Коли закінчується підтримка Windows 7? Майбутнє і альтернативи

131 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день операційна система Windows 7 є найпопулярнішою серед власників ПК. Причому не лише пересічних користувачів, а й великих компаній, що працюють в різних сферах діяльності.

Беззаперечне лідерство

Незважаючи на той факт, що Microsoft вже офіційно оголосив про терміни ліквідації даної ОС, популярність її не зменшилася. Більш того, за проведеними опитуваннями платформа Windows 7 є затребуваною майже у 50 % користувачів ПК по всьому світу. Це більше, ніж у всіх інших операційних систем Microsoft разом узятих.


Коли закінчується підтримка Windows 7? Майбутнє і альтернативи
А зараз, коли закінчується підтримка Windows 7 власникам ОС пропонується перейти на більш актуальні системи новітніх поколінь (Win 810). Однак навіть за той рік, коли компанія-виробник пропонувала безкоштовно оновити Windows 7 до Windows 10 майже ніхто не скористався даних пропозицією.

Поточна ситуація з Windows 7

Базова підтримка системи завершена ще в 2015 році, але тим не менше зараз користувачі зможуть отримувати розширений пакет оновлень і доопрацювань. Принаймні, до 2020 року ситуація не зміниться. Але як бути тим, хто планує і надалі залишатися на улюбленої «осі», у якої вже все таке рідне і знайоме? Коли закінчується підтримка Windows 7 в необхідному обсязі? А ніяк – з повною відсутністю технічної підтримки Win 7 перетвориться на суцільну вразливість (в буквальному сенсі).

Що загрожує користувачам, які не бажають змінювати Win 7

Тут цілий набір негативних моментів, з якими рано чи пізно доведеться зіткнутися всім фанатам сьомий «Вінди», причому захиститися від них не буде майже ніякої можливості:


 • відсутність оновлення основних модулів і компонентів;
 • відсутність новітніх модулів безпеки від хакерських атак і потенційно небезпечних програм;
 • несумісність системи з новітніми ПК.
 • Коли закінчується підтримка Windows 7? Майбутнє і альтернативи
  Через це вже пройшли кілька продуктів Microsoft – це і знаменита Win XP, і попередник «сімки» Win Vista. І на жаль, ця ж ситуація, швидше за все, повториться і з Windows 7.

  Варіанти виходу зі сформованої ситуації

  Щоб розібратися в ситуації, що склалася з тим, що робити, коли закінчується підтримка Windows 7 є кілька варіантів. Перший шлях. Навіть якщо Win 7 не буде офіційно підтримуватися, багато користувачів ще протягом кількох років будуть використовувати свою систему на повну котушку. Адже критичні оновлення виходять не так часто, а забезпечити деяку безпеку ПК від хакерських і вірусних атак допоможе антивірусне ПО. Тому закінчення основної підтримки Windows 7 якщо і вдарить по якості роботи ОС, то явно не відразу. Подібна ситуація на даний момент склалася з популярною Win XP, яка вже вважається застарілою.
  Коли закінчується підтримка Windows 7? Майбутнє і альтернативи
  Другий шлях. Перехід на нові операційні системи Microsoft. Тут не все так просто, але явно, що першими кандидатами оновити Windows 7 стануть підприємства і великі компанії, в яких питань інформаційної безпеки приділяється велика увага. В якості противаги цьому шляху можна припустити, що пересічні громадяни не будуть настільки квапливими. Причина – слабкі переходи на нові версії безкоштовної можливості в минулому.
  Проти переходу на Win 10 говорить і той факт, що, за неперевіреними відомостями (хоча і досить поширеним в Інтернеті), вона передає компанії-виробнику занадто велика кількість конфіденційних даних користувачів. Третій шлях. Вибір операційних систем від інших виробників. Цілком вірогідною виглядає ситуація, коли служба підтримки Windows 7 офіційно припинить надавати посильну допомогу користувачам і підніметься попит на альтернативні системи. Мова йде про мобільних ОС Android і iOS. Крім того, непогано функціонує і Linux, менш вимоглива до «заліза» і більш простий в управлінні.

  Найближче майбутнє Windows 7

  Власне, поки що популярна система працюють на повну потужність, тому списувати з рахунків її ще дуже рано. Тим більше що Інтернет просто переповнений різними доповненнями і компонентами Windows, які можна скачати і встановити без участі офіційного центру оновлень. Так що в найближчі кілька років, навіть коли закінчується підтримка Windows 7 є способи виправити ситуацію.
  Коли закінчується підтримка Windows 7? Майбутнє і альтернативи
  Але, звичайно, якщо враховувати сформовані тенденції та шалену популярність, хотілося б, щоб Windows 7 працювала в повному обсязі ще довгий час за офіційної підтримки з боку Microsoft. Можливо, компанія все-таки зробить ставку на кількість споживачів і залишить систему в обслуговуванні, нехай навіть і з невеликими візуальними і технічними змінами.