Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки

338 0 Новини високих технологій

Перед тим як почати майнінг кріптовалюти, потрібно розібратися з тим, яке майнінг-використовувати пристрій, яким програмним забезпеченням користуватися і вибрати найбільш прибутковий пул. За допомогою відеокарти добувати віртуальні монети не так вже й складно, особливо якщо навчитися правильно використовувати наявні інструменти. Після того як майнер буде встановлений і грамотно налаштований, вже не доведеться докладати зусиль для отримання прибутку. Крім відеокарти, можна займатися майнингом і на процесорі і на спеціальних ASIC-пристроях для майнінг.


Особливості майнінгу на відеокартах

Якщо прийнято рішення майнить за допомогою відеокарти, то необхідно вибрати кращу. Так, компанія AMD випускає свої відеокарти з особливою інфраструктурою, яка схильна до майнингу, в протилежність картками фірми Nvidia, які мають дуже низький хэшрейт, що робить їх не зовсім зручними для майнінг. Найкращі карти Nvidia дають менше 1/2 мегахэша. Ноутбуки ще менш придатні для криптодобычи з-за свого апаратного забезпечення. Для повноцінного майнінгу знадобиться настільна система і обов'язково якісне охолодження. Відеокарта або декілька, якщо майнінг виробляється на декількох картах, повинні відповідати материнській платі, а вона, в свою чергу, повинна мати стільки PCI-E роз'ємів, скільки в наявності відеокарт.
Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки
Для досягнення найкращого охолодження рекомендується знімати з системного блоку захисні кожухи. Перед придбанням обладнання має сенс попередньо зважити свої можливості і розрахувати майбутню прибуток від майнінгу на спеціальних сайтах-калькуляторах.

Підготовка до майнингу на відеокарті

Для цього знадобляться:
 • настільний комп'ютер;
 • відеокарти (краще AMD);
 • материнська плата з потрібним числом PCI-E портів;
 • програмне забезпечення для майнінг (краще застосовувати рекомендовані настройки BFGminer).
 • Мабуть, найважливіше при майнинге – програмне забезпечення. Найкращим варіантом є використання BFGMiner. Це різновид консольних програм, які управляються за допомогою введення команд. Варто розібратися, чому даний софт відрізняється від інших, у чому тонкощі налаштування BFGminer, щоб процес майнінгу був найбільш продуктивним.


  BFGMiner–майнінг програма для використання GPU (графічних карт)

  У BFGMiner є відмінна риса, що вигідно відрізняє його від інших подібних програм. Це можливість взаємодії з FPGA-пристроями. Крім простоти налаштування BFGminer, ця функція робить його найбільш популярним серед не тільки досвідчених майнер, але і новачків.
  Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки
  До відмітним особливостям BFGMiner відносяться:
 • продуктивність, яка значно вище, ніж у подібних програм, з точки зору використовуваних апаратних ресурсів;
 • майнінг можна проводити на різних пристроях – на процесори, відеокарти і спеціальних ASIC-пристроях;
 • є можливість здійснення тонкої настройки BFGminer;
 • швидкість і частота роботи кулерів системи охолодження може регулюватися користувачем.
 • Найбільш актуальною версією програми є 542 яка представлена розробником для вільного скачування на офіційному сайті.

  Налаштування програми для майнінг на відеокартах

  Перш ніж починати майнінг, слід завести гаманець для кріптовалюти, яку вирішено добувати і зареєструватися на відповідному пулі.
  Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки
  Після цього, необхідно завантажити свіжу версію програми з сайту розробника bfgminer.org. Для різних відеокарт потрібні різні дистрибутиви. Для AMD одні, а інші для карт Nvidia. BFGminer, налаштування якого також є на сайті, краще завантажувати звідти. Слід мати на увазі, що деякі антивіруси сприймають подібні програми негативно. Всі отримані розархівувати файли в окрему папку на своєму ПК. У цій же папці потрібно створити файл, що має розширення*.bat», в якому будуть задані параметри запуску BFGMiner. Можна привласнити будь-яке ім'я файлу, головне не забути потім, що це за файл. Розширення повинно обов'язково бути «*bat».

  Приклад *bat файлу для майнінг на BFGMiner

  bfgminer — s crypt — ostratum + tcp://вказується адреса сайту пулу: порт номер — p пароль — u логін —Sopencl : auto — intensity9 — w 512 Даний приклад слід змінити, вказавши замість них і одночасно виконавши тим самим налаштування BFGMiner 542:
 • адреса пулу – пул на якій вирішено займатися майнингом;
 • номер порту – використовується для роботи пул (зазвичай його номер вказується в залежності від того, на чому проводиться майнінг і яку кількість карт використовується);
 • пароль – зазвичай береться вказаний при реєстрації на пулі (його намагаються не змінювати);
 • логін – теж з пулу (номер реєстрації майнера);
 • intensity може бути вказаний в межах від 1 до 20 – це залежить від виду використовуваного для майнінг пристрою. Рекомендується підібрати це значення досвідченим шляхом.
 • Після виконання цих дій, налаштування BFGMiner 542 можна вважати закінченою.

  Майнінг на відеокартах AMD і Nvidia

  BFGMiner – по суті форк від програми CGMiner, яка відрізняється відсутністю графічної оболонки і тому не дуже популярна серед новачків. Однак якщо говорити про досягнення найбільшої ефективності майнінгу, при правильному налаштуванні CGMiner для майнінг, легко виходить набагато збільшити її. Крім того, разом з CGMiner можна встановити CGWatcher – графічну оболонку, що зробить роботу з програмою набагато простіше.
  Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки
  Розрахований на досвідчених користувачів, CGMiner надає безліч налаштувань для пулів і підтримує можливість істотного розгону відеокарти. За допомогою CGMiner вдається отримати набагато більший показник MH/S, ніж з іншими програмами, використовуючи алгоритм CryptoNight. З відеокартами від AMD рекомендується використовувати майнер CGMiner, який орієнтований саме на них, оскільки не сприймає технології CUDA. Якщо в процесі установки і першого запуску в консолі з'являється напис типу «bfgminer 5 4 налаштування amd no device» – це означає, що майнер намагається використовувати не відеокарту AMD і слід перевірити обладнання. Якщо передбачається використовувати графічні карти Nvidia, то доцільно користуватися Claymore's Dual Miner. Дана програма дозволяє управляти частотою роботи кулерів і може суттєво розігнати відеокарту.

  CGMiner – параметри та налаштування

  CGMiner можна завантажити з офіційного форуму розробника Bitcointalk. На ньому постійно є остання версія програми, крім того, на форумі можна знайти відповіді на питання по налаштуванню майнера та роботі з ним. Управляється CGMiner допомогою команд. Так само, як і у випадку з BFGMiner, в папці, в яку розпакована програма, створюється файл «*.bat», в якому прописуються всі необхідні налаштування. Таким чином, виключається необхідність налаштовувати майнер при кожному запуску.
  Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки
  Приклад файлу для CGMiner: cgminer --scrypt -o stratum+tcp://east1.us.stratum.dedicatedpool.com:3351 -u user.1 -p x cgminer - шлях до запуску файлу scrypt - алгоритм видобувається крипти o - адреса пулу sratum+tcp Дані беруть на пулі з розділу «Getting Started». u user.1 - логін на пулі і ім'я worker p x - -пароль для worker Intensity – це основний показник, що варіюється в діапазоні від 1 до 20 і який впливає на швидкість майнера. Занадто високий показник може негативно вплинути на швидкість майнінгу, оскільки може закінчитися доступна пам'ять і буде зменшуватися швидкість майнінгу. В гіршому випадку зросте кількість HW помилок і невірних розрахунків. Якщо інтенсивність взагалі не поставити, то CGMiner сам почне встановлювати динамічно, намагаючись враховувати можливість комфортної роботи на комп'ютері. Thread-concurrency – характеристика відповідає за найбільш ефективний обсяг розрахунків, які може виконати scrypt-алгоритм. За замовчуванням вона налаштована на максимальне використання багатопоточних шейдерних блоків відеокарти, наявних у неї. Ця величина повинна бути кратною кількістю шейдерних блоків відеокарти. Якщо вказано «thread-concurrency», то «shaders» можна виключити з файлу. Краще пошукати досвідченим шляхом найкраще значення для відеокарти, щоб отримати найкращу продуктивність.

  GMiner і Decred-видобуток на відеокартах AMD і Nvidia

  Нещодавно для CGMiner була випущена версія 536 git-tpruvot, що дозволяє вести видобуток Decred, використовуючи як AMD, так і NVIDIA GPU. Розробником оголошено, що ця версія буде працювати краще, ніж офіційний CGMiner форк для DCR. Новий форк володіє підтримкою двох протоколів прийняття куля – офіційного getwork і більш просунутого getwork через stratum.
  Програма Bfgminer: налаштування, особливості використання та відгуки
  Майнер працює з відеокартами від AMD, і на NVIDIA GPU (використовуючи не CUDA, а OpenCL). Моніторинг NVML функціонує тільки в 64-розрядної версії. Майнеры, видобувні криптовалюту на відеокартах AMD, не мають жодних проблем з переходом на нову версію. Крім того, використовуючи пули з підтримкою Gatework через Stratum, з'являється можливість отримати найкращі результати при майнинге Decred.

  Популярі новини
  Загрузка...