Що потрібно для перегляду World Wide Web?

103 0 Новини високих технологій

World Wide Web або Всесвітня павутина починає свою історію з 1989 року, коли було запропоновано використовувати єдиний інформаційний простір для розміщення та публікації гіпертекстових документів на фізичних або віртуальних серверах. З тих пір інтернет міцно увійшов у наше життя. Але ось починаючі користувачі не завжди повною мірою усвідомлюють, що потрібно для перегляду World Wide Web. Питання це вимагає особливо пояснення, оскільки одним тільки браузером, як вважають деякі, справа не обмежується.

Що потрібно користувачеві для перегляду World Wide Web?

Отже, ви вирішили отримати доступ до інтернету. Що ж для цього потрібно? Не так багато, як може здатися на перший погляд.
Що потрібно для перегляду World Wide Web?
Серед обов'язкових умов можна виділити кілька основних:
 • підключення до інтернету;
 • наявність браузера (браузера);
 • підтримка протоколів і основних виконуваних сценаріїв;
 • знання точної адреси запитуваної сторінки або ресурсу.
 • Розглянемо кожен з представлених пунктів дещо детальніше.

  Перша умова для перегляду World Wide Web

  Перша і головна умова для доступу у всесвітню комп'ютерну мережу – установка безперебійного інтернет-з'єднання. Сьогодні такі послуги надають компанії, іменовані провайдерами. При спробі доступу до якоїсь сторінці, переадресація користувальницького запиту здійснюється саме через його комунікаційні системи. Але це те, що стосується саме комп'ютерних систем. У разі коли доступ здійснюється з мобільного пристрою, в якості провайдера може виступати і оператор стільникового зв'язку. Сьогодні найпоширенішими стали технології 3G/4G, що в основних своїх рисах від стандартних схем установки інтернет-підключення особливо не відрізняються.


  Питання підтримки основних протоколів і сценаріїв

  Друга умова – наявність спеціального програмного забезпечення, званого браузером або веб-браузером. На питаннях вибору зупинимося дещо пізніше, а поки розглянемо, якими саме характеристиками він повинен володіти.
  Що потрібно для перегляду World Wide Web?
  Оскільки доступ здійснюється в основному по протоколах TCP/IP на основі спеціальних ідентифікаторів HTTP/WWW, неважко здогадатися, що для перегляду World Wide Web, потрібно, щоб і операційна система, і встановлений в ній оглядач, підтримували такі технології. У випадку з ідентифікатором HTTPS користувач має справу з захищеним з'єднанням. І тут важливо, щоб воно не блокувалося. Блокування може здійснюватися і в браузері, і в самій операційній системі (файрвол), і з боку антивірусного програмного забезпечення.
  Що потрібно для перегляду World Wide Web?
  Крім того, сьогодні в інтернеті присутні не тільки текстові документи, але величезна кількість мультимедіа-вмісту і компонентів, побудованих на основі виконуваних сценаріїв. Тобто для перегляду World Wide Web, потрібно і така підтримка. У стандартних браузерах Windows-систем у цю категорію можна віднести виконувані елементи ActiveX, платформи начебто JAVA або .NET Framework, а також універсальний елемент Adobe Flash Player, який встановлюється в оглядачі будь-якого типу у вигляді спеціальної надбудови.

  Адреса

  З основними елементами розібралися. А що ще потрібно для перегляду World Wide Web? Відповідь – точна адреса запитуваного ресурсу. Як раз в адресному рядку браузера і прописується комбінація, відповідна ресурсу і починається з WWW або HTTP. Зазвичай використовується перший ідентифікатор, а застосування другого передбачається лише для окремих випадків (хоча можна обійтися і без нього).

  Деякі браузери з вбудованими пошуковими системами можуть реагувати на користувальницький запит моментально, навіть якщо в адресному рядку він введе не адреса, а, скажімо, російськомовний запит. По закінченні пошуку залишиться тільки перейти по потрібному посиланню з тих, які будуть представлені в списку.

  Вибір браузера

  Нарешті, один з найбільш важливих питань полягає в тому, який браузер краще встановити? Варіантів тут може бути дуже багато, оскільки програмного забезпечення такого типу сьогодні можна знайти дуже багато.
  Що потрібно для перегляду World Wide Web?
  Визнаними лідерами в цій галузі можна назвати оглядачі зразок Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Edge, Internet Explorer і багато інші розробки. Правда, багато користувачів, вбудовані в Windows, засоби недолюблюють, вважаючи їх дуже незручними в роботі. Що стосується програм на зразок Amigo, Orbitum, Yandex Browser і їм подібних, їх застосування теж знаходиться під питанням, оскільки програми цього типу досить часто наповнені непотрібної рекламою, можуть встановлюватися довільно і не завжди працюють коректно. Тому вибір краще зупинити на якомусь відомому додатку.

  Останнім часом особливою популярністю користуються технології VPN. З усіх браузерів вбудовані клієнти є тільки в «Опері» і браузері Tor, який вже сам по собі є VPN-клієнтом. Тому, якщо потрібно відвідувати заборонені або заблоковані ресурси, краще використовувати саме ці додатки. З іншими браузерами проблем теж бути не повинно, оскільки для кожного з них можна знайти спеціальні розширення (доповнення) серед яких є і надбудови для установки VPN-з'єднання. Утім, кожен користувач сам вибирає, який саме оглядач стане для нього найбільш зручним у роботі. І кожна така програма має свої особливості, плюси і мінуси. Як мовиться, все пізнається в порівнянні. Примітка: якщо мова йде про безпечний перегляд вмісту інтернет-ресурсів або завантаженні інформації, в якості засобу захисту необхідно встановити антивірусне ПЗ, оскільки власні кошти Windows захист комп'ютера в повній мірі не забезпечують. Але це вже окрема розмова.