"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

301 0 Новини високих технологій

Налаштування графіки в «ГТА 5» є болючою темою для всіх людей зі слабкими і середніми системними показниками на персональних комп'ютерах. Це неймовірно красива і цікава гра, в яку хочеться зануритися будь-якого геймеру. Саме тому детальний розбір налаштувань з оглядом системних вимог статті сильно допоможуть домогтися максимального показника ФПС.

"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

Мінімальний набір заліза

Для того щоб гра просто запустилася з найнижчими налаштуваннями графіки, в «ГТА 5» необхідно, щоб система відповідала мінімальним вимогам. В цьому списку головну роль грає процесор і відеокарта. Комп'ютер повинен бути оснащений ЦП Intel Core 2 Quad CPU Q6600 з тактовою частотою 24 гігагерца або аналогічний за параметрами від компанії AMD. Графічний процесор повинен бути від марки NVIDIA або тієї ж AMD. Мінімальні моделі - 9800 GT і HD 4870 на гігабайт відповідно. Також важливими параметрами є наявність не менше чотирьох гігабайт оперативної пам'яті, а також підтримка технології DirectX 10.


Рекомендовані параметри

Щоб налаштування графіки в «ГТА 5» не довелося скидати до мінімуму, необхідно відповідність персонального комп'ютера рекомендованим системним вимогам. Варто зазначити, що тут за всіма параметрами спостерігається величезне зростання. Наприклад, процесор для плавної роботи потрібно не менше Core i53470 з тактовою частотою 32 гігагерца від компанії Intel або аналог від фірми AMD. Кількість оперативної пам'яті вже не 4 а 8 гігабайт. Відеокарти GTX 660 і HD7870 на 2 гігабайти від виробників NVIDIA і AMD, відповідно. Що стосується операційних систем, то підтримується мінімально Windows 7 першої збірки, але обов'язково 64-х розрядна.


Необхідність у звуковій карті з підтримкою DirectX 10 не пропадає. Місця на диску після повної установки гра буде займати приблизно 65 гігабайт. Користувачам необхідно заздалегідь підготувати цифрове простір. Саме на такі показники варто орієнтуватися при налаштуванні програми в плані графіки.
"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

Перші кроки

Перед тим, як детально братися за налаштування графіки в «ГТА 5», необхідно спочатку зрозуміти, яким вимогам відповідає комп'ютер користувача. Виходячи з цього, робити певні шалі буде набагато простіше. Варто відзначити, що розробники подбали про те, щоб у геймерів була можливість створити чи не унікальний набір параметрів під свою систему. Є велика кількість параметрів, які впливають на продуктивність. Тести під час налаштування краще проводити в міських локаціях, в доках у будинку Тревора, наприклад. Саме у цих місцях просідання кадрів фіксується в найбільшій кількості. Якщо вдасться домогтися виразного показника ФПС тут, то в інших локаціях проблем точно не буде спостерігатися. Відразу варто звернути увагу на згладжування fxaa, яке рекомендується залишити на середніх ПК, а для слабших - подивитися за тестами. Параметр покращує картинку, а на завантаження системи майже не впливає, і в цьому полягає його перевага.
"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

Подальші налаштування

Якщо проводиться налаштування графіки для слабких ПК «ГТА 5», то параметр ігнорування обмеження пам'яті необхідно відключати в першу чергу. Ця функція створена з орієнтуванням на відеокарти моделей від GTX 660 але з невеликим об'ємом пам'яті. Такий графічний процесор може тягнути навантаження, а тому для нього буде логічним ігнорувати обмеження. На більш слабких відеокартах може статися так, що з'явиться 100 % завантаженість без піку в шкалою відеопам'яті. Це вірний шлях до виявлення гальм і догляду плавності з гри у відкритому світі. З технологією DirectX також не все так просто. Адже для середніх і слабких ПК обов'язково необхідно ставити десяту версію ОС. Якщо розмістити на комп'ютері технологію на щабель вище, то з'являться додаткові налаштування. Але на слабкій системі їх все одно доведеться відключити. У теж час «десятка» дає економію в двісті мегабайт пам'яті графічного процесора, а на якості картинки версії DirectX майже не позначаються.
"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

Три важливих параметри

Якщо налаштування графіки в «ГТА 5» на ПК проводиться для самої слабкої системи, то варто звернути увагу на дозвіл екрану. Кожен монітор має свою кількість точок, але якщо в грі поставити його на щабель або на декілька нижче, то можна значно виграти у ФПС. Рекомендується робити подібне тільки в крайньому випадку. Адже якість картинки від цього погіршується в рази. Згладжування msaa є дуже підступним пунктом. Але він присутній тільки при установці одинадцятій версії DirectX. Його рекомендується вимикати навіть на потужних відеокартах, якщо спостерігаються лаги. Параметр максимально вимогливий по продуктивності, при цьому різниці між повним відключенням і х2 не відчувається. Якщо його виставляти, то тільки на х8 за умови наявності відеокарти останніх моделей. Вертикальна синхронізація для слабких ПК повинна бути відключена, але для початку необхідно провести тест. З нею графіка виглядає набагато привабливіше, а тому краще переконатися в її вплив на продуктивність.
"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

Текстури і населеність в місті

Якщо у гравця не зберігаються налаштування графіки в «ГТА 5», то варто написати розробників про цю проблему через Steam. З наявністю піратської версії все стає гірше, і доведеться шукати іншу версію. Адже оптимальної продуктивності досягти не вдасться. Наступним параметром в налаштуваннях буде якість текстур. Середня варто залишити для відеокарт з об'ємом пам'яті 1 гб, а висока виставити на моделях з показником в 2 рази більше. Населеність в місті краще всього поставити на мінімум. Вулиці не стають мертвими, а показник ФПС трохи зростає за рахунок цього. Також розробники передбачили можливість зробити людей в місті максимально різноманітними. Тільки от гравець на це рідко буде звертати увагу, а відеопам'яті на таку функцію йде чимало. Тому цей повзунок разом з третім, який відповідає за фокусування, опускайте до нуля. Вагомої різниці ви не відчуєте від цієї дії.

Операції з тінями

Оптимальними налаштуваннями графіки в «ГТА 5» вважають ті, що при мінімумі витрат на продуктивність будуть показувати картинку непоганої якості. У цьому допоможе параметр тіней, що приховує в собі одну невелику, але корисну фішку. У графі якість варто залишити нормальне, вище лізти не варто, так як гальмування в грі будуть гарантовані. Далі слід перейти в пункт «М'які тіні» і виставити там максимальний показник. Якщо цього не зробити, то в ігровому світі спостерігатиметься незграбність об'єктів, а в деяких випадках навіть нерівномірність у вигляді драбинки. Описані вище операції з тінями допоможуть уникнути цього з мінімальними витратами на продуктивність. Власникам графічних процесорів останніх моделей з цим можна не заморочуватися. Для них рекомендується ставити високу якість і різкі тіні, щоб насолоджуватися чудовою якістю зображення в ігровому світі.
"ГТА 5": налаштування графіки для комп'ютера

Останні параметри

Серед останніх налаштувань графіки в «ГТА 5» для середніх ПК необхідно виставити анізотропну фільтрацію на х16. Не вимогливий показник, а якість картинки значно поліпшується. В пару з цією настройкою варто виставити високу якість шейдерів. Вони вимагають значно менше ресурсів за текстури, а поблизу персонажа графіка вимальовується просто дивовижна. Відображення, вода, трава та інше можна зовсім виключити на момент тестування основних показників. Тільки після отримання показника ФПС від 30 кадрів в проблемних місцях можна переходити до налаштування цих характеристик. У додаткових налаштуваннях потрібно все відключити. Адже ця графа зроблена для власників ТОП-відеокарт. Якщо робити все по інструкції і регулярно робити тести після збереження параметрів, то користувач зможе досягти плавності для комфортного розваги.

Популярі новини
Загрузка...