Чим відкрити ODP? Варіанти на будь-який смак!

268 0 Новини високих технологій

Сьогодні люди все частіше стикаються з ситуацією, коли від колег по роботі, клієнтів або партнерів приходить презентація з якою-небудь інформацією, але в дивному форматі ODP. І стандартними засобами впоратися з проблемою зазвичай не виходить. Вся справа в тому, що зараз все більше наших співвітчизників використовує замість платного і дорогого пакету офісних програм Microsoft Office безкоштовний аналог – OpenOffice, а ODP – це розширення файлів-презентацій, абревіатура від Open Document Presentation.


Чим відкрити ODP? Варіанти на будь-який смак!

Формат ODP: чим відкрити без установки сторонніх?

У стандартному пакеті від Mircosoft є програма PowerPoint, що дозволяє вирішувати широкий спектр завдань, починаючи з створення високоякісних презентацій і закінчуючи редагуванням фотографій. Можна працювати з яскравістю і контрастом, змінювати елементи дизайну, обрізати зображення. Щоб відкрити файл PowerPoint, потрібно завантажити та встановити плагін Sun ODF Plugin, вибрати закладку "Надбудови", далі — "Імпорт файлу у форматі ODF" (з плагіном цей інструмент буде читати і формат ODP). Якщо вкладки з надбудовами немає, то це означає, що на комп'ютері встановлена стара версія програми, що і на панелі інструментів повинна бути кнопка, що дозволяє імпортувати файл безпосередньо. Останнім кроком потрібно вибрати у вікні імпорту формат OpenDocument і відкрити файл. До речі, далі можна зберегти документ в будь-якому зручному форматі з пропонованих програмою.
Чим відкрити ODP? Варіанти на будь-який смак!

Використаємо утиліту Kingsoft Presentation

За допомогою безкоштовної утиліти Kingsoft Presentation, яка знаходиться у вільному доступі в інтернеті, можна відкрити і редагувати презентацію практично в будь-якому форматі, додати в неї безліч цікавих ефектів, починаючи зі стандартного об'ємного тексту і закінчуючи блок-схемами і діаграмами. У слайди можна витончено вбудовувати відео і аудіофайли.


З цієї причини утиліту скачують не тільки ті, для кого з'являється питання при зустрічі файлу у форматі ODP, ніж відкрити його без зайвих проблем, але і професійні автори презентацій, які обробляють одночасно декілька файлів, додавання анімації, таблиці і складні переходи. Завантажити Kingsoft Presentation можна на офіційному сайті, далі потрібно зробити покрокову установку по інструкції і відкрити ODP, двічі клацнувши по ньому лівою кнопкою миші.

Перегляд з Universal Viewer і Lotus Symphony

Простенька утиліта Universal Viewer не дозволить редагувати презентацію, але зате допоможе швидко і без зайвих проблем відкрити її для перегляду. Причому вона підтримує не тільки ODP, але і безліч аналогічних форматів, що дозволить скоротити в майбутньому час на вирішення подібної проблеми. Що важливо, програма відрізняється підтримкою російської мови, простим інтерфейсом і гнучкість у налаштуванні. Якщо не виходить знайти і встановити Universal Viewer і здається, що вже простіше знайти інший файл замість odp, ніж відкрити на комп'ютері, то можна завантажити офісний пакет Lotus Symphony, розроблений IBM. Він використовує загальні технології з OpenOffice і має повний доступ до перегляду, створення і редагування файлів ODP.

Не виходить відкрити? Сконвертируем!

Іноді зустрічаються складні ситуації, пов'язані з неправильною установкою драйверів або апаратними проблемами комп'ютера, коли відкрити файл не виходить ні одним з перерахованих вище способів. Тоді на допомогу приходить ODP-конвертер. Найчастіше конвертер – це легка програма, спеціально розроблена для редагування форматів файлів без втрати якості. На виході конвертер видасть документ у форматі, який буде вказаний в налаштуваннях.
Чим відкрити ODP? Варіанти на будь-який смак!
Отже, розглянемо рішення, які дозволяють перетворити ODP. Чим відкрити в такій ситуації – питання правильний, але можна підійти до ситуації інакше, використовуючи той же онлайн-сервіс Converter Standard. Простий сайт з кнопкою «Вибрати файл» дозволяє миттєво отримати документ у форматі PPT, з яким працює популярний PowerPoint. Можна завантажити і спеціалізовану утиліту ODF Converter, призначену для перетворення будь-яких файлів OpenDocument у формати, які спокійно відкриваються стандартним офісним пакетом програм від Microsoft.

Популярі новини
Загрузка...