Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція

468 0 Новини високих технологій

Без технології вай-фай складно уявити сучасне кафе, освітній заклад або звичайний будинок. Ці хвилі настільки сильно вплелися в наше життя, що часом їх стає занадто багато, тоді й з'являється бажання зробити мережу неактивною. Нижче мова піде про те, як відключити вай-фай на роутері і навіщо це робити.

Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція

Для чого потрібно зупиняти роздачу?

У більшості людей вай-фай-роутер не вимикається з моменту покупки. В цьому немає нічого страшного, якщо ви дійсно використовуєте з'єднання постійно. А якщо ні? Щоб не спокушати вашого сусіда-програміста тренуватися в мистецтві атак, краще не транслювати вашу мережу в ефір. Взагалі, відключений вай-фай на роутері, як логічно припустити, – кращий засіб захисту від будь-яких проникнень.


Найчастіше люди відключають роздачу в якості покарання для дітей. Звичайно, майже у кожної дитини є свій персональний смартфон, і це послужить хорошим уроком. А деякі переконані, що хвилі вай-фай є шкідливим для людини видом випромінювання і перебувати під його впливом потрібно як можна менше. Причини відключення вай-фая можуть бути найрізноманітнішими і, напевно, залежать від ваших особистих переконань.

Способи

Як не дивно, питання: «чи Можна вимкнути вай-фай на роутері?» - досить поширений. Хоч сама процедура є гранично простий, на різних роутерах політика дій відрізняється, але в цілому способи дуже навіть схожі. Ось деякі з них:
 • Найпростіший варіант припинити трансляцію – через користувальницьке меню налаштувань.
 • Натиснути на кнопку WAN на роутері.
 • Деякі маршрутизатори не здатні працювати без зовнішніх антен, або площа покриття без цього елемента суттєво зменшується.
 • Ну і самий надійний спосіб захистити вай-фай з'єднання – викинути роутер і почати використовувати дротове з'єднання.
 • Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція
  Найпростіше скористатися першим способом, тому давайте дізнаємося, як відключити вай-фай на роутері за допомогою маніпуляцій в панелі управління.


  Потрапити в налаштовувану панель можна як через дротове з'єднання, так і по вай-фаю. Без налагодження техніки будь-який підключений до мережі клієнт здатний обірвати з'єднання всього в кілька простих кроків. Майте на увазі, що цим способом можна як відключити вай-фай на роутері, так і закрити доступ в інтернет для всіх WI-FI пристроїв.

  Працюємо з Ethernet роутерами

  Ethernet – найпоширеніший вид роутерів. Використовують підключення через роз'єм RJ-45. Технологія багато в чому перевершує передачу сигналу по телефонних лініях і багато в чому відрізняється. А чи є відмінності в тому, як відключається вай-фай на роутерах Ethernet? Відповідь – ні, процедура на таких маршрутизаторах абсолютно ідентична і виглядає наступним чином:
 • Відкриваємо браузер і вводимо адресу шлюз – 1921681.1 в адресний рядок.
 • Далі авторізуємось в особистому кабінеті. Для авторизації потрібен пароль і логін абонента. Зазвичай ці дані вказані на корпусі роутера або наклейці безпосередньо на платі. Хоча найчастіше за замовчуванням використовуються дані формату admin/admin для логіна та пароля відповідно. Вводьте їх і переходьте до наступного кроку.
 • Шукаємо пункти WI-fi/Wireless/WLAN або щось схоже.
 • Знімаємо галочку з пункту «Увімкнути вай-фай/Enable WIFI.
 • Обов'язково застосовуємо налаштування.
 • Як тільки налаштування будуть затверджені, сторінка перезавантажиться, а підключення до бездротової мережі зникне. Варто зауважити, що існують різні версії прошивок навіть для роутерів однієї моделі, тому деякі кроки можуть відрізнятися.
  Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція

  Відключення роздачі на DSL модемів

  DSL технологія заснована на передачі даних по телефонній лінії. DSL-модеми вже не таке поширене пристрій, Ethernet роутери. Вони активно використовувалися в еру стаціонарних телефонів, а зараз поступово втрачають свою популярність і тим не менше все ще використовуються там, де немає нормальних сполук. Відомим і, мабуть, єдиним оператором DSL послуг є "Ростелеком". Незважаючи на те, що стандарт всього один, модемів у цього постачальника досить багато, причому з різними прошивками і різних фірм, але є кілька особливо популярних – D-Link 300 і китайська ZTE. Давайте детально розглянемо, як відключити вай-фай на роутерах "Ростелекома".

  D-Link і ZTE

  У DSL маршрутизаторів також присутній користувальницьке меню налаштувань, в яке можна потрапити шляхом введення адреси основного шлюзу модему в адресний рядок браузера. Кілька років тому "Ростелеком" використовував D-Link DIR 300 як вай-фай роутери. Відключити роздачу на цих пристроях можна наступним способом:
 • Відкриваємо будь-який браузер, вводимо 1921681.1 потім – дані для аутентифікації.
 • У вікні, що відкрилося, переходимо в «Налаштувати вручну», потім у вкладку «WIFI».
 • Знімаємо галочку з «Включити бездротове з'єднання».
 • Застосовуємо налаштування.
 • Якщо у вас інший роутер, браузер, мову меню, то, можливо, доведеться пошукати потрібні вкладки самому.
  Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція
  Крім вінтажних "Д-Лінків", до цього дня активно використовується ZTE H108L. Модем не примітний і навіть не має зовнішньої антени, але підходить для офісних завдань і домашньої роботи. В панелі керування можна відключити вай-фай, як і на роутерах "Ростелекома" інших моделей:
 • Впишіть в пошуковому рядку браузера 1921681.1 введіть логін і пароль.
 • Перейдіть у вкладку Network, а потім в розділ WLAN.
 • Зніміть галку з пункту Enabled Wireless RF.
 • Клацніть на кнопку Submit.
 • Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція
  Щоб повернути роздачу, необхідно знову активувати пункт Enabled Wireless RF. Якщо з якихось причин ви не змогли підключитися до роутера після відключення бездротової мережі, може знадобитися скидання налаштувань.
  Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція
  Якщо ви користуєтеся тільки ноутбуком, то, швидше за все, ні разу не підключали його до мережі провідним способом, а, може, вже і забули, де знаходиться сам маршрутизатор. Як відключити вай-фай на роутері ZTE H108L, якщо немає кабелю? Як вже було сказано вище, наявність кабелю зовсім необов'язково і важливо лише мати повний доступ до бездротової мережі. Варто зауважити, що працювати з меню роутера можна через будь-який пристрій: телефон, планшет, ноутбук, комп'ютер і навіть смарт-годинник.

  Фільтрація

  Відключити вай-фай можна не тільки для всіх існуючих пристроїв, але і для певної групи або, навпаки, дозволити використання з'єднання тільки собі. Для цього існують різного роду фільтрації по MAC, URL-адреси і IP-адресами. Це буде корисним, якщо:
 • Вай-фаєм хочете користуватися тільки ви.
 • Незручно відключати вай-фай через панель управління роутером по кілька разів на день.
 • Як на роутері відключити вай-фай: покрокова інструкція
  Щоб включити фільтрацію, відкрийте командний рядок Windows і введіть команду «getmac». Вона видасть ваш фізичний MAC-адресу, який необхідно вписати в дозволені MAC адреси у фільтрі. Теж можна зробити з IP-адресами, якщо вони вам відомі.

  Висновок

  Підводячи підсумки, можна прийти до певних висновків:
 • Для всієї техніки процедура виглядає приблизно однаково і лише незначно розрізняється назву вкладок і розділів.
 • Припинити роздачу можна на будь-якому роутері.
 • Увійти в меню роутера можна з будь-якої техніки, що підтримує підключення до мережі, при цьому необов'язково використання кабелю витої пари.
 • Виходячи з усього вищевикладеного, питання: "Як відключити вай-фай на роутері?" - можна вважати закритим.