Що це - індикатор ЦП, а також як його отримати

258 0 Новини високих технологій

Кожна людина піклуватися про своє здоров'я, адже якщо його немає, то це початок кінця, тобто смерті. А тепер питання. Наскільки добре ви піклуєтеся про стан своїх близьких та друзів? Звичайно, чудово. Але вважаєте ви вашого вірного помічника - комп'ютер - своїм другом? Мало хто знає, але за ним потрібен догляд не гірше, ніж за домашніх тварин, а ремонт обходиться в деяких випадках дорожче, ніж лікування людини. У даній статті ми докладно розповімо, що це – індикатор ЦП, що він нам показує, про що може повідомити, як уникнути найстрашнішого – його поломки. Дана стаття рекомендується для користувачів операційної системи Windows, оскільки порушена тема віджетів робочого столу вищезазначеної операційної системи.


Що показує індикатор ЦП

Для повного розуміння ситуації треба розібратися в тому, що ж таке сам процесор? Спочатку в якості напівпровідників використовувалися лампи, причому досить значних розмірів. Наприклад, блок арифметико-логічного пристрою міг займати приблизно кімнату 3 на 3 метри, що досить багато і дорого не тільки по площі, але і по кількості енергії, що витрачається.
Що це - індикатор ЦП, а також як його отримати
У 60-х роках людство зробило величезний крок до світлого майбутнього – придумало напівпровідники на основі кремнію, але у чому заковика? Уявіть лампочку, яка розміром в декілька атомів. Нереально, чи не так? А ось для транзистора в сучасних комп'ютерах це буквально буденність, зараз людство не переступило техпроцес в 7 нанометрів, проте в майбутньому вчені обіцяють скоротити розмір ще сильніше.


Припустимо, що нам вийшло помістити мільярд лампочок на кінчику голки, але ж всі знають, що енергія нікуди не зникає, а лише трансформується, так і виходить тепло. Процесори на транзисторах неймовірно сильно гріються, тому якщо їх залишити без охолодження, то результат зрозумілий – це кінець. Тепер вже більш зрозуміло, що процесор нагрівається, але від чого? Звичайно, від навантаження. Сподіваємося після цього пояснення ви зрозуміли, що це – індикатор ЦП і наскільки він важливий. До речі, якщо комп'ютер працює на 100 % дуже довгий час, то це говорить про нестабільність операційної системи. У наступному пункті ми це вирішимо.

Що робити, якщо процесор працює на 100 %

Багато хто з нас чули останнім часом новина про нову криптовалюту – біткоін, але мало хто знає, що це обіцяє проблеми, якщо не бути готовими до вірусів-майнер – це подоба черв'яків, але їх принципова перевага в тому, що вони не видають себе, не крадуть інформацію з комп'ютера, а лише встановлюють на ваш комп'ютер програму-годувальник віртуальної валюти, а всі кошти, зароблені на вашому комп'ютері, йдуть шахраєві.
Що це - індикатор ЦП, а також як його отримати
Під час майнінгу задіяні майже всі ресурси системи, а як говорилося в пункті про те, що це – індикатор ЦП – навантаження підвищує температуру процесора, від чого він може вийти з робочого стану. Як боротися з подібним? Легко і просто: використовувати один із сучасних антивірусів, а також користуватися браузером Opera, оскільки в ньому вбудована захист від сайтів-майнер, здатних на аналогічні дії, що і вірус.

Де знайти індикатор ЦП для Windows

Якщо ви користувач операційної системи Windows 8 9 або 10 то точно помітили, що на відміну від 7-ї версії немає дечого важливого – віджетів, а саме таким і є індикатор ЦП. На офіційному сайті ви їх знайдете, тому залишається одне – завантажити додаток від сторонніх розробників. Не бійтеся, є безліч версій, тому ви обов'язково знайдете відповідну саме для вас, а також зможете завантажувати додаткові і оригінальні віджети для моніторингу вашої системи.
Що це - індикатор ЦП, а також як його отримати

На закінчення

Сподіваємося, після прочитання цієї статті ви зрозуміли, що це – індикатор ЦП, для чого він потрібен і як працює. Якщо у вас показники роботи процесора ближче до 100 %, то це явний знак його перевантаження, що тягне за собою перегрів. Також рекомендується встановити хороше і якісне охолодження, бажано водяне.

Популярі новини
Загрузка...