Praetorian.exe: що це за аплет і чи можна від нього позбутися?

133 0 Новини високих технологій

Поява процесу Praetorian.exe у багатьох користувачів комп'ютерів, до речі, незалежно від операційної системи, викликає явне здивування. Користувачі Windows схильні вважати цей аплет вірусом, а власники «яблучних» комп'ютерів і ноутбуків так взагалі дивуються з приводу даного додатка, оскільки для Mac-систем до недавнього часу вірусів створено не було. Але давайте розглянемо сам процес Praetorian.exe. Що це таке, неважко буде зрозуміти, якщо дізнатися, хто саме стоїть за розробкою цього програмного продукту. Коли все стане ясно з приводу його походження, окрему увагу приділимо питань, пов'язаних з вилученням або деактивацією даного програмного забезпечення.


Praetorian.exe: що це за аплет?

Щоб ніхто не сумнівався з приводу того, що являє собою цей аплет: можете бути спокійні, оскільки це ніякий не вірус.
Praetorian.exe: що це за аплет і чи можна від нього позбутися?
Але що це? Praetorian.exe насправді є застарілим захисником браузера «Яндекс», який свого часу був розроблений для того, щоб своєчасно відстежувати зміни в браузері стартової сторінки встановленої за замовчуванням (Yandex) пошукової системи. Певний сенс у цьому є – розробник намагається захистити свій браузер. Що в цьому поганого?

Praetorian.exe (Yandex): як це працює?

Але ось при розгляді основного питання окремо варто згадати один неприємний факт. Справа в тому, що, як вже було сказано, ця надбудова (а це саме надбудова або розширення – як хочете це називайте) є застарілою. Замість неї той же браузер Yandex використовує більш сучасну програмну модель під назвою «Диспетчер браузерів», яка, на жаль, на старих браузерах не працює. На Internet Explorer самої примітивної п'ятої версії нову диспетчерську програму у вигляді розширення або додаткової панелі встановити буде неможливо. А ось замість неї, навіть коли інсталятор повідомляє про помилку, може встановитися Praetorian.exe. Що це таке в плані розширення? Як вже говорилося, це є інструмент протекції. Але! Питається: що він робить в інших браузерах?


Praetorian.exe: що це за аплет і чи можна від нього позбутися?
На жаль, доводиться констатувати той факт, що хоча це, так би мовити, доповнення вірусом в міжнародній класифікації не є, тим не менш, його можна віднести до розряду небажаного ПЗ (деякі антивіруси вказують на те, що це потенційно небезпечне програмне забезпечення). Суть не в тому. Якщо розібратися, цей аплет при дії вірусів повинен змінювати початкову сторінку на свою власну. Але ж якщо у вас встановлена інша сторінка, навіщо потрібно використання такого аплету? Крім усього іншого, варто відзначити ще один неприємний аспект, коли помилка додатки Praetorian.exe при виконанні якихось захисних функцій починає блокувати роботу всієї операційної системи. Ось тут і задумаєшся, наскільки доцільно тримати такий аплет на комп'ютері. В принципі, позбутися цієї програми можна, навіть незважаючи на те, що вона не має власного графічного або командного інтерфейсу, а працює здебільшого виключно у фоновому режимі, який пересічний користувач навіть при всьому своєму бажанні обчислити через той же «Диспетчер завдань» не зможе.

Де знаходяться файли програми?

Незважаючи на те що в диспетчері дійсно є виконуваний процес з однойменною назвою, насправді на жорсткому диску такого файлу немає. Для видалення цього аплету слід звернутися до користувача каталогах Application Data у системах ХР або AppData в системах рангом вище, де потрібно знайти директорію Local. Зверніть увагу, що вона може бути прихованою, тому спочатку доведеться встановити параметри відображення об'єктів такого типу.
Praetorian.exe: що це за аплет і чи можна від нього позбутися?
Але і самого файлу ви там не знайдете. А ось від папок начебто Updater і Updater2 позбутися можна без проблем (зазвичай доступ до них не блокується).
Praetorian.exe: що це за аплет і чи можна від нього позбутися?

Можна видалити аплет і як це зробити?

Що ж стосується того, як видалити Praetorian.exe краще не використовувати вбудовані засоби операційної системи, оскільки вбудовані деинсталлятори працюють далеко від досконалості, залишаючи в системі після стандартної процедури величезна кількість так званого комп'ютерного сміття. А видаляти, якщо хочете, доведеться відповідну панель, а не програму. Вже краще відразу скористатися програмами на кшталт iObit Uninstaller, виділити потрібну програму або надбудову, задати стандартне видалення, включити потужне сканування, а потім видалити залишки, в обов'язковому порядку відзначивши пункт знищення файлів.

Альтернативна методика видалення

Отже, це поки коротко про Praetorian.exe. Що це за процес, трохи зрозуміло. Що стосується альтернативних способів видалення цієї програми, можна, звичайно, застосувати, так би мовити, насильницькі методи, якщо нічого з вище перерахованого не допомагає (хоча дуже сумнівно). Але що ж тоді робити з додатком Praetorian.exe? Що це за програма, якщо вона не хоче видалятися? Відповідь проста: спочатку потрібно зайти до реєстру (regedit), задати пошук по назві програми (Ctrl+F) і видаляти знайдені ключі шляхом переміщення від одного до іншого натисканням клавіші F3 або відповідної кнопки праворуч від пошукового рядка. Тільки по закінченні пошуку можна буде видалити основний аплет і безболісно перезавантажити всю систему.