Що робити: не працює права кнопка миші. Способи вирішення

540 0 Новини високих технологій

В процесі експлуатації складних технічних засобів зразок комп'ютера часто виникає безліч питань про роботу додаткового обладнання та засобів. Дуже багато проблем може бути при використанні миші і клавіатури, одвічних комп'ютерних супутників. Особливо від частого застосування може перестати працювати права кнопки миші. Що робити, якщо це сталося, можна прочитати нижче.

Причини поломки

Необережне поводження і неакуратне використання пристроїв можуть негативно вплинути на їх роботу. Вкрай не рекомендується застосовувати сильний фізичний вплив на обладнання: удари по мишці або кидки об стіну не приведуть ні до чого хорошого. Але що робити - права кнопка миші не працює і частина функцій вже недоступна? Для початку необхідно визначити причину поломки.


Справа в тому, що крім фізичних причин, миша може не функціонувати ще й з-за проблем в самій операційній системі. В інтернеті не можна відвідувати підозрілі сайти, завантажувати що-небудь з неперевірених джерел, а ще не можна брати чужі карти пам'яті і вставляти в свій комп'ютер, попередньо не перевіривши носій на віруси.
Що робити: не працює права кнопка миші. Способи вирішення
Останнім часом все більше поширення мають бездротові usb-мишки. Вони працюють на батареях, тому перед тим як шукати проблему в комп'ютері або нести миші на ремонт в сервісний центр, варто спробувати просто поміняти батарейку і перевірити, що вона включена. Як правило, перемикач "on-off" знаходиться на зворотній стороні, якої зазвичай водять по столу. Але що робити: права кнопка миші не працює, незважаючи на всі старання? Тоді дати підказку можуть досвідчені майстри по електроніці та техніці, особливо якщо самостійно розібратися важко.

Проблеми з операційною системою

Якщо заміна батарейки на нову або зміна режиму перемикача не допомогли, тоді необхідно спробувати в комп'ютері перевірити роботу системи. Це дозволить зрозуміти, що робити з правою кнопкою миші, не працює вона сама або проблема з програмним забезпеченням.


Для цього приклад налаштування буде приведений на операційній системі Windows 10 так як це остання версія, запропонована компанією "Майкрософт", а значить з нею виникає найбільше проблем при визначенні обладнання. Спочатку необхідно натиснути кнопку меню "Пуск". І перейти до налаштування системи, натиснувши на значок "Параметри" ліворуч від списку додатків.
Що робити: не працює права кнопка миші. Способи вирішення
В меню вибрати "Пристрою".
Що робити: не працює права кнопка миші. Способи вирішення
І в списку знайти "Миша". В підменю можна вибрати основну кнопку: ліву або праву. Їх необхідно поміняти місцями і знову спробувати скористатися обладнанням. Якщо тепер не працює ліва, права кнопка миші (робити щось самостійно з цим не варто, слід викликати комп'ютерного майстра) функціонує, значить, проблема в вірус на комп'ютері. Після перевірки не варто забувати про повернення параметрів до вихідним даним.

Звернення в сервісний центр

Якщо ж виявити причину поломки ніяк не вдається, або вона явно після впливу фізичного характеру, то необхідно звернутися в сервісний центр виробника або у відділення з ремонту комп'ютерів і побутової техніки. Майстри зможуть визначити причину поломки і запропонувати варіанти ремонту. У деяких випадках ремонт комп'ютерної миші може коштувати дорожче, ніж покупка нової, тому запропоновані альтернативи рекомендується ретельно зважити і обдумати.

Популярі новини
Загрузка...