Моноблоки ASUS. Огляд моделей, технічні характеристики

117 0 Новини високих технологій

В рамках цього матеріалу будуть розглянуті різні актуальні моделі моноблоків ASUS. Якщо до недавніх пір такі обчислювальні системи мали досить скромні апаратні специфікації, то зараз ситуація кардинально змінилася. Поліпшення технологічного процесу і зниження значень теплового пакету мікропроцесорів дозволило вже зібрати не тільки моноблоки початкового рівня, але і будь-які інші. Саме в цьому процесі модернізації моноблоків бере активну участь компанія "Асус", актуальний модельний ряд якої і буде розглянутий в цьому матеріалі.


Моноблоки ASUS. Огляд моделей, технічні характеристики

Позиціонування моноблоків на сьогоднішній день. Вартість рішень

Незалежно від приналежності до того чи іншого бренду подібні обчислювальні системи розподіляються наступним чином:
 • Офісні персональні комп'ютери базуються на чіпах серій Pentium і Celeron. У них низька обчислювальна продуктивність, якої достатньо лише для офісного програмного забезпечення. На поточний момент такої моноблок можна придбати за 20000-21000 рублів.
 • ПК початкового базуються на ЦПУ лінійки Core i3. Рівень їх продуктивності збільшується, і вони вже здатні вирішувати більш широкий спектр прикладних задач. Вартість таких пристроїв становить 30000-35000 рублів.
 • Середній сегмент займають ПК на базі чіпів серії i5. Швидкодія таких обчислювальних систем істотно зростає, як і можливі сфери використання таких моноблоків ASUS. Ціна ж на такі пристрою становить близько 38000-42000 рублів.
 • При реалізації ж комп'ютерів преміального рівня використовуються лише ЦПУ серії i7. Апаратні специфікації таких ПК дозволяють їх використовувати в якості ігрових обчислювальних систем, серверів або навіть графічних станцій. Але вартість в цьому випадку починається з 80000 рублів.
 • Бюджетна система

  Всі найбільш доступні моноблоки ASUS мають діагональ екрана 215", а формат виведеного зображення FullHD. В якості прикладу розглянемо модель V221IDUK. Вона ґрунтується на ПРОЦЕСОРИ Celeron з маркуванням J3355 з тактовою частотою 25 ГГц і двома обчислювальними блоками. Графічний адаптер інтегрований на той самий кристал, що і мікропроцесор. Його модель HDGraphics 500 від "Інтел". Сумарний обсяг ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті дорівнює 4 Гб. Накопичувач в цьому випадку один – це жорсткий диск на 500 Гб зі швидкістю обертання шпинделя 5400 оборотів в хвилину. В якості операційної системи виступає вільно поширювана FreeDOS.


  Наведені раніше параметри і вартість вказують на те, що такий комп'ютер відмінно підійде для виконання невимогливих програмних завдань в рамках офісу. Для чогось більшого таких характеристик буде недостатньо.
  Моноблоки ASUS. Огляд моделей, технічні характеристики

  Компактний ПК початкового класу

  В якості прикладу обчислювального пристрою середнього класу розглянемо комп'ютер-моноблок ASUS з маркуванням A6421U. Він базується на мікропроцесорі серії i3 з індексом 7100. Його тактова частота дорівнює 39 ГГц, і вже одне це обставина підвищує швидкодію. Кількість ядер у нього дорівнює 2 але логічних потоків вже 4. У якості графічної основи виступає HD Graphics з позначенням 630. Кількість оперативної пам'яті те ж саме, але от її тип DDR-4. Ємність жорсткого диска ідентична молодшої моделі і дорівнює 500 Гб, але ось швидкість обертання збільшена до 7200 про./мін. Системний ж софт ідентичний – це все та ж FreeDOS.
  Як результат, такий ПК навіть підходить для ігрових комп'ютерних систем початкового рівня. Також з офісними програмами він теж відмінно впорається.
  Моноблоки ASUS. Огляд моделей, технічні характеристики

  Рішення середнього класу

  Ще більш потужний мікропроцесор лежить в основі моноблока V221ICGK – це i5-7200U, який функціонує на частотах в діапазоні від 25 до 31 ГГц. Організація у нього ідентична i3. Тобто до його складу входить 2 ядра і 4 потоку. Відеопідсистема в цьому випадку вже дискретна і базується на GeForce 930MX з 2 Гб окремої оперативної пам'яті. Системне ОЗУ здатне вмістити всі ті ж 4 Гб. Тільки в молодших моделях частина такої пам'яті була зарезервована графічним адаптером, і вже один цей момент знижував швидкість роботи моноблока. Ємність жорсткого диску збільшена до 1 Тб. Встановлена операційна система EndlessOS. Таке апаратне забезпечення вже точно дозволяє запускати велику частину іграшок і вирішувати досить серйозні завдання.

  Моноблок преміального рівня

  Кардинально поліпшені характеристики мають моноблоки ASUS преміального рівня. Як було раніше зазначено, в їх основі лежать чіпи лінійки Core i7. В основі розглянутого моноблока ZN270IEGK лежить мікропроцесор 7700Т. У нього вже 4 ядра та 8 потоків. Тактова частота може змінюватися від 29 до 38 ГГц. В ролі ж графічного прискорювача виступає вже GeForce 940MX з ідентичним об'ємом ОЗУ 2 Гб. Кількість оперативної пам'яті збільшений до 16 Гб. Дискова система одночасно містить і SSD ємністю 128 Гб і жорсткий диск на 1 Тб. Системний софт – це Windows 10. Цей комп'ютер відмінно підходить виконання найвимогливіших з позиції апаратного забезпечення завдань.

  Відгуки

  Цілий ряд загальних переваг у розглянутих раніше моноблоків ASUS. Відгуки виділяють такі у них:
 • Надійність.
 • Функціональність.
 • Відмінний дизайн.
 • Зведене до мінімуму енергоспоживання.
 • Мінус тільки один – це завищена вартість порівняно з аналогами. Але це обумовлено високим рівнем якості продукції даного виробника.
  Моноблоки ASUS. Огляд моделей, технічні характеристики

  Висновок

  У цьому матеріалі розглянуто сучасні моноблоки ASUS. Вказані їх технічні специфікації і вказані можливі сфери застосування таких ПК. Все це дозволить початківцю фахівця вибрати саме той комп'ютер, який найбільш оптимально підходить для вирішення його завдань.