Flat design чи Назад до мінімалізму

147 0 Новини високих технологій

Слово "flat" в перекладі з англійської означає "плоский". З моменту появи так званий Flat design ось уже протягом кількох років продовжує утримувати свої позиції, займаючи провідні місця на ринку.

З чого все починалося

Веб-дизайн з часів своєї появи змінювався велику кількість разів. Він пройшов довгий шлях від простих і нудних елементів до тривимірних, опуклих і майже матеріальних. Це легко можна помітити на прикладі зміни зовнішнього вигляду операційної системи Windows. Візуальна складова розвивається паралельно з розвитком технологій. Але її нові тенденції вказують швидше на повернення до мінімалізму і простоті.


Flat design чи Назад до мінімалізму

Від скевоморфизма до Flat design

Стилем, що передує плоскому, був скевоморфизм. Він дуже довгий час був основним трендом в дизайні. Скевоморфизм - це псевдообъемный стиль, всі елементи якого імітують зовнішній вигляд реальних предметів (записна книжка, будильник), за допомогою тіней, натуральних текстур і іншого. Його яскраві приклади зустрічалися в ранніх інтерфейсах смартфонів. Він почав втрачати свої позиції після 2010 року, коли дизайнери великих компаній стали дивитися в бік спрощення і при розробці інтерфейсів стали позбуватися від головної риси скевоморфизма - тривимірності. Чудовим наочним прикладом відмінності стилів, може послужити фото, наведене нижче. Зображення зліва являє собою плоский дизайн, а праворуч - скевоморфизм.
Flat design чи Назад до мінімалізму

Характерні риси плоского стилю

Flat являє собою двовимірний стиль. У ньому абсолютно відсутні візуальні ефекти, такі як плавні переходи кольору, тіні, об'ємні текстури. Одним словом все, що робить зображення об'ємним.


Основну інформативність несуть в собі іконки (Flat design icon). Вони повинні бути максимально зрозумілі користувачеві, якщо мова йде про додатки для смартфонів. Для сайтів ж іконки є головними елементами, що відображають його специфіку і інформаційний посил. Як правило, вони представлені у вигляді простих геометричних фігур, кола або квадрата, з характерним умовним зображенням. При розробці Flat-дизайну увага приділяється і колірній гамі. Вона повинна бути монотонна, не нав'язлива і не відволікає користувача. Найчастіше використовується один чистий колір та кілька контрастних відтінків. До речі кажучи, є безліч інтернет-сервісів з наборами Flat design colors, які можна використовувати, скопіювавши hex-коди вподобаних квітів.
Flat design чи Назад до мінімалізму
Не менш важлива і така річ, як типографіка (текст). За рахунок загальної спрощеності текстова складова особливо виділяється. Значить, вона повинна бути читабельною і не суперечити загальній стилістиці. Це буде залежати від вдалого вибору шрифту і його кольору.

Приклади Flat design

Почнемо з того, що в плоску сторону помінялися значки дуже багатьох відомих інтернет-ресурсів та соціальних мереж. Не так давно гіганти Google і YouTube теж поміняли своє оформлення на плоске. Операційна система Windows, починаючи з вісімки, повністю відмовилася від всіх ознак обсягу в іконках, які радували око деяких користувачів в попередніх версіях, і стала дотримуватися Flat design. Її приклад наслідували й розробники мобільних додатків для iOS і Android.
Широко використовують переваги Flat дизайну односторінкові сайти (лендінгем), для яких вирішальну роль відіграє не химерний зовнішній вигляд, а функціонал і читабельність.
Flat design чи Назад до мінімалізму

Еволюція плоского дизайну

Спочатку Flat design дійсно був абсолютно плоским, що створювало певні труднощі для користувачів, звиклих до опуклим кнопкам. Якщо в скевоморфизме клікабельність кнопок була відразу помітна, то в перших варіаціях плоского дизайну визначити інтерактивність елементів не завжди виходило з першого разу. Після того, як компанія Microsoft випустила Windows 8 оформлену в плоскому стилі, не всі користувачі змогли відразу розібратися з новим інтерфейсом і на які іконки вони можуть натиснути. Зовнішній вигляд елементів ніяк не вказував на можливу взаємодію з ними. Такий дизайн був зручним, швидше, для мобільних додатків, які підхопили цю ідею. І першими це зробила компанія Apple в оформленні iOS 7.
Flat design чи Назад до мінімалізму
Однак Flat design не стоїть на місці і розвивається в бік ускладнення. На сьогодні він все частіше виглядає як напів-плоский дизайн або, як його ще називають, Flat 2.0. В ньому стали з'являтися ефекти глибини, тіні, градієнти. Глибина в плоскому дизайні досягається шляхом розташування елементів на різному рівні або під кутом. Як би там не було, стиль на піку популярності і дуже затребуваний. Так що, якщо ви плануєте оформляти свій сайт, можете сміливо робити вибір в користь Flat дизайну. А якщо вам потрібні якісь відсутні елементи для вашого сайту, то в інтернеті ви зможете знайти величезну кількість Free flat design UI-елементів (безкоштовні для скачування), наприклад, іконки, шрифти, шаблони та інші необхідні складові інтерфейсу.

Плюси і мінуси стилю

Поза всяких сумнівів, в сучасному шаленому ритмі життя такий непомітний інформативний стиль більш зручний, ніж його попередник. Flat дизайн має ряд незаперечних переваг.
До найголовнішого, мабуть, відноситься швидке завантаження веб-сторінок. Сайти, що використовують плоский дизайн, відкриваються набагато швидше, ніж ті, які перевантажені анімацією і іншими важкими об'єктами. Особливо важливо час завантаження для SEO-оптимізації та просування сайту в топ. Спрощений зовнішній вигляд сприяє читабельності тексту і дозволяє зосереджувати увагу на основному контенті. Оформлення виглядає гармонійним і цілісним, що створює загальне приємне враження. Ніщо не може бути ідеальним і Flat design не виняток. При всій своїй уявній простоті розробити дійсно вдалий плоский веб-дизайн не так то просто. Є ймовірність зробити його нудним і непривабливим. Або навпаки, перемудрувати з оформленням і забути про функціональності. Головна задача при розробці Flat-дизайну, це витримати ідеальний баланс між красою і зручністю користування.

Популярі новини
Загрузка...