізм, який буде функціонувати поза клієнта, але це екзотика! За загальним правилом PHP робить сторінку на ходу і кожен раз формує нову систему об'єктів. javascript працює завжди. Поки відвідувач знаходиться на веб-ресурсі, в його браузері працює система об'єктів, сформована на сервері. І вона функціонує постійно, поки відвідувач не піде на інший ресурс.
Практика застосування функції json_decode
Система об'єктів javascript може стабільно формувати запити на сервер, який буде їх декодувати функцією json_decode і приймати належні рішення. Доцільно побудувати адекватну серверну модель для обробки повідомлень JSON і забезпечити додаток клієнтської реалізації системи об'єктів.

Популярі новини
Загрузка...