Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання

393 0 Новини високих технологій

Сьогодні у багатьох людей в квартирі є комп'ютер, проведений інтернет. Часто виникає потреба підключення комп'ютера до інтернету за допомогою кабелю або подовження дроту при перенесенні користувача пристрою в інше місце. Також може виникнути бажання створити домашню мережу з декількох комп'ютерів. Всі ці питання вирішуються за допомогою створення інтернет-мережі зі спеціального кабелю.

Основні поняття

Особливий вид кабелю, призначений для виготовлення комп'ютерних та телекомунікаційних мереж, називається «вита пара». Складається з декількох пар мідних жив в ізоляції, скручених між собою з певною кількістю оборотів на одиницю довжини. Найпоширеніша – 8 жильна вита пара. Всі жили поміщені в загальну полівінілхлоридні (ПВХ) оболонку.
Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднанняНевелика скручування або звивання весільного робиться для того, щоб нейтралізувати перешкоди від електромагнітних випромінювань, що створюються самими провідниками і сторонніми джерелами. Тому що при близькому розташуванні жив створюване ними електромагнітне випромінювання гаситься один про одного, не створюючи втрат сигналу. До того ж зовнішні перешкоди ловляться двома скрученими провідниками однаково, тому легко розпізнаються пристроєм і відсікаються. У підсумку приходить якісний цифровий сигнал з мінімальними втратами. Сучасні комп'ютерні мережі підключаються кабель п'ятої категорії і вище. Найпоширеніша на сьогоднішній день модифікація кабелів №5 і №5е здатна працювати з частотою більше 100 і 125 МГц, пропускаючи до 1000 Мб/сек, з перетином жили 05 мм 2 . Шоста і сьома категорії кабелів застосовуються для високошвидкісного інтернету, володіють пропускною здатністю до 10 і 100 Гб/с відповідно, і з більш товстими жилами.


Типи витої пари

 • UTP – виті пари не екрановані, немає зовнішнього екрана. Найпоширеніший вид для квартирних комп'ютерних мереж, коли немає великих наведень і відстаней.
 • FTP – виті пари не екрановані, але є зовнішній екран з фольги. Використовується у невеликих офісах, де потрібно передавати дані на відстань до 100 м без втрат швидкості, і де зустрічаються наводки.
 • STP – кожна вита пара оплетена дротяним захисним екраном, присутній зовнішній екран. Використовується в середніх за розміром офісах і закладах, де можуть бути наводки. Дозволяють зберегти якість сигналу при передачі на великі відстані, але не вище 100 м.
 • SF/UTP – виті пари не екрановані, але є зовнішня мідна оплетка і фольгована плівка, які складають подвійний екран. Застосовуються на підприємствах, для збереження якості сигналу на великі відстані і для захисту від наведень.
 • S/FTP – кожна екранована вита пара фольгою, є зовнішній екран у вигляді мідної обплетення. Застосовується на підприємствах з великими наведеннями і там, де необхідно зберегти швидкість передачі інформації на велику протяг.
 • Колір ізоляції кабелю сірий – самий широко використовуваний. Колір червоний або оранжевий – означає ізоляція виготовлена з негорючого матеріалу.

  Два способи обпресування витої пари

  Комп'ютерний кабель Rj-45 приєднується до пристрою за допомогою коннектора 8P8C (абревіатура з англійських слів 8 положень, 8 зіткнень). Цей роз'єм встановлюється на кабель методом обтиску витої пари 8 жив по схемі кольорів, залежно від телекомунікаційних стандартів.
  Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання

  Стандарт 568-А застарів і найчастіше використовується 568-Ст. Слідуючи схемою, жили при системі 568-А укладаються так:
 • Біло-смарагдовий.
 • Смарагдовий.
 • Біло-рудий.
 • Блакитний.
 • Біло-блакитний.
 • Рудий.
 • Біло-шоколадний
 • Шоколадний
 • Порядок кольорів при обтисканні витої пари за стандартом 568-такий:
 • Біло-рудий.
 • Рудий.
 • Біло-смарагдовий.
 • Блакитний.
 • Біло-блакитний.
 • Смарагдовий.
 • Біло-шоколадний.
 • Шоколадний.
 • У коннекторе є вісім жолобків, куди вкладаються 8 витої пари проводів за колірною схемою. Терморегулятори вказана вище. Мережеві кабелі потрібні для з'єднання комп'ютерів і мережевих пристроїв в різних поєднаннях. Наприклад, підключити роутер до мережі, комп'ютер до роутера, два комп'ютери між собою, мережевий подовжувач, розгалужувач, телевізор до роутера. Існує два варіанти виготовлення мережевих кабелів.

  Пряме підключення витої пари за кольорами

  Перший спосіб – прямий. Колірна схема розпіновки витої пари 8 проводів може проводитися як за стандартом 568 А (коли один і інший кінці проводи обтиснуті по типу 568-А), так і за стандартом 568 (коли один і інший кінці проводи обтиснуті за типом 568).
  Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання
  У нашій країні поширений спосіб 568 В, а в США і Європі найчастіше використовується тип 568 А. Єдина відмінність між цими двома способами – поміняні місцями жили біло-зеленого з біло-помаранчевим кольором і зелений з помаранчевим. Застосовується для підключення різних пристроїв (комп'ютер, телевізор, ноутбук) до мережного обладнання (комутатор, роутер, концентратор, маршрутизатор, патч-корди, подовжувач), а також використовується для з'єднання мережевих пристроїв між собою. Швидкість передачі інформації при такій схемі становить 1 Гбіт/с.

  Пряме підключення витої пари 100 Мб/с

  У деяких випадках, коли не потрібна велика швидкість інтернету і не передбачається трафік великих обсягів, можна використовувати з'єднання по квітам витої пари з 4-х жив: біло-руда, руда, біло-смарагдова, смарагдова. Цей спосіб заощаджує витрати проводів, але треба враховувати, що найбільша швидкість передачі інформації падає в 10 разів і становить 100 Мб/с.
  Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання

  Кросове підключення витої пари

  Другий спосіб – кросовий або перехресний. Обтиск витої пари 8 жив (схема кольорів) наведено нижче, застосовується для з'єднання двох комп'ютерів в домашню мережу без якого-небудь мережевого обладнання або двох однотипних клієнтських пристроїв (комп'ютер, телевізор, ноутбук).
  Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання
  Щоб зробити кросовий кабель, треба один кінець дроту обжати за стандартом 568 А, а інший за стандартом 568 Ст. В цьому випадку жили міняються місцями: біло-рудий з біло-смарагдовим, рудий з смарагдовим. У цьому випадку швидкість передачі інформації складе всього 100 Мбіт/с. Схема Gigabit Crossover передбачає обмін місцями всіх восьми жив: біло-рудий з біло-смарагдовим, рудий з смарагдовим, блакитний з біло-шоколадним і біло-блакитний з шоколадним. Ця колірна схема розпіновки витої пари 8 проводів створена для високошвидкісних мереж 1000Base-T і 1000Base-TX, коли швидкість передачі інформації становить 1 Гбіт/с. Підводячи підсумок, можна зрозуміти, що якщо треба підключити комп'ютер до інтернету, слід обидва кінці кабелю обжати за типом 568 В. Якщо потрібно з'єднати два комп'ютери між собою, то слід скористатися схемою Gigabit Crossover, де перший кінець дроту опрессован за типом 568 А, а інший – шляхом заміни місцями всіх восьми проводів.

  Як обжати кабель живлення?

  Тепер, коли стало відомо, як правильно підключити виту пару за кольором, можна приступити до обтиснення. Як це зробити, розповімо далі.

  Інструменти і матеріали

 • Мережевий кабель. Для початку необхідно розрахувати довжину – краще з невеликим запасом, щоб не довелося потім його нарощувати, від цього істотно падає швидкість інтернету.
 • Конектори. Деяка кількість – мінімум 2 штуки для кожної витої пари (на обидва кінці кабелю), але краще із запасом, особливо для тих, хто обжимає кабель вперше.
 • Кримпер - спеціальний ручний інструмент, який представляє з себе обтискні кліщі з гніздом для роз'єму 8Р8С (на корпусі є напис 8Р). Якщо такого інструмента немає, то підійде тонка плоска викрутка.
  Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання
 • Стрипер - спеціальний ручний інструмент для зняття ізоляції з жив. При відсутності такого підійде ніж.
 • Мультиметр – для перевірки якості обтиску.
 • Послідовність дій

  За допомогою двох ножів на кримпере можна обрізати кабель на потрібну довжину. Потім зняти 2 см зовнішньої ізоляції з обох кінців кабелю за допомогою ножа і виїмки на кримпере, які знаходяться біля ручок інструмента. Також це можна зробити стріпером або гострим ножем, але тільки акуратно, щоб не пошкодити ізоляцію жил. Розкручують виті пари, щоб вийшло 8 окремих жил. Викладають в ряд, згідно з колірною схемою розпіновки витої пари 8 проводів.
  Терморегулятори витої пари (8 проводів): кольорова схема, послідовність з'єднання
  Необхідно, щоб кінці жив перебували всі на одній лінії, один не був довший іншого. Від цього залежить якість обтиску. Якщо якась жила виявилася довшою, її слід обрізати до рівня інших. Конектор перевертають засувкою вниз, потім всі жили вставляються в роз'єм по жолобках до упору, дотримуючись терморегулятори. Зовнішня ізоляція кабелю повинна опинитися в корпусі коннектора, якщо цього не сталося, потрібно обрізати кінці коротші. Вставляють коннектор з кабелем у гніздо крімпер з написом 8Р. Сильно, але плавно стиснути ручки до клацання. Якщо є під рукою інструмент, ця процедура досить проста, але якщо кліщів немає, то можна обійтися плоскою викруткою. Для цього потрібно поставити жало викрутки на контакт коннектора і натиснути, поки він не проріже ізоляцію жили своїми зубцями. Зробити це з кожним з восьми контактів. Потім слід продавити ще й центральну частину корпусу роз'єму - виїмка на коннекторе біля входу кабелю, для фіксації. Якщо з першого разу не вийшло, можна зрізати невдалий роз'єм і зробити заново. Перевіряють якість роботи за допомогою мультиметра. Для цього потрібно поставити на приладі режим «опір». Для перевірки приладу замкнути два щупа між собою, повинен показати опір 0 – значить є контакт. Потім один щуп поставити на контакт з одного краю кабелю, а інший щуп на відповідний за кольором контакт з іншого краю. Якщо показує 0 отже, зв'язок є, все нормально. Якщо показує 1 або близько того, значить зубці не пробилися крізь ізоляцію, слід ще раз продавити контакти, або зрізати і зробити заново. Можна іншим способом перевірити якість обтискача витої пари 8 жив. Послідовність проводів продзвонити спеціальним мережевим тестером. Як їм користуватися, написано в інструкції, що додається. А також можна підключити готовий патч-корд до обладнання і перевірити, чи всі пакети доходять.