Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози

257 0 Новини високих технологій

Операційна система Windows 7 є однією з найбільш успішних розробок компанії Microsoft. Незважаючи на те що вона була запущена ще в 2009 році, багато хто досі її не використовують. Однак Microsoft поспішила розчарувати своїх клієнтів: у недалекому майбутньому їм все ж таки доведеться перейти на більш нові продукти. Отже, коли закінчиться підтримка Windows 7?

Закінчення підтримки продукту

Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози
Варто відзначити, що компанія припинила базову підтримку операційної системи ще в січні 2015 року. Але розширена підтримка діє досі. Що це означає для рядових користувачів?


Базова підтримка діє протягом п'яти років після виходу продукції. За цей час виробник готовий вирішувати проблеми користувача і розглядати його побажання, причому допомога по загальних питань проводиться безкоштовно. Ці дії націлені на вдосконалення продукту. Розширена підтримка передбачає платну допомогу користувачам. Безкоштовно вони можуть скористатися тільки базою знань Microsoft. Іншими словами, для Windows 7 центр підтримки тепер тільки платний. По суті, в 2015-му компанія дала зрозуміти, що вона більше не буде працювати над поліпшенням операційної системи. У магазинах вже не можна придбати цей продукт, як і викачати дистрибутив з офіційного сайту. А через кілька років припиниться і розширена підтримка Windows 7. До якого року користувачі зможуть офіційно використовувати свою улюблену ОС? На жаль, вже 14 січня 2020 року їм доведеться придбати більш сучасний софт. Оновлення для Windows 7 більше приходити не будуть.


Чому закривають Windows 7?

Розробники стверджують, що «Віндовс 7» вже остаточно застаріла, вона не відповідає нинішнім критеріям безпеки. Операційна система не може успішно протистояти атакам хакерів і вірусів.
Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози
Втім, не варто скидати з рахунків і комерційну сторону питання. Компанії вигідно пересадити мільярди клієнтів на Windows 10. А для цього, на превеликий жаль для багатьох користувачів, потрібно закрити популярний, але вже застарілий продукт.

Обов'язково переходити на Windows 10 зараз?

Звичайно, власникам серйозних компаній слід вже зараз подумати про безпеку даних і перейти на більш сучасні продукти. Для рядових користувачів це питання не стоїть так принципово. До остаточного припинення підтримки залишилося кілька років. Оновлення для Windows 7 будуть доступні аж до 2020-го, тому поспішати поки не варто. Швидше за все, до цього часу вийдуть нові версії ОС. Однак важливо враховувати, що до того часу, коли закінчиться підтримка Windows 7 ОС стане ще більш вразливою. Відповідно, дані більшою мірою виявляться під загрозою кібератак.

Що популярніше — Windows 7 або 10?

Microsoft стверджує, що зараз «Віндоус 10» лідирує на ринку, а «Віндовс 7» помітно здає позиції. Тому коли закінчиться підтримка Windows 7 користувачі не помітять суттєвої різниці. Але чи так це насправді?
Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози
«Віндовс 7» довгий час тримала статус лідера: спочатку користувачі не висловили нової версії ОС особливої довіри. Але влітку 2017 року картина докорінно змінилася: Windows 10 все-таки вдалося обійти свого головного конкурента.

Чи потрібно боятися змін?

Потрібно дивитися на ситуацію об'єктивно: будь-яка продукція рано чи пізно застаріває, навіть найпопулярніша. У свій час така ж доля спіткала XP, улюбленицю більшості власників продукції «Майкрософт». Вихід «Вісти» був зустрінутий досить холодно: клієнти так і не оцінили нововведення, вважаючи їх нудними і надокучливими. Навіть сьогодні деякі використовують XP, незважаючи на її неактуальність. Швидше за все, з Windows 7 все складеться аналогічно: навряд чи всі володарі цієї ОС відмовляться від неї. Розрахунок робиться на тих, хто використовує ліцензійні програми, але помітна частина користувачів не проти встановлювати піратські програми, незважаючи на всі ризики. До речі, далеко не всі користувачі Microsoft вже сьогодні використовують ліцензійну «Віндовс 7». Такі люди в 2020-му, коли закінчиться підтримка Windows 7 взагалі не відчують жодних змін.
Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози
Ті, хто визнає тільки ліцензійний софт, можуть піти двома шляхами: купувати нові версії продукції «Майкрософт» або встановлювати Linux. Останній варіант, звичайно, не дуже зручний для людей, які за багато років звикли до Windows. Але зате є помітне перевага: Linux розповсюджується безоплатно.

Висновок

Вже через декілька років компанія «Майкрософт» офіційно відмовиться від «Віндовс 7». Незважаючи на велику популярність цієї ОС, виробник вважає більш доцільним просувати нові версії продукту. Для користувачів це також є перевагою, оскільки в епоху кібератак збереження даних відіграє важливу роль.

Популярі новини
Загрузка...