Коротко про те, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10

337 0 Новини високих технологій

Багато хто з нас користуються комп'ютерами, не замислюючись про те, як все влаштовано, причому не тільки у світі загалом, але і в пристрої, з яким вони настільки вправно керують. Лише діти здатні на подібні питання настільки часто, на відміну від безініціативних дорослих. У даній статті ми докладно розповімо вам, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10 і оптимізувати його виключно під свій персональний комп'ютер, або ноутбук. Стаття рекомендується початківцям і тим, хто не знає заводське дозвіл матриці монітора. Будьте впевнені: наведена інформація обов'язково вам допоможе в майбутньому.


Що таке дозвіл екрану?

При першому погляді на будь-яку техніку ви обов'язково звертаєте увагу на стиль об'єкта, з якого матеріалу він виготовлений, потрібних вам розмірів, приблизний вага, компактність і багато іншого. При виборі роздільної здатності екрана все інакше: чим більше – тим краще, але чи завжди це так? Наприклад, багато виробників ігор пишуть в інструкції, що додаток підтримує певний дозвіл екрана, а далі цієї межі гра не зможе запуститися, але чому? І що таке взагалі це дозвіл?
Коротко про те, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10
Для початку варто розібратися в тому, як ми бачимо картинку. Перед вашими очима зараз букви на білому тлі, а з боків барвисті картинки, чи не так? Тепер подивіться ближче і побачите безліч квадратиків, кожен з яких, як мураха виконує свою певну роль – передає колір. C легкістю можна порахувати їх кількість в ширину і в висоту, вам ці цифри нічого не нагадують? Так, це і є те саме дозвіл екрану.


У наступному пункті статті ми вам детально розповімо, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10. Можете спокійно зітхнути. Адже ми не збираємося змушувати вас брати лупу і перераховувати кількість точок по вертикалі і горизонталі, оскільки на це піде кілька годин.

Як дізнатися дозвіл екрану ноутбука Windows 10

Для початку варто визначитися з тим, який комп'ютер ви використовуєте. Їх буває нескінченна безліч: одноплатні, персональні, кишенькові, нетбуки і так далі. У будь-якому випадку є один вірний для всіх варіант – упаковка виробника. Якщо вона у вас в коморі, то не полінуйтеся дістати її і подивитися кількість точок по горизонталі та вертикалі, зазвичай цифри зображені наступним чином: 1024х720. До речі, якщо у вас цей дозвіл, то монітор підтримує HD, адже для нього потрібен дозвіл як мінімум 720 пікселів у висоту, а для FullHD – 1080 а ось завширшки не так важливо, оскільки діагоналі бувають на будь-який смак і колір.
Коротко про те, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10
Якщо у вас немає оригінальної коробки від пристрою, то рекомендуємо подивитися на ньому наклейку, яка, як правило, знаходиться ззаду. Вбиваєте модель пристрою в пошукову рядок браузера і обов'язково знаходите повну характеристику.

Як швидко змінити дозвіл екрана Windows 10 на своєму персональному комп'ютері

З пошуком оптимального дозволу для екрану розібралися, до речі, якщо буде обрано нестандартне дозвіл, то цілком можливі різного роду спотворення, непропорційність об'єктів та інші неприємні речі. Кожен монітор заточений під певний дозвіл, якщо поставити менше або більше, то картинка не буде якісною. Настійно рекомендуємо прочитати пункт про те, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10.
Коротко про те, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10
Як змінити дозвіл:
 • Поверніть всі програми, натисніть правою кнопкою миші по робочому столу.
 • В самому кінці списку побачите кнопку «Параметри екрану», нам туди.
 • Ви побачите напис «Дозвіл», а знизу поле для вибору. Виберіть необхідне.
 • Погодьтеся з тим, що даний дозвіл вам підходить.
 • На закінчення

  Також можна прочитати в довіднику операційної системи, як дізнатися дозвіл екрану на Windows 10 якщо надана інформація не була до кінця зрозуміла. Даний навик обов'язково вам допоможе у випадку перевстановлення операційної системи. Якщо ж потрібного дозволу немає в списку, то рекомендуємо вам оновити драйвера на останню з доступних версій, перезавантажити комп'ютер і спробувати знову вибрати необхідний дозвіл екрану.

  Популярі новини
  Загрузка...