Як в Excel помножити стовпця на стовпець і стовпчик на число

264 0 Новини високих технологій

Ті люди, які часто працюють за комп'ютером, рано чи пізно зіткнуться з такою програмою, як Excel. Але розмова в статті піде не про всі плюси і мінуси програми, а про окремому її компоненті "Формула". Звичайно, у школах і вузах на уроках інформатики учні і студенти проходять курс навчання по даній темі, але для тих, хто забув, - наша стаття. Розмова піде про те, як в Excel помножити стовпця на стовпець. Буде викладена детальна інструкція, як це зробити, з покроковим розбором кожного пункту, так що кожен, навіть починаючий учень, зможе розібратися в цьому питанні.


Як в Excel помножити стовпця на стовпець і стовпчик на число

Множимо стовпця на стовпець

Як в Excel помножити стовпця на стовпець, будемо розбирати на прикладі. Давайте уявимо, що в книзі Excel у вас створена таблиця з вартістю і кількістю товару. Також у вас є осередок внизу з загальною сумою. Як неважко здогадатися, вам необхідно швидко перемножити перші два стовпці і дізнатися їх суму. Отже, ось покрокова інструкція:
 • Виділіть потрібну комірку та натисніть на піктограму функції, яка розташовується вгорі головної панелі інструментів.
 • Перед вами з'явиться вікно, в якому потрібно буде вибрати "Інші функції".
 • Далі необхідно вибрати з групи функцій математичні.
 • Вибираємо "СУММПРОИЗВ".
 • Після цього з'явиться вікно, в якому вас попросять вибрати діапазон з потрібними даними, тут можна піти двома шляхами. Перший має на увазі те, що ви з допомогою курсору виберете перший стовпець (вартість) та його діапазон буде вказано в "Масив 1", і другий (ціна) - буде вказано в "Масив 2". Як можна помітити, діапазон був вказаний в символах (С2:С6). Другий спосіб передбачає те, що ви ці значення впишете вручну, різниці від цього ніякої.


  Тепер ви знаєте один спосіб того, як в Excel помножити стовпця на стовпець, однак він не єдиний, і про друге ми поговоримо далі за текстом.

  Другий спосіб множення

  Щоб перемножити стовпці другим способом, вам також потрібно буде вибрати групу функцій "математичні", але тепер треба використовувати "PRODUCT". Тепер перед вами є два поля: "Число 1" і "2". Натисніть на "Число 1" і виберіть перше значення з першого стовпця, аналогічно повторіть дії з "Число 2", вибирайте тільки перше значення другого стовпця.
  Як в Excel помножити стовпця на стовпець і стовпчик на число
  Після натиснення "ОК" у клітинці з формулою з'явиться твір вибраних значень, залишається лише зробити автозаповнення клітинок для цього наведіть курсор на нижній правий край комірки та перетягніть його вниз на необхідну кількість пунктів. Тепер ви дізналися і другий спосіб того, як в Excel помножити стовпця на стовпець. Зараз же поговоримо про те, як помножити число на стовпець.

  Множимо стовпчик на число

  Отже, як помножити стовпець в Excel на число? Насправді це ще простіше. Для цього:
 • Виділіть комірку, де буде розташовуватися результат.
 • Впишіть в неї знак "дорівнює".
 • Виділіть Курсором перше значення зі стовпця, а потім виберіть число, на яке потрібно помножити це значення.
 • Після цього наведіть курсор на це число і натисніть клавішу F4.
 • Тепер залишилося лише навести курсор на нижній правий кут комірки з відповіддю і перетягнути його на необхідну кількість пунктів.