Налаштування CGMiner для майнінг

164 0 Новини високих технологій

Сама назва «майнінг» має коріння від англійського слова mining, що позначає видобуток корисних копалин та природних ресурсів. Тому часто майнер називають ще шахтарями. Після появи на світ перше цифрових віртуальних грошей - криптовалют - термін "майнінг" почали вживати в контексті так званого блокчейна. Майнеры - це, по суті, приватні власники сайтів, точок чи адрес, які займаються майнингом. Іноді так називають і саме обладнання, на якому виробляється видобуток монет. Ніж в системі більше подібних вузлів, тим вона краще захищена від перевантажень і збоїв.


Природа майнінгу і основні моменти криптодобычи

Кожному новому згенеровані блоку інформації, отриманій в результаті діяльності майнер, присвоюється унікальна підпис, що отримується виходячи з попереднього блоку. Так всі обчислювані математичні дані об'єднуються в сполучені між собою ланки, в результаті чого утворюється єдина ланцюг. Та її гілка, яка отримала підтримку найбільшого числа майнер, проходить у підсумку підтвердження. Таким чином, вся система регулюється автоматично.
Налаштування CGMiner для майнінг
Процедура пошуку цифрового підпису кожного блоку і є суть самого майнінгу. Той серед майнер, хто сприяв розшифрування підпису останнього блоку, отримує винагороду у вигляді певної суми віртуальних токенів, які згодом можна вивести на гаманець і обміняти на реальні гроші. Блок, який несе в собі інформацію про всі операції (транзакції) у мережі, які відбувалися після генерації попереднього блоку, і вважається в середовищі біткоіна останнім. В середньому це приблизно останні 10-15 хвилин.


Який спосіб майнінгу вибрати

В залежності від наявного у майнера обчислювального обладнання і вибирається найбільш прийнятний спосіб видобутку. Так, це може бути майнінг на ПК, на фермах з відеокарт або на ASIC (АСИК). Безумовно вважається, що найбільш ефективним є ASIC-майнінг, оскільки АСИКи - це мікропроцесорне обладнання, спеціально розробляється для здійснення видобутку кріптовалюти. Більше ні для яких цілей воно не може бути використане. Однак це і найбільш дороге обладнання.
Налаштування CGMiner для майнінг
Ферма з відеокарт, в принципі, має багато спільного зі звичайним комп'ютером:
 • Процесссор - якщо видобуток ведеться з використанням алгоритму Scrypt, то потужний процесор не потрібен, достатньо бюджетного варіанту.
 • Материнська плата - її потрібно підбирати виходячи з кількості передбачуваних відеокарт - кількості PCI-слотів повинно вистачити на всі карти.
 • Жорсткий диск - він не має вирішального значення, а потрібен тільки для встановлення операційних систем та електронних гаманців.
 • Оперативна пам'ять - цілком вистачить від 4 гігабайт.
 • Блок живлення - на ньому зав'язана робота всієї майбутньої ферми, йому необхідний резерв мінімум 200 Вт. Крім того, при виборі блоку слід приймати до уваги і інші споживають електроенергію складові робочого комплексу.
 • Відеокарти - це основна частина ферми, саме вона робить всі математичні обчислення за майнинге і, відповідно, купувати відеокарту потрібно як можна більш потужну.
 • Система охолодження - краще змонтувати її на водній основі, оскільки тоді зникне проблема з шумом, хоча це часом і складно організувати фізично. Крім того, компоненти ферми не повинні бути встановлені ближче восьми сантиметрів один до одного, для кращого охолодження.
 • Перед початком організації майнинговой ферми або перед придбанням ASIC-пристроїв має сенс розрахувати майбутню прибуток і переконатися, що затія криптодобычи не обернеться збитками. Для цього потрібно взяти до уваги такі показники, як кількість споживаної обладнанням електроенергії, прорахувати вартість всіх компонентів, вирахувати приблизний щоденний дохід від майнінгу і потім, склавши все докупи, зрозуміти, чи є сенс починати.
  Налаштування CGMiner для майнінг
  Для полегшення подібних обчислень існує маса сервісів у вигляді онлайн-калькуляторів, де, ввівши дані про обчислювальному обладнанні та вартості одного кіловата електроенергії, можна отримати розмір передбачуваного прибутку.

  Майнінг на відеокартах

  CGMiner розроблений в основному для майнінг на графічних процесорах від фірми AMD. Він не вміє працювати під алгоритмом CUDA. Тому для користувачів, що використовують відеокарти від NVIDIA, налаштування CGMiner не представляє інтересу. Їм доведеться звернутися до інших аналогічних програм. Крім розгону карти і прискорення роботи кулерів, дане додаток:
 • має можливість працювати через проксі,
 • вміє використовувати алгоритми балансування,
 • без втручання користувача відкріплює зіпсовані воркеры (worker),
 • дозволяє виробляти гнучкі налаштування CGminer,
 • дає широкі можливості для діагностування,
 • дозволяє оператору самостійно вибирати час очікування наступного підключення,
 • розмір векторів можна обирати самостійно,
 • для роутерів можна включати штучну затримку.
 • Особливості програми CGMiner

  CGMiner - програма для майнінг, яка вважається однією з найкращих серед добувачів кріптовалюти, використовують відеокарти. Інтерфейс програми спрощує процес майнінгу різних криптомонет. Серед позитивних сторін CGMiner відзначається можливість зміни великої кількості тонких налаштувань пулів, підтримується розгін графічної карти, шанс отримати набагато більш високий хэшрейт щодо інших подібних програм.
  Налаштування CGMiner для майнінг
  Програмне забезпечення працює на особливому протоколі NeoScrypt, що сприяє підвищенню обсягів видобутку валют. Поряд з незаперечними перевагами, програма має і деякі недоліки. Головний з них - відсутність графічної оболонки, що робить роботу з CGMiner складною для новачків, оскільки налаштування CGminer необхідно вписувати в конфігураційні файли вручну.

  З чого почати майнінг

  Перед початком майнінгу слід завантажити програму CGMiner для криптодобычи. Це простіше зробити на сайті Bitcointalk. Крім того, що на цьому веб-ресурсі завжди можна знайти свіжу версію програми, там ще можна і взяти участь в обговоренні програми і задати питання. Потім вибирається найбільш прийнятний пул для видобутку монет. На ньому потрібно виконати наступне:
 • Зареєструватися.
 • Створити wroker-а - в особистому кабінеті ідентифікувати свій майнер (комп'ютер), задавши йому будь-яке зручне ім'я. За допомогою воркера згодом можна спостерігати за статистикою і бачити, на яку винагороду можна розраховувати і коли приблизно це може статися.
 • Розпакувати завантажену програму-майнер в папку і створити всередині неї файл "*.bat" - у ньому будуть прописані всі налаштування CGminer, необхідні для роботи.
 • Після запуску файлу "*.bat" - відкриється консольне вікно - почнеться майнінг.
 • Через кілька годин після початку криптодобычи в акаунті на пулі стануть помітні перші результати. Таким чином, процес початку майнінгу не представляє труднощі навіть для новачків.

  Основні консольні команди

  У консольній програмі управління здійснюється шляхом написання в її вікні особливих команд. Щоб після кожного запуску програми не вписувати свої дані знову, простіше записати налаштування CGminer в окремий файл. Робиться це в звичайному блокноті або будь-якому іншому графічному редакторі. Деякі часто використовувані команди:
 • 0 - сюди слід вписати адресу сайту обраного для майнінг пулу,
 • cgminer - тут вказується докладний шлях до виконуваного файлу запуску програми, тобто точне місце його розташування на персональному комп'ютері,
 • scrypt - це використовуваний при майнинге протокол,
 • p x - це згенерований для воркера на пулі пароль,
 • u user.1 - це логін (номер ліцензії) на пулі і ім'я створеного користувачем воркера.
 • Налаштування CGMiner для майнінг
  Основним параметром, що впливає на ефективність майнінгу, крім налаштування CGminer, є Intensity - він може бути від 1 до 20 і показує встановлену інтенсивність. Занадто високе значення ставити не варто, оскільки тоді може просто закінчитися пам'ять. Але і зовсім не вказувати його теж не можна, тому що в такому випадку система почне налаштовувати її сама, а це може не збігтися з бажанням користувача або можливостями комп'ютера. За досягнення оптимального обчислення відповідає команда Thread-concurrency. Спочатку варто максимально можливе значення. Але є правило - ця цифра обов'язково повинна мати кратність кількістю шейдерів - відеокарт. Зазвичай знаходиться найкраще число досвідченим шляхом.

  Майнінг на Eobot

  Досить відомий сервіс хмарного майнінгу Eobot породжує у багатьох бажання як можна швидше "розгойдати" наявні потужності GHS. Сайт пропонує для цієї мети, крім фінансових вкладень, ще й можливість майнінгу на своєму пулі. На перший погляд начебто все нічого, однак при більш уважному розгляді стає ясно, що без спеціального обладнання, використовуючи комп'ютерний процесор або відеокарту, багато заробити на цьому навряд чи вдасться. Навіть гнучкі налаштування CGMiner не допоможуть в такій ситуації. Пул сервісу Eobot розрахований більше на використання ASIC-пристроїв. Після встановлення програми і запуску майнінгу, пул Eobot "з'їдає" або залишає собі більшу частину з нібито наданих користувачеві потужностей. А це ні багато ні мало, а близько 90% від GHS.
  Налаштування CGMiner для майнінг
  Швидкість видобутку в будь-якому випадку буде в кілька десятків разів нижче, ніж при майнинге на будь-якому іншому пулі. Якщо ж є бажання спробувати, то для початку потрібно завантажити для Eobot CGMiner, налаштувати його, створивши файл "батник", і запустити процес. У файлі "*.bat" - "батнике" - для кожного використовуваного алгоритму, слід прописати свої дані.
 • для алгоритму SHA-256:
 • cgminer -o stratum+tcp://sha.eobot.com:3333 --userpass eobot.220131:x.
 • для алгоритму Scrypt:
 • cgminer --scrypt -o stratum+tcp://scrypt.eobot.com:4444 --userpass eobot.220131:x. Працюючи на пулі Eobot, слід пам'ятати, що для кожного використовуваного алгоритму CGMiner налаштування *.bat - файлу здійснюється окремо. Після запуску файлу відкриється вікно консолі, у якому відображається процес майнінгу. Він з'являється приблизно з 10-хвилинним відставанням, тому для того, щоб побачити перші результати, доведеться почекати. На сервісі Eobot набагато ефективніше досягти бажаного результату, якщо не майнить безпосередньо на його пулі, а добувати монети на іншому, з хорошою швидкістю видобутку, а потім переводити "намайненное" на Eobot. Так потужності можна наростити набагато швидше.

  Майнинговый пул Multipool

  Одним з найстаріших і по праву вважається надійним пулом є сервіс multipool.us. Це мультифорковый пул з можливістю видобутку понад 20 різних віртуальних монет. Зручно ще й те, що сервіс надає таку можливість, як автовизначення найбільш вигідною на даний момент для майнінг валюти. Multipool використовує три алгоритму для хешування, кожен з яких бере участь у майнинге певної кріптовалюти.
 • DOGE, TIPS, AUR, DGC, ANC та інші видобуваються на алгоритмі SCRYPT.
 • Bitcoin Classic, BTC, UNO, Peercoin, ZET - на алгоритм SHA-256.
 • KARM, Dash, URO - на алгоритмі X11.
 • Даний перелік не є вичерпним, на пулі і багато інших валют для видобутку. Але найбільш вигідним перевагою є надається пулом функція Merged Mined Currencies - можливість майнить різні токени без втрати потужності. Для майнінг на multipool.us налаштування CGMiner аналогічна, всі дані є на сайті пулу.
  Налаштування CGMiner для майнінг
  У 2017 році Multipool втратив багатьох майнер з-за технічних проблем, що спостерігаються на сайті. Технічна підтримка заявила про свій намір у найкоротші терміни відновити працездатність сервісу. На цей ресурс варто звернути увагу і, незважаючи на англомовний інтерфейс, розібратися досить просто. Інтерфейс англомовний, але досить простий. Якщо в чомусь не вдалося розібратися, інформацію легко знайти на численних форумах і в видеообзорах.

  Популярі новини
  Загрузка...