Скидання налаштувань роутера: способи та наслідки

238 0 Новини високих технологій

Рано чи пізно, кожен, кому хоч трохи цікавий комп'ютер, все-таки добереться до панелі управління роутера. Неважливо, чи було це зроблено з цікавості або з метою налаштувати порти і фільтрувати трафік. Важливо лише те, що по більшості таких маніпуляцій інтернет пропадає, залишаючи горіти тільки світлодіод живлення. У цій ситуації дуже допоможе скидання налаштувань роутера. Як це зробити і чим це корисно?

Скидання налаштувань роутера: способи та наслідки

Навіщо скидати настройки?

Передумови для виконання всього описаного нижче можуть бути самими різноманітними, і ось лише деякі з них:
 • Роутер перестав працювати на повну потужність.
 • Є підозри на атаки ззовні.
 • Після маніпуляцій в панелі управління роутер перестав подавати ознаки життя.
 • Зміна провайдера або перенастроювання.
 • Скидання також допоможе у випадку втрати пароля.
 • Пам'ятайте, що, скинувши налаштування будь-яким з методів, їх необхідно буде відновити для нормальної роботи пристрою. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще віднести роутер в сервіс, де з більшістю проблем розберуться за кілька хвилин. Отже, якщо ви не передумали виправити маршрутизатор, давайте детально розберемо, як скинути налаштування роутера і нічого при цьому не пошкодити.


  За допомогою кнопки

  Самий простий і швидкий метод. З допомогою фізичного втручання можна скинути всі налаштування роутера навіть у тому випадку, якщо не вдається увійти в панель управління. Кнопка знаходиться на корпусі і може мати різні назви, залежно від виробника і моделі роутера: Reset, WPS, Res і т. д. На дешевих роутерах часто одна кнопка виконує кілька функцій в залежності від часу натискання, але їх може бути і декілька. Стандартно для скидання вистачає – 10 сек., більше – не страшно, менше – нічого не станеться.


  Натисніть і утримуйте кнопку до тих пір, поки не загориться індикатор WPS. Потім відпустіть її і дайте пристрою перезавантажитися. Фактично замість кнопки ви частіше можете спостерігати дірку з написом Reset. У таких моделях кнопка знаходиться всередині корпусу для того, щоб випадково не натискатися. Ресетнуть такий маршрутизатор можна за допомогою голки або сірники. Якщо це не допомогло, давайте розглянемо – як скинути налаштування на роутері більш жорсткими маніпуляціями.
  Скидання налаштувань роутера: способи та наслідки

  Радикальний метод

  Існує ще один окремий підвид фізичного втручання – повний скидання налаштувань методом 30/30/30. Виконується воно так:
 • Утримуйте кнопку reset на протязі 30 секунд.
 • Потім, не відпускаючи кнопку reset, відключіть живлення роутера і протримаєте кнопку ще 30 сек.
 • Також, не відпускаючи кнопку, увімкніть живлення і протримаєте натиснутою ще 30 сек.
 • Тобто після закінчення сумарно 90 секунд утримання кнопки відпустіть її.
 • Цей метод підтримують далеко не всі моделі, а після того, як будуть скинуті налаштування роутерів Asus, Cisco, Linksys, старших Tp-Link і деяких інших, швидше за все, потрібно відразу ж їх перепрошивати. Якщо втрачати нічого, можна спробувати ресетнуть техніку таким способом, але бажано почитати мануали по цій справі. До того ж, зробити з роутера цегла за півтори хвилини досить просто.

  Програмним способом

  Цей метод гарний у тих випадках, коли технічно маршрутизатор в порядку – ви можете виконати вхід в панель управління, на ньому горять лампочки і він нормально запускається, ось тільки немає самого підключення або не працюють порти.
  У кожного роутера є панель управління, в яку можна потрапити шляхом введення в адресний рядок будь-якого браузера IP 1921681.1. Далі буде запропоновано авторизуватися за допомогою логіна та пароля. Зазвичай ці дані вказуються на корпусі самого маршрутизатора. Якщо їх немає, то можна скинути налаштування роутера як в попередньому пункті. Далі, необхідно знайти розділ відповідальний за подібні операції. Зазвичай це розділи: "Адміністрування", "Управління", "Відновлення" і "Оновлення", Software і подібні, а потрапити в них можна прямо зі стартової сторінки. Наприклад, на роутері ZTE меню виглядає так:
  Скидання налаштувань роутера: способи та наслідки
  Після скидання роутер сам перезавантажиться. До речі, на більшості роутерів є можливість зробити бекап, а після скидання параметри буде в кілька разів простіше відновити файл.

  Скидаємо частина роутера

  Крім повного ресета всіх налаштувань, можна скинути лише значення одного розділу, наприклад, WI-FI. Для цього є кілька способів:
 • Програмний. Перезавантажити мережевий адаптер можна через меню самого роутера у відповідному розділі. Не у всіх роутерах є така функція.
 • Фізичний – перезавантаження відбувається за допомогою кнопки WLAN на корпусі роутера. Іноді ця кнопка також буває втоплена.
 • Через користувальницьке меню можна скинути налаштування WIFI на роутері, так і фільтрів, DHCP, портів та багатьох інших розділів.
  Скидання налаштувань роутера: способи та наслідки

  Чи допоможе?

  Однозначної відповіді на це питання, на жаль, немає. Якщо роутер відмовився працювати після падіння або різкого відключення живлення, велика ймовірність того, що дні його полічені і полагодити апарат не вдасться. Якщо інтернет пропав після вашого втручання або зміни точки доступу, то можна розраховувати на те, що після того, як скинуться налаштування на роутері, він повернеться до життя. Важливо розуміти, що деякі налаштування не скидаються навіть після жорсткого ресета. Ймовірно, допомогти в такому випадку зможе лише перепрошивка, яка, по суті, є одним з підвидів програмного ресета або заміна самого роутера.