Де знаходиться AppData і для чого потрібна ця папка?

509 0 Новини високих технологій

Найчастіше користувачі цікавляться, чому поступово зменшується кількість вільного місця на жорсткому диску. Відповідь дуже проста - його заповнюють тимчасові файли, які не так-то просто знайти. Частина з них відноситься до папки Application Data. У даній статті ви дізнаєтеся, де знаходиться AppData, для чого потрібна ця директорія та які операції з нею можна виконувати.

Призначення папки

У даному каталозі присутні файли, які створюються різними встановлених на комп'ютер додатками. Відповідно, чим більше різного софту та ігор інстальовано на вашому ПК або ноутбуці, тим більше росте ця папка. У цій теці знаходяться збереження різних ігор, файли з конфігурацією та налаштуванням програм, браузерів і т. д. Поступово розмір папки збільшується, а користувач просто-напросто забуває почистити AppData від "сміття", або навіть не підозрює про її існування.


Тим не менш, видаляти весь каталог після того, як ви дізналися, де знаходиться AppData, не потрібно. Нижче будуть розглянуті всі розділи даної папки, їх призначення і зміст. Ви можете перенести дані на інший жорсткий диск, щоб звільнити місце на системному. Ця процедура буде також розглянута далі. Давайте розберемося, де знаходиться папка AppData.

Розташування папки

У різних версіях Windows місцезнаходження даного каталогу незначно відрізняється, як і його назва. Наприклад, в Windows XP папка позначається повним назвою - Application Data. Починаючи з "сімки", використовується скорочене AppData.


За замовчуванням папка відноситься до прихованих елементів, тому ви її не зможете побачити без виконання наступної процедури:
 • На Windows 7 необхідно відкрити "Провідник" і натиснути на кнопку "Упорядкувати". Клікніть по рядку "Параметри папок і пошуку". У вікні з параметрами знайдіть пункт "Показувати приховані файли, папки і диски" і увімкніть його.
 • У Windows 8 і 10 необхідно в "Провіднику" у верхній панелі відкрити вкладку "Вид", в ній натиснути на кнопку "Показати або приховати", а в контекстному меню вибрати пункт "Приховані елементи", щоб включити відображення.
 • Де знаходиться AppData і для чого потрібна ця папка?
  Тепер розглянемо, де папка AppData на Windows 7 8 і 10. Вам необхідно відкрити розділ вінчестера з встановленою операційною системою. У ньому відкрийте папку Users та виберіть каталог з назвою вашого облікового запису. У відкритій директорії ви побачите папку AppData. Отримати швидкий доступ до даної папки дуже просто. Для цього потрібно запустити вікно "Виконати". Відкрийте його за допомогою натиснення на Win+R і введіть %appdata%.
  Де знаходиться AppData і для чого потрібна ця папка?

  Зміст каталогу

  Тепер ви знаєте, де знаходиться AppData. Розберемося, які папки вона в собі містить і що з ними можна зробити. У кореневому каталозі ви знайдете 3 папки:
 • Local містить збереження ігор, завантажувальні файли і інше.
 • LocalLow накопичує інформацію про встановлені програми.
 • Roaming - тут містяться дані про браузерах, конфігурації та настройки.
 • У кожному з розділів ви можете знайти купу непотрібних даних, які займають вільне місце. Не турбуйтеся про те, що ви випадково зітрете щось, що вплине на роботу системи - Windows просто не дасть вам цього зробити. Однак ви все одно можете випадково видалити потрібні збереження або налаштування, тому будьте уважні.
  Де знаходиться AppData і для чого потрібна ця папка?
  Окремо варто сказати про папці Temp, в якій накопичуються завантажувальні файли. Її варто періодично очищати від сміття, щоб не нагромаджувати непотрібні дані і не захаращувати системний розділ вінчестера. Якщо ви хочете перенести вміст AppData на інший диск, то це необхідно робити через редактор реєстру, оскільки прості копіювання/вставка не допоможуть у даному випадку. Подібне переміщення рекомендується виконувати тільки при "чистої" операційної системи, яку ви тільки що встановили і не встигли заповнити комп'ютер безліччю програм та ігор. Тепер ви знаєте, де знаходиться AppData і зможете провести потрібні операції з цією текою.

  Популярі новини
  Загрузка...