Запуск cmd від імені адміністратора: кілька найпростіших способів

243 0 Новини високих технологій

Командний рядок (cmd), як відомо, є дуже потужним інструментом, який дозволяє не тільки використовувати деякі недокументовані можливості операційної системи, але і виправляти безліч помилок, якщо Windows дає збої або навіть не завантажується. Однак для виконання деяких дій консоль необхідно запускати виключно з правами адміна. Про те, як запустити cmd з правами адміністратора, й піде далі мова. Для ознайомлення пропонується кілька способів, кожен з яких по-своєму зручний для різних ситуацій.


CMD: запуск від імені адміністратора класичним методом

Більшість користувачів Windows звикло запускати командну консоль всім відомим методом, який полягає в тому, щоб спочатку викликати меню «Виконати» (Win + R), а потім вписати в його полі шукане скорочення cmd. Але ж це звичайний старт, а не з правами адміна, хоча в деяких збірках Windows в консолі «Виконати» трохи нижче поля для вводу команд можна спостерігати пункт старту саме з правами адміністратора.

Запуск командної консолі з меню «Пуску»

В принципі, в різних системах можна використовувати і стартове меню. Для цього в меню «Пуску» потрібно вибрати стандартні програми, а відкривати командний рядок через ПКМ, вибравши потрібний тип старту.
Запуск cmd від імені адміністратора: кілька найпростіших способів
У Windows 10 запуск cmd від імені адміністратора спрощено ще більше. Як правило, в «чистих» системах відразу після установки, в меню ПКМ на кнопці «Пуск» можна знайти два рядки запуску cmd: звичайний і з адміністраторськими правами, що і потрібно використовувати.


Використання «Диспетчера завдань»

Не менш поширеним, хоча і більш тривалим за часом методом запуск cmd від імені адміністратора проводиться з стандартного Диспетчера завдань», який викликається або трипальцевими комбінаціями, або з консолі «Виконати» командою taskmgr.
Запуск cmd від імені адміністратора: кілька найпростіших способів
У вікні диспетчера через файлове меню необхідно задати створення нової задачі, вписати в полі виконання cmd і відзначити пункт створення з правами адміністратора.

Запуск cmd через пошукову систему (Windows 10)

Десята версія операційної системи Windows в деякому сенсі є унікальною в плані того, що в ній доступ до деяких системних інструментів спрощено, хоча і без непередбачених складнощів теж не обійшлося. Тим не менш, саме в цій модифікації Windows cmd запустити можна і через пошукову систему. Для цього необхідно використовувати ПКМ на кнопці «Пуску», вибрати пошук, в полі вписати «Командний рядок» (природно, без лапок), а на відображеному результаті, знову ж таки, через ПКМ, вибрати старт від імені адміна.

Старт з «Провідника»

Але це були методи, які, за великим рахунком, дублюють один інший. Тепер подивимося, що можна зробити, використовуючи стандартний «Провідник». Для початку потрібно відкрити меню «Файл».
Запуск cmd від імені адміністратора: кілька найпростіших способів
У ньому відразу ж буде присутній рядок запуску консолі з переходом на додаткове меню, в якому, як і у випадку з розділом «Пуск» Windows 10 буде присутній і звичайний запуск, і старт з правами адміністратора.

Безпосередній виклик консолі з системного каталогу

Якщо хто не знає, меню «Виконати» спочатку розраховане на запуск виконуваних файлів, які знаходяться в системному каталозі System32.
Запуск cmd від імені адміністратора: кілька найпростіших способів
Таким чином, запуск cmd від імені адміністратора можна зробити через ПКМ на вихідному файлі cmd.exe якраз з цієї папки (вона розташована в кореневій директорії Windows). Парадоксально, але в 64-бітних системах практично всі компоненти папки System32 дублюються в каталозі SysWOW64. Іншими словами, точно такий же файл, який відповідає за старт командного рядка можна знайти і тут, а дії по запуску будуть повністю ідентичними. Перебуваючи в системній папці і виділивши потрібний файл, можна використовувати засоби роботи з додатками. Після натискання на посилання «Управління» відкриється додаткова панель, в якій буде присутня кнопка старту з правами адміна.

Прискорення доступу

З основними способами старт командного рядка розібралися. Тепер подивимося, як спростити собі завдання і прискорити її запуск. Тут потрібно увійти в системну папку System32 і через ПКМ на файлі cmd.exe вибрати відправлення ярлика на «Робочий стіл» (можна відразу вибрати створення ярлика безпосередньо на «Робочому столі», вказавши в якості об'єкта шуканий файл). Тепер через ПКМ вже на створеному ярлику потрібно вибрати властивості об'єкта, на вкладці ярлика натиснути кнопку «Додатково» і відзначити галочкою рядок постійного запустити від імені адміністратора. При бажанні ярлик з «Робочого столу» можна перемістити панель швидкого запуску або через ПКМ використовувати закріплення в панелі завдань. Така методика є оптимальним рішенням, якщо користувачеві з командного консоллю доводиться працювати дуже часто.

Замість підсумку

Ось, власне, і все, що стосується старту командного рядка саме з правами адміністратора. Звичайно, тут були описані лише найпростіші і найбільш часто використовувані способи. Не розглядалися випадки, коли в деяких меню замість командного рядка присутнє посилання на Windows PowerShell. По суті, це інструмент дуже схожий на командну консоль, але більш складний для рядового користувача і має трохи більше можливостей.

Популярі новини
Загрузка...