Комп'ютерна гра Kingdom Hearts II - огляд, особливості та відгуки

153 0 Новини високих технологій

Kingdom Hearths II є безпосереднім продовженням першої частини. Гра являє собою Action/RPG, випущену спільними зусиллями студії Square Enix і компанії Disney Interactive. Проект був створений для консолі PlayStation 2 і вийшов 22 грудня 2005 року в Японії, а потім, вже в наступному році, став офіційно доступний на території США, Австралії та Європи.

Комп'ютерна гра Kingdom Hearts II - огляд, особливості та відгуки
Ще перша частина цієї ігрової серії обзавелася величезною армією фанатів. Kingdom Hearts II анітрошки не відстала від неї і тільки примножила і без того чималу аудиторію шанувальників. Але чим же викликана така велика популярність всієї серії і другій частині зокрема? Відповідь ви знайдете в цій статті.


Історія розробки

Команда почала працювати над Kingdom Hearts II ще до виходу перевидання першої частини серії (2002 рік). Тим не менш розробники дуже довго формували ігрову концепцію, тому цей процес затягнувся на довгі роки. За словами керівника проекту Номура Тэцуя, головним завданням команди стала робота над помилками, зробленими в першій частині. Так, були переглянуті багато елементи геймплея, краще розкриті деякі персонажі, поліпшена камера і бойова система, а також внесені інші, не менш важливі зміни. Дебютний анонс гри відбувся в 2003 році на виставці TGS. Там же була представлена і Chain of Memories, є сюжетним ланкою між першою і другою частинами. Потім, вже в 2005 році, у гри з'явився офіційний тизер-сайт, який ознаменував початок рекламної кампанії. До речі, самі розробники визнають, що поспішили з анонсом Kingdom Hearts II. Саме тому про гру було практично нічого не відомо аж до самого її виходу.


Сюжет

Kingdom Hearts II – це насамперед гра для дітей. Так, тут, звичайно, присутні інтриги, повороти сюжету і все таке, але це аж ніяк не повинно вводити вас в оману. Kingdom Hearts II, суті, є доброю казкою, на що і натякає її віковий рейтинг: Everyone. Отже, вам належить грати за хлопця на ім'я Сора, який подорожує по різних локаціях, що представляють різні фільми і мультфільми студії Walt Disney. При цьому кожна з ігрових зон виконана у своєму неповторному стилі, і в кожній з них вас будуть чекати окремі завдання. Ви зможете допомогти Мулан вступити в армію, візьмете участь у любовної історії Красуні і Чудовиська і так далі.
Комп'ютерна гра Kingdom Hearts II - огляд, особливості та відгуки
Крім того, в грі присутній і основна сюжетна лінія, заснована на протистоянні Сори, а також його союзників, і зловісної Організації XIII. У плани останньої входить відродження Королівства Сердець, ну і, звичайно ж, попутний захоплення мультяшних світів. Природно, герої не можуть цього допустити, тому і вступають в боротьбу з лиходіями.

Геймплей

Як вже говорилося раніше, головним героєм є Сміття, яким вам і належить управляти, користуючись видом від третьої особи. Крім того, вас будуть супроводжувати незмінні компаньйони в особі Дональда Дака і Гуфі. Правда, ви не зможете безпосередньо контролювати своїх напарників, покладаючись у цьому на штучний інтелект. У комп'ютерній грі Kingdom Hearts II, як і в більшості представників жанру RPG, присутня система прокачування. Здобуваючи перемоги над ворогами, головний герой, а також його компаньйони, набувають досвіду і при досягненні певної кількості оного, заробляють рівні. З кожним новим рівнем підвищуються певні характеристики персонажів, внаслідок чого вони стають сильнішими.
Комп'ютерна гра Kingdom Hearts II - огляд, особливості та відгуки
Битви в грі відбуваються в реальному часі. У бою ви можете користуватися звичайними ударами, магією, призовом, а також здійснювати атаки спільно зі своїми напарниками. Крім того, є кілька предметів, які можна застосовувати прямо під час сутички. Також не можна не згадати польоти на кораблі, необхідні для подорожі між світами, широкий вибір необов'язкових завдань, систему трансформації (дайв-форма) та багато іншого.

Відмінності від першої частини

Крім помітно покращала графіки, поліпшеного управління та переробленої камери, Kingdom Hearts має ще одну істотну відмінність від першої частини – механіку дайв-енергії. Борючись з ворогами, Сора накопичує унікальний ресурс, за яким можна стежити завдяки шкалою на екрані. Отриману енергію можна використовувати як на заклик компаньйонів, так і на трансформацію спеціальну дайв-форму. Якщо з закликом союзників, в принципі, все повинно бути зрозуміло, то на дайв-формах слід зупинитися докладніше. Ця трансформація дозволяє Соре в буквальному сенсі зливатися зі своїми компаньйонами і на час отримувати нові здібності.

Перевидання Final Mix

Майже відразу ж після релізу Kingdom Hearts II на PS2 поповзли чутки про те, що через якийсь час з'явиться перевидання гри, що містить додатковий контент. Треба сказати, що ці припущення не були безпідставними, адже точно така ж історія була і з першою частиною серії.
Комп'ютерна гра Kingdom Hearts II - огляд, особливості та відгуки
Анонс перевидання, яке отримало назву Kingdom Hearts II Final Mix, був проведений у 2006 році, а вже 29 березня 2007 року відбувся реліз гри в Японії. Як і передбачалося, в оновлену версію увійшла англомовна озвучка героїв (текст так і залишився японським), бонусні боси, а також кілька додаткових завдань. Крім того, була змінена заголовна вокальна тема гри (замість Passion була використана Sanctuary).

Відгуки

Як і сама Kingdom Hearts II, так і її перевидання були тепло зустрінуті пресою. Портал Famitsu назвав проект кращим у 2005 році, а за версією читачів цього ж видання, гра посіла 29 місце в списку кращих з кращих за всі часи. У категорії «Вибір читача» (за версією IGN) Kingdom Hearts II удостоїлася звання кращої гри для PlayStation 2. Геймери також удостоїли проект своєю увагою. Що й казати, адже досі у гри є багатомільйонна армія фанатів у всьому світі. При цьому вікова аудиторія у Kingdom Hearts II досить різноманітна, що зовсім не в'яжеться з її мультяшно-анімешних тематикою. Все це аж ніяк не означає, що у гри не було проблем. Так, багато критики скаржилися на затягнутість, незручну камеру (хоч і визнали, що вона стала краще, ніж в першій частині) і заплутане управління.

Кому гра сподобається?

Смаки у всіх різні, тому, як б високі не були рейтинги Kingdom Hearts II, гра просто не може подобатися всім і кожному. Насамперед, вона напевно не сподобається тим геймерам, які терпіти не можуть класичних японських героїв, які, вимахуючи величезним зброєю. Плюс до цього, не забувайте, що дії гри відбуваються у всесвіті «Діснея», яка теж не у всіх користується популярністю.
Комп'ютерна гра Kingdom Hearts II - огляд, особливості та відгуки
Для всіх інших проект просто обов'язковий до ознайомлення. В крайньому випадку, ви можете оцінити гру з роликів на YouTube, а вже потім визначитися, чи варто її купувати.

Популярі новини
Загрузка...