Віртуальний асистент: огляд програм даного виду

87 0 Новини високих технологій

Віртуальний асистент – голосова програма, яка реагує на голос людини з його питаннями. Подібні утиліти спробували створити багато відомі розробники для своїх систем. Їх огляд з головною інформацією про програми можна знайти в даній статті.

Першопроходець

Відома компанія Apple першою створила свого віртуального асистента під назвою Siri. Його створили спеціально для смартфонів на операційній системі iOS. Утиліта добре сприймає мова людини та видає відповіді на питання по найпопулярнішим категорій з життя суспільства. Наприклад, у неї можна запитати рада з перегляду яких-небудь програм телевізору.


Але її головним недоліком є проблема синхронізації з іншими програмами і сервісами. Взаємодії відсутні, і це головне напрям для розробників як розвитку асистента. Жіночий голос приємний для слуху, але повноцінну провести бесіду з штучним інтелектом не вдасться. Іноді деякі питання може прозвучати мудру відповідь, але це більше виняток із загальних правил.
Віртуальний асистент: огляд програм даного виду

Голосовий чат

Ініціативу щодо створення віртуальних асистентів у свій час перехопила компанія Google. Вони створили свою утиліту, яка працює в рідному браузері від виробників, а також на мобільних платформах. Серед її головних переваг можна відповісти швидкодія – відповіді довго чекати не доводиться. Її рекомендується застосовувати при плануванні маршрутів для подорожей, туризму і пересування по невідомій місцевості. Додаток завжди знає про те, де користувачеві краще зупинитися, і пам'ятає про заброньовані квитки або місцях. Спочатку автори активно підтримували інтеграцію в інші програми і сервіси, але роботу в цьому напрямку призупинили.


Асистент має також ряд недоліків, серед яких відсутність можливості вести бесіду. Цей додаток намагається пропонувати користувачеві багато різноманітної інформації. Часто на екрані виникають результати спортивних ігор, новини та інше, що може деяким людям не дуже сподобатися. Це саме той випадок, коли ініціатива не дуже заохочується.
Віртуальний асистент: огляд програм даного виду

Ініціатива «Яндекса»

Віртуальний асистент від «Яндекса» не став для всіх несподіванкою, адже головний конкурент серед пошукових систем свою утиліту запустив вже давно. Її ім'я «Аліса», і до озвучення текстів розробники часто залучають різних зірок. Серед головних завдань для виконання можна відзначити прокладання маршрутів в обхід пробок, повідомлення про погоду, показ адрес необхідних закладів та конвертування валют. З допомогою віртуального асистента «Яндекса» можна виконувати стандартний голосовий пошук. Зв'язок з деякими додатками налагоджена, але їх список не занадто великий. Головним плюсом «Аліси» є можливість вести живу бесіду. Утиліту забезпечили величезною кількістю тексту, а її відповіді можуть бути веселими або навіть колючими. Іноді додаток демонструє ерудицію в різних галузях, в тому числі в музиці. Програма орієнтується на користувачів однойменної пошукової системи і була зроблена для того, щоб залишатися в курсі всіх новинок.
Віртуальний асистент: огляд програм даного виду

Новітня технологія

На відміну від віртуального асистента «Аліси» утиліта Facebook M намагається в середовищі соціальної мережі зробити все, що попросить користувач. На даний момент управління нею ведеться наполовину людьми, а на іншу - штучним інтелектом, який був розроблений всередині всесвітньо відомої компанії. Даний проект можна вважати експериментальним, адже його запустили тільки для обмеженого числа користувачів. Він заслуговує уваги тому, що може поставити новий рівень технологічного розвитку. Якщо авторам вдасться реалізувати свій задум, тоді інші компанії залишаться далеко позаду, хоч до цього моменту повинно пройти ще багато часу. Розробники залучають для роботи цієї системи, щоб вбудований інтелект навчався необхідних дій. Саме з-за цього рівень людяності системи повинен бути на максимальному рівні. На даний момент ведуться роботи над поліпшенням асистента, а випробування проводяться на обмеженій кількості користувачів в Сан-Франциско.
Віртуальний асистент: огляд програм даного виду

Ще один гідний асистент

Якщо питати, який найкращий віртуальний асистент в плані людських якостей у штучного інтелекту, то лідером буде Cortana. Компанія Microsoft вирішила не залишатися позаду і створила свою утиліту в цьому напрямку. Серед її головних функцій є управління нагадуваннями, пошук у системі Bing, прогнози погоди, надання різноманітної інформації. Також програма може взаємодіяти з деякими додатками операційної системи Windows, але в цьому також полягає головна проблема. За рахунок швидкодії на платформах з рідної ОС швидкість роботи на смартфонах сильно падає. Даний віртуальний асистент любить жартувати і добре реагує на веселі пропозиції користувача. Додаток забезпечили величезною кількістю відповідей на всі випадки життя, що робить роботу з ним більш цікавою. Ці асистенти найбільш відомі у світі, хоч є ряд схожих програм від інших авторів.