Формат PDO: чим відкрити і як працювати?

153 0 Новини високих технологій

Пересічному користувачеві ПК інформація про те, чим відкрити PDO-файл, може не знадобитися ніколи в житті. Справа в тому, що це розширення створюється досить непопулярної програмою, в якій працює невелике коло графічних дизайнерів. Але якщо на ваш комп'ютер потрапив документ у такому форматі, ви легко зможете його переглянути і навіть відредагувати. Про те, як це зробити, ітиметься далі.

Що собою являє PDO

Як би дивно це не звучало, але у форматі PDO зберігаються електронні орігамі - файли, які створюються в японській програмі Pepakura Designer і містять у собі 3D-модель майбутнього виробу, а також викрійку, зроблену в 2D.
Формат PDO: чим відкрити і як працювати?
При бажанні ви можете роздрукувати потрібну заготовку, а потім скласти з неї повноцінну фігурку. До речі, в Інтернеті можна знайти чимало робіт на будь-які тематики, починаючи з класичних орігамі і закінчуючи статуетками героїв комп'ютерних ігор.


Програма для роботи

Як вже було сказано раніше, програма для відкриття файлів PDO називається Pepakura Designer. За допомогою неї ви можете переглядати існуючі заготовки, а також самостійно створювати нові моделі. Крім того, програма дозволяє змінювати забарвлення, розміри та інші характеристики майбутнього орігамі.
Формат PDO: чим відкрити і як працювати?
Варто сказати, що існує і спрощена версія Pepakura Designer, яка називається Pepakura Viewer. Програма розповсюджується безкоштовно і, як можна здогадатися з назви, має досить обмежений функціонал. Простіше кажучи, якщо ви не хочете робити нові моделі, то вам цілком вистачить Viewer'а. Як би там не було, перш ніж відкрити PDO, вам потрібно буде завантажити ту чи іншу версію програми. А ось яку з них – це вирішувати тільки вам.

Конвертація PDF

Якщо ви вирішили серйозно зайнятися електронними орігамі, тоді вас напевно порадує можливість конвертувати формат PDO в PDF. Зробивши це, ви зможете обробити свою майбутню модель стороннього графічному редакторі (наприклад, Photoshop), а потім благополучно її роздрукувати.
Формат PDO: чим відкрити і як працювати?
Щоб конвертувати PDO в PDF, вам достатньо завантажити і встановити програму goPDF, яка створить на вашому комп'ютері віртуальний принтер. Він буде називатися так само, як і сама програма. Після цього потрібно всього лише відкрити ескіз в Pepakura Viewer, натиснути «Роздрукувати» і вибрати в якості пристрою для друку goPDF. Ось і все, тепер документ збережеться в більш поширеному форматі, і ви зможете працювати з ним в будь-якому популярному редакторі.

Можливі проблеми

У процесі роботи з PDO-файлами можуть виникнути певні проблеми. Так, наприклад, документ може бути пошкоджений, заражений вірусом, збережений з помилкою і так далі. Іншими словами, якщо у вас не виходить відкрити розширення PDO за допомогою Pepakura Designer або Viewer, то, швидше за все, вихідний файл вже не підлягає відновленню.