Як видалити Powered by: різновиди додатків і виконувані дії

105 0 Новини високих технологій

Сьогодні в інтернеті можна зустріти стільки неявних загроз рекламного характеру, які відносяться до потенційно небажаного програмного забезпечення, що дивуватися можна дуже довго. Однією з найбільш настирливих можна назвати групу вірусів з загальним назвою Powered by. Як видалити будь-який з них, і далі буде описано в повному обсязі. Пропоновані рішення також можна застосовувати і для інших загроз рекламного характеру, що входять до категорії Adware, Hijackers і PUP.

Powered by: що це за вірус і які його різновиди?

Почнемо з того, що Powered by являє собою не окремо взяту загрозу або додаток, яке встановлюється на комп'ютери або в якості додаткового (партнерського) програмного забезпечення при інсталяції інших продуктів, коли користувач просто погоджується з тим, що пропонує інсталятор, не вникаючи, що саме буде встановлено додатково, або мимовільно в процесі інтернет-серфінгу, коли користувач клікає по банерах і посиланнях на ресурси сумнівного характеру.


Як видалити Powered by: різновиди додатків і виконувані дії
Залишимо поки в стороні питання того, як видалити Powered by, а подивимося, скільки тут всього цікавого в плані різновидів загроз. Найпоширенішими в різних варіаціях вважаються такі, як:
 • Powered by Cinema.
 • Powered by Name.
 • Powered by Info.
 • Powered by Marouane.
 • Powered by Козеріг та ін.
 • Власне, вся група відноситься до викрадачам браузерів, змінює початкові сторінки, пошукові системи, що наповнює браузери рекламою з постійним перенаправленням на сумнівні сайти. Нічого незвичайного.


  Як видалити Powered by Cinema і подібні загрози стандартним способом?

  Єдине, що може порадувати рядового користувача, так це те, що видалення всіх загроз даної групи передбачає використання одного і того ж алгоритму. Оскільки антивіруси або фаєрволи, встановлені на вході в систему при відвідуванні інтернет-ресурсів, дану загрозу не розпізнають, доведеться зайнятися її ручним видаленням.
  Як видалити Powered by: різновиди додатків і виконувані дії
  Отже, як видалити Powered by Name або будь-якого іншого типу? Спочатку, як зазвичай, використовується стандартний розділ програм і компонентів, що знаходиться в «Панелі управління», де вибирається один або кілька встановлених вірусних аплетів, після чого проводиться їх вилучення (спрацьовує вбудована служба Windows). Іноді можна зустріти і власні видалення програм, розташовані в тому ж меню «Пуск». Але ні вбудовані засоби системи, не «рідні» деинсталлятори повністю додатки не видаляють. Суть розуміння проблеми зводиться до того, що після стандартної процедури видалення в системі залишається величезна кількість неудаленных елементів, за допомогою яких віруси можуть активуватися знову (файли і ключі реєстру). Таким чином, зрозуміло, що питання того, як видалити Powered by будь-якої категорії, передбачає і очищення комп'ютерної системи від цих компонентів. Але і це ще не все, оскільки доведеться застосувати зміна налаштувань браузерів, куди віруси вбудовують власні доповнення і додатки до виконуваним файлам оглядачів.

  Як видалити Powered by Name і аналоги: очищення залишків

  Перший крок – виклик редактора реєстру (regedit у меню «Виконати») з наступним завданням пошуку шуканих елементів. Пошукова система викликається через поєднання Ctrl + F, після чого у відповідному полі потрібно ввести часткову назву вірусу (Powered by), а не повне ім'я (як можна було помітити, різновидів такого програмного забезпечення може бути досить багато, і якщо ввести назву тільки одного аплету, то інші залишаться неудаленными). Далі віддаляється все, що буде знайдено. Переходити за результатами потрібно за допомогою кнопки «Знайти далі» або через натиснення клавіші F3. Коли пошук буде закінчено, редактор закриваємо і переходимо до наступного кроку. Як видалити Powered by Info чи інший різновид загрози на цьому етапі? Для цього в самому звичайному Провіднику визначається пошук, знову ж таки за загальним назвою, а всі результати видаляються. Сумнівно, звичайно, що до якогось елементу буде заборонено доступ, але на всяк випадок краще мати в своєму розпорядженні програму Unlocker, яка дозволяє провести розблокування протягом пари секунд.
  Як видалити Powered by: різновиди додатків і виконувані дії
  Після цього потрібно перевірити абсолютно всі браузери, вимкнути розширення Powered by, якщо такі є, а у властивостях ярлика перевірити поле типу об'єкта, в якому шлях повинен закінчуватися назвою браузера з розширенням EXE. Всі приписки, вписані після цього, видаляються, зміни зберігаються, а потім проводиться повне перезавантаження системи.
  Як видалити Powered by: різновиди додатків і виконувані дії
  Іноді, правда, відразу ж необхідно змінити пошукову систему і стартову сторінку, а при неможливості застосувати повний скидання налаштувань браузерів до початкових.

  Застосування дєїнсталлятор

  А взагалі, самим оптимальним рішенням проблеми того, як видалити Powered by, є застосування спеціальних програм, створених для деінсталяції все, що тільки можна знайти в Windows. Одним з найяскравіших представників є додаток iObit Uninstaller.
  У програмі для видалення загроз цього типу можна використовувати список встановлених програм, або розділ панелей браузерів, або і те й інше разом. Після стандартної процедури деінсталяції потрібно активувати потужне сканування і позбутися від усіх знайдених залишків, попутно встановивши прапорець на знищення файлів.

  Додаткові заходи

  Після видалення і рестарту Windows в якості додаткової міри можна порадити перевірку системи за допомогою Dr. Web CureIt або Adware у вигляді портативних версій. Швидше за все, виявлено нічого не буде, але це, так би мовити, превентивна міра. Як правило, ручне видалення або використання програм-дєїнсталлятор працює на всі сто.