Материнська плата MSI N1996. Технічні характеристики, відгуки та основні параметри

691 0 Новини високих технологій

Цей невеликий огляд буде присвячений системної плати моделі MSI N1996. Технічні характеристики її, перелік підтримуваних мікропроцесорів, порядок її підключення до інших компонентів обчислювальної системи далі будуть детально розглянуті. Також будуть надані рекомендації щодо того, які комп'ютери на її базі краще реалізовувати.

Материнська плата MSI N1996. Технічні характеристики, відгуки та основні параметри

Комплект поставки. Призначення системної плати

Наступні елементи виробник включив в комплект поставки розглянутого комп'ютерного компонента:
 • Власне системна плата з маркуванням MSI N1996.
 • Інструкція користувача на різних найбільш поширених мовах.
 • Металева заглушка для монтажу в корпус персонального комп'ютера.
 • Набір інтерфейсних шнурів.
 • Диск, на якому можна знайти всі необхідні в процесі налаштування драйвери, спеціалізовані утиліти з діагностичним ухилом і навіть системну документацію в електронному виконанні.
 • Гарантійний талон, термін дії якого обмежений 36 місяцями.
 • Розглянута материнка MSI базується на процесорному роз'ємі Socket 754 який дебютував у світі комп'ютерних технологій у 2004 році. Спочатку він дозволяв створювати ПК початкового або середнього рівня. А ось преміальний сегмент заповнювали рішення на базі Socket 939. В останнього організація ОЗП була значно поліпшена, і ця обставина забезпечувало більш високий рівень його швидкодії.


  Також необхідно відзначити той момент, що компанія MSI випустила цілу групу таких материнських плат, і у кожної з них свої технічні специфікації. В рамках цього матеріалу буде розглянута модель з маркуванням MS-7181 версії 2.0.
  Материнська плата MSI N1996. Технічні характеристики, відгуки та основні параметри

  Основні параметри. Компонування

  Чіпсет К8М800 від компанії VIA лежить в основі розглянутого комп'ютерного компонента MSI N1996. Технічні характеристики його вказують на те, що до його складу входять дві мікросхеми. Одна з них К8М800 і це "північний" компонент чіпсету. А друга позначається VT8237R, і це вже "південна" мікросхема набору системної логіки.


  Строго в центрі плати перебувати "північний" елемент чіпсету, який закритий радіатором. Над ним зверху виведений процесорний роз'єм. Праворуч від нього згруповані два слоти для установки планок пам'яті. Тут також виведені роз'єми для підключення застарілих накопичувачів формату IDE, блоку живлення і флоппі-дисководу. Ліворуч розташувалися елементи живлення та комунікаційна панель. У правому нижньому куті припаяна "південна" мікросхема чіпсету. Зліва від неї встановлені слоти розширення.

  Моделі мікропроцесорів

  В рамках роз'єми для установки мікропроцесорів Socket754 було випущено всього лише два покоління чіпів. Найменш продуктивними рішеннями в цьому випадку були ті, які маркувалися Septron. У них були знижені частоти і урізаний кеш. Це вкрай негативно позначалося на їх швидкодії і дозволяло лише вирішувати найпростіші завдання, до яких ставилися офісні пакети, відтворення відео, прослуховування аудіофайлів і веб-серфінг. Сегмент ж більш продуктивних рішень був заповнений пристроями лінійки Athlon 64. Як нескладно здогадатися, тактові частоти в цьому випадку були вище, і кеш був збільшений. За рахунок цього було вже можливо збирати ігрові комп'ютери початкового і навіть середнього рівня.
  Материнська плата MSI N1996. Технічні характеристики, відгуки та основні параметри

  Комунікації

  Технічні характеристики MSI N1996 вказують на наявність таких комунікаційних роз'ємів і портів:
 • один AGP для монтажу дискретної прискорювача;
 • три слоти форма PCI, з їх допомогою можна підключити до комп'ютера додаткові контролери;
 • два роз'єми формату PS/2 для підключення периферійних рішень;
 • чотири гнізда USB для реалізації комутації з сучасними принтерів, МФУ і сканерами;
 • один порт формату RJ-45 для підключення до обчислювальної мережі.
 • Алгоритм складання і налаштування

  Збірка системного блоку і підключення MSI N1996 виконується наступним чином:
 • Розбираємо корпус ПК. Дана плата виконана у формфакторі microATX, і її можна встановити як в повнорозмірний системний блок, так і в зменшений.
 • У тильній стороні корпусу встановлюємо пластину-заглушку. Потім укладаємо материнську плату і фіксуємо її.
 • Після цього необхідно уставити ЦПУ разом з кулером.
 • Наступний етап - це монтаж блоку живлення та його підключення.
 • Потім встановлюємо всі накопичувачі і коммутіруя їх.
 • На наступному етапі в слот розширення инсталлируем графічний адаптер.
 • В кінці потрібно підключити дроти лицьовій панелі до роз'ємів, які розташовані в правому нижньому кутку аналізованого компонента.
 • Вартість пристрою. Відгуки власників

  Зараз така материнка MSI може бути придбана за 300-600 рублів. Знову-таки, в уживаному стані. До плюсів системної плати власники відносять надійність, функціональність, низьку вартість і можливість створення обчислювальних систем як економ, так і середнього рівня. Але все це справедливо для платформи Socket 754 яка застаріла. Причому як морально, так і фізично. Це основний недолік розглянутого комп'ютерного елемента.
  Материнська плата MSI N1996. Технічні характеристики, відгуки та основні параметри

  Висновок

  Технічні характеристики MSI N1996 вказують на те, що це застаріла на сьогоднішній день материнська плата. ПК на її основі мають досить низьку швидкодію, і їх потрібно терміново оновлювати і модернізувати. У будь-якому разі вони вже повністю відпрацювали свій ресурс.