Як намалювати стікер: поради

573 0 Новини високих технологій

Стікер - це англійське слово, яке на російську мову перекладається як "наклейка". Так що можна використовувати обидва назви, зміст буде один і той же. З наклейками кожен знайомий з дитинства, і всі знають, що вони являють собою кольорові картинки на різні теми. Їх колекціонували, ними обмінювалися. Зараз без стікерів не обходиться жодна поважаюча себе соціальна мережа. Їх популярність набирає обертів, з'являються все нові і нові герої, їх із задоволенням малюють ілюстратори і багато успішно продають. У зв'язку з цим у деяких можуть виникнути питання: звідки вони з'явилися, де їх ще використовують, як намалювати стікер самостійно і на яких інтернет-ресурсах його можна розмістити?


Історія виникнення та способи використання

Для початку варто розповісти про надрукованих стікерах. Вони з'явилися в Америці в 80-х роках. Перші саморобні стікери були з поштових наліпок, на яких було достатньо вільного місця, щоб намалювати малюнок або зробити напис. Після чого їх вирізали і наклеювали. У сучасному світі етикетки використовуються для різних цілей. Їх друкують і використовують для брендування товарів або просто для любителів клеїти всюди кольорові картинки.
Як намалювати стікер: поради
В основному їх виготовляють на вініловій основі. Це робить їх досить стійкими до впливу навколишнього середовища. Наклейки не вигорають і не розмокають. Це особливо зручно, коли їх використовують в рекламних або інформаційних цілях, наприклад для брендування автомобілів. Тематика у стікерів може бути найрізноманітніша, від популярних мемів, героїв фільмів, серіалів або відеоігор до картинок, що виражають емоції, стан людини або який-небудь інформаційний посил. Так чи інакше, красиві намальовані стікери однозначно привертають до себе увагу.


Стікер-арт

До речі, існує художнє наклеювання, так званий стікер-арт, або стікер-бомбінг. Суть в тому щоб заклеїти (або "забомбить") стікерами ігровий джойстик, ноутбук або навіть автомобіль. Можливо, спочатку це робилося, щоб замаскувати щось, але пізніше переросло в цілий напрям у мистецтві.
Як намалювати стікер: поради
В європейських містах є і вуличний стікер-арт, коли кольоровими картинками заклеюють стовпи, стіни будинків і так далі. Картинки можуть бути як тематичні, злободенні, так і зовсім не несе значеннєвого навантаження, а просто вдало поєднуватися за кольором. Зазвичай до них додаються помітні написи великими літерами. Самий незвичайний спосіб використання стікерів - це створення з них картин. Деякі художники використовують їх як матеріал, замість фарб. Таким способом створюються, наприклад, портрети, які являють собою колаж з безлічі наклейок.
Як намалювати стікер: поради

Стікери у соціальних мережах

Що стосується соціальних мереж, то там маленькі яскраві картинки мають особливу популярність. Практично у всіх соціальних мережах і месенджерах (від англійського слова message - "повідомлення") є свої набори стікерів, причому не всі вони безкоштовні. Вони прийшли на зміну смайликів, і здатні яскравіше і чіткіше висловлювати емоції в листуванні. Іноді вони здатні замінити в чаті слова або цілі речення.
Найперші стікери з'явилися в японському месенджері LINE в 2011 році. Це були два простих персонажа - кролик Коні і ведмідь Браун. Вони миттєво завоювали серця користувачів. З часом стали з'являтися і інші герої. Тепер стікери можна зустріти в популярних Telegram, Viber, "Однокласниках", Facebook, "ВКонтакте" і так далі. До слова сказати, в Facebook вони безкоштовні і їх там величезна кількість.
Як намалювати стікер: поради
У багатьох слово стікер асоціюються з мережею "ВКонтакте". Там вони стали використовуватися з 2014 року. Ця соціальна мережа дуже активно популяризує свої стикерпаки. Є кілька безкоштовних наборів, але більша частина платні. Там з'являються тематичні набори, приурочені до подій (до Дня космонавтики, чемпіонату з футболу) або для залучення уваги до нових функцій. До них відноситься стікер "Лис", намальований спеціально для ознайомлення користувачів з новим розділом "Історії".

Стікери для Telegram

Мессенджер "Телеграм" стає все більш популярним. Це ресурс, створений для спілкування, у ньому широко використовуються стікери. Будь-яка людина може зробити і додати туди свої власні. Вони будуть доступні всім користувачам. Наприклад, можна намалювати стікери кота. Як показує практика, котиків любить більшість людей.
Як намалювати стікер: поради
Розміщуються картинки повинні відповідати основним критеріям. Їх розмір повинен бути строго 512х512 пікселів, формат PNG, що на білому, а краще всього на прозорому фоні, вага не повинна перевищувати 350 Кв.

Як додати в Telegram?

Якщо ви розібралися з тим, як намалювати стікер і у вас вже є кілька готових, надсилайте їх в "Телеграм" і діліться з друзями. Для цього вам необхідно зробити наступне. Знайдіть бота в контактах, який позначається як @Stickers. Він докладно пояснить порядок ваших дій. Ви побачите набір команд для роботи. Команда newpack запропонує вам придумати і ввести назву для свого стикерпака. Після чого ви повинні вибрати і додати смайл, який найбільше відповідає вашій першій картинці, і прикріпити цю картинку. І так по порядку для всіх зображень. Після того, як всі картинки завантажені, можна їх опублікувати за допомогою команди publish. Ще раз введіть коротку назву для свого набору і отримаєте посилання, по якому він буде доступний для завантаження.

Стікери своїми руками

Якщо у вас є бажання зробити наклейки власного виробництва, то найпростіший спосіб - це намалювати прямо на самоклеючому папері. Намальовані олівцем стікери можна розфарбувати маркерами або кольоровими ручками, обвівши зображення по контуру. Розташовуйте картинки на деякій відстані один від одного.
Як намалювати стікер: поради
Після чого вирізуйте готові зображення по контуру і кріпіть куди завгодно. Але у таких наклейок є суттєві недоліки, і цей спосіб хороший тільки в якості пробного варіанту або домашнього використання. Так як самоклеючий папір не довговічна і виробництво намальованих вручну стікерів складно поставити на потік, є інші, альтернативні способи.

Як намалювати стікер і які редактори використовувати?

На сьогоднішній день існує маса графічних редакторів і програм, які надають можливість художникам і дизайнерам створювати свої авторські стікери. Найбільш зручні програми - це Adobe Photoshop, Illustrator, Paint Tool SAI, Corel Draw, Manga Studio. В основному такі картинки малюють у векторі, використовуючи яскраві і помітні кольори. Звичайно, такий сучасний гаджет, як графічний планшет, - для художника штука дуже корисна, але малювати в комп'ютерних програмах можна і без нього. Про те, як намалювати стікери поетапно, не використовуючи графічний планшет, може розповісти наступне відео.
Як намалювати стікер: поради
Планшета у вас може і не бути, але фантазія і елементарні навички малювання бути повинні. Обрати вдалу тему, яка б добре виглядала як стікерів, не так вже й складно, головне, стежити за тим, що зараз на піку популярності.

Як намалювати стікери в "Фотошопі"?

Для початку потрібно продумати, як і де стікер буде використовуватись для друку або в інтернеті. Від цього буде залежати розмір зображення, який ви встановите. Робочої області має вистачити і на контур. У налаштуваннях зображення необхідно вибрати колірний режим CMYK, дозвіл 300 dpi. Якщо стікер малюється для друку, то у нього повинен бути білий контур в кілька міліметрів. Його можна зробити наступним способом. Перебуваючи на шарі з картинкою, клікніть по ньому два рази і у вікні "Стиль шару" виберіть "обведення". Вона повинна бути білого кольору, а ширину робіть на свій розсуд, в залежності від розміру планованої наклейки. Зберігати готовий файл для друку потрібно у форматі PDF, який є поліграфічним стандартом в більшості країн. А для розміщення в інтернеті відповідним форматом буде PNG.
Як намалювати стікер: поради

Як продати свої стікери в інтернеті?

Якщо для вас актуальне питання не як намалювати стікер, а як продати, то зверніть увагу на наступні інтернет-майданчики. Наприклад, російський інтернет магазин стікерів Parazitakusok дозволяє художникам розміщувати свої наклейки і отримувати відсоток від їх продажу. Там є суворі правила оформлення картинок, зате їх кількість для розміщення в магазині не обмежена. Можна спробувати свої сили на англомовному сайті Redbubble. Там є великий розділ, присвячений даній тематиці. Російська спільнота No Kids Stickers часто влаштовує тематичні конкурси на кращу наклейку. Можна спробувати запропонувати свої картинки адміністрації "ВКонтакте". Вони повинні відповідати емоціям або популярним мемам, бути яскравими і легко зрозумілими. Якщо їх схвалять, то вам запропонують співпрацю. Також "ВКонтакте" іноді бувають конкурси стікерів, в яких може взяти участь будь-який бажаючий.