Дигитайзер - що це? Фото

220 0 Новини високих технологій

Що являє собою дигитайзер? Якщо ви, як і багато інші користувачі Мережі, не визнаєте в даному терміні нічого хоч скільки-небудь знайомого, то ця стаття точно для вас. У ній ми докладно розберемо, що це таке і з чим його їдять, як говориться.

Дигитайзер – що це?

Дигитайзер - що це? Фото
Дигитайзер – це фізичний пристрій для здійснення введення в комп'ютер рукописної інформації: текст чи графіка. Складається дигитайзер з особливого маніпулятора, який називається «Перо», і робочої поверхні у формфакторі планшета, за що часто дигитайзер іменують саме графічним планшетом.


Дане пристосування отримало значну популярність в наші дні в основному завдяки тому, що відкриває безліч можливостей у сфері як професійної, так і любительського графіки. Проте не варто плутати його зі сканерами. Хоч суть у них одна і та ж, але методи виконання кінцевої мети відрізняються. Наприклад, дигитайзер рентгенівський створений тільки для оцифровки рентген-знімків, однак за методом виконання свого завдання він відноситься до дигитайзерам.

Витоки

Перші питання, на які потрібно відповісти, вивчаючи дигитайзер: «Що це?», «Коли він з'явився?», «Як він функціонує?», «Які його можливості?» І якщо на перше питання ми дали короткий, але інформативний відповідь вище, то на наступні питання нам тільки належить відповісти. Перший графічний планшет, а вірніше його прообраз, був сконструйований ще в далекому 1888 році промисловцем Елайшею Греєм. Його ідея, безсумнівно, випереджала свій час, хоч і базувалася на повсюдно відомого в ті роки телеграфі, однак своєчасного патенту на технологію Грей не отримав. Сама ж технологія складалася з декількох етапів:


 • У пункті «А» людина, користуючись спеціальним електронним столом, створює потрібне йому графічне зображення або послідовність символів.
 • При стиканні спеціального «Пера» зі столом виникали електричні сигнали, які миттєво зчитувалися і пересилалися по каналу зв'язку в пункт «Б».
 • У пункті «Б» отримані сигнали улавливались спеціальними приводами, які і повторювали заданий малюнок на папері.
 • Даний метод був вкрай складним та невигідним для масштабного виробництва. Саме тому їм користувалися тільки для підписання особливо важливих документів на відстані.
  Дигитайзер - що це? Фото

  Принцип роботи

  Що ж, ми розібралися в тому, що таке дигітайзери і коли з'явився їх перший прототип. Однак сучасні графічні планшети відрізняються в своїх технологічних рішеннях. Розглянемо, які типи дигітайзерів нині можуть вам зустрітися.

  Акустичний дигитайзер - що це?

  Одні з перших графічних планшетів були саме акустичними. Перо, яким наносився малюнок, мало певний тип звукових хвиль, званих «звукові іскри», які улавливались передбаченими в планшеті динаміками. З допомогою тріангуляції визначалося положення пера в просторі, і саме так здійснювалася оцифрування зображення.
  Однак у цієї технології був один суттєвий недолік: процес оцифровки повинен був проводитися в ідеальній тиші, інакше динаміки вловлювали сторонні шуми і з'являлися видимі перешкоди на зображенні.

  Електромагнітні

  У 1964 році конструкція графічних планшетів зазнала суттєвого переосмислення. Тепер під робочою поверхнею планшета розташовувалася мережу з тонких проводів, провідних слабкий струм, що створювало електромагнітне поле. Водячи по ньому пером, можна було міняти це саме поле, а фіксувати зміни і перетворювати в картинку.

  Неактивний перо

  Дигитайзер - що це? Фото
  Принцип неактивного пера став своєчасним проривом у сфері графічних планшетів. Адже тепер, завдяки цій технології, перо залишалося повністю автономним, так як сам планшет тепер працював як джерело сигналу і як його приймач одночасно, а пером слід лише відповідним чином змінювати електромагнітне поле.

  Активне перо

  У цьому випадку джерело сигналу переміщений в перо, що вимагало, звичайно ж, підвести до нього харчування, однак, як показує практика, такий варіант компонування дозволяє домогтися більшої якості, яке зможе видати дигитайзер: фото, а вірніше їх обробка, анімація і графіка стали помітно краще.

  Сенсор

  У моделях останніх років успішно застосовується сенсорна система. Тобто під екраном розташовані дроти, проте сама робоча поверхня відділена від них тонким ізолятором, чутливим до натиску. Така технологія дозволяє художнику здійснювати написання навіть 3D-зображень.
  Дигитайзер - що це? Фото

  Висновок

  Ось ми і розібралися в понятті "дигитайзер". Що це, які види планшетів бувають, як вони влаштовані – тепер ви знаєте відповіді на всі ці питання.