Як уповільнити відео: основні ситуації та рішення

334 0 Новини високих технологій

Досить часто у багатьох користувачів виникають проблеми з тим, як уповільнити відео при перегляді або в процесі зйомки. Ситуацій, коли треба зробити такі дії, може бути дуже багато. Зупинимося коротко на тому, навіщо це потрібно, і як здійснити уповільнення, в залежності від кожного конкретного випадку. Всі рішення досить прості і можуть стати в нагоді навіть тим, хто з такими речами ніколи не стикався.

Навіщо потрібно уповільнення відео?

Найчастіше проблема, як уповільнити відео, виникає в ситуації, коли користувач переглядає якусь відеоінструкцію, в якій у візуальному виразі представлений ряд дій, які здійснюються до того ж у певному порядку. Але кадри змінюються надто швидко, і людина просто не встигає стежити за всіма виконуваними процедурами і повторювати їх.


Необхідність зміни швидкості відтворення може виникнути не тільки з роликами, скачанными на комп'ютер, але і з тими, які залиті на популярному відеохостингу YouTube. Наприклад, коли в кадрі, крім основного кліпу є так звана біжучий рядок з текстом. Цей текст змінюється дуже швидко, а користувач хоче його записати (відповідь на питання: "Як уповільнити відео на «Ютубі»?" буде представлений окремо).
Як уповільнити відео: основні ситуації та рішення
Нарешті, уповільнення можна застосовувати навіть при зйомці. Такий ефект дуже популярний в тій же кіноіндустрії або у виробництві музичних кліпів. Його застосування вносить навіть деяку родзинку в відзнятий матеріал.

Як уповільнити відео на комп'ютері за допомогою стандартного плеєра?

Тепер давайте приступимо до практичної частини. Для початку скористаємося штатними засобами операційної системи Windows, а в якості основної платформи візьмемо сьому модифікацію. Зрозуміло, що не всі програмні плеєри підтримують зміна швидкості відтворення, але не «рідний» програвач Windows Media Player такою функцією наділений спочатку.


Як уповільнити відео: основні ситуації та рішення
Отже, як уповільнити відео з допомогою такого стандартного інструменту? Все просто! Відриваєте відеофайл, за допомогою ПКМ на зображенні викликаєте контекстне меню і виберіть пункт додаткових можливостей. У випадаючому меню, перейдіть до рядка зміни швидкості відтворення, а на панелі спеціальним повзунком прискорюєте або уповільнює програвання файлу. Також можна використовувати налаштування швидкості на панелі зверху (нижче, вища, середня). Але в цьому випадку довільного уповільнення не вийде, оскільки встановлена прив'язка до стандартних значень. Щоб його відключити, необхідно зняти галочку з рядка прив'язки регулятора до стандартних швидкостей. Після цього швидкість можна буде змінювати в довільному діапазоні.

Альтернативний програвач

Ще одним цікавим інструментом, який в два рахунки дозволяє вирішити проблему того, як уповільнити відео, можна назвати колись популярний програвач Light Alloy.
Як уповільнити відео: основні ситуації та рішення
Панелі за типом плеєра Windows в ньому немає, зате весь процес спрощується за рахунок того, що поруч з кнопкою відтворення є кнопки з трикутниками, які і відповідають за стандартні значення прискорення або уповільнення програвання файлів.

Уповільнене відео: програма Movavi

Але, припустимо, що вам потрібно змінити швидкість відтворення не при перегляді, а спочатку, щоб отримати той самий ефект, про який було сказано вище. Професійні редактори для рядового користувача можуть виявитися занадто складними в освоєнні, а ось невелика програма Movavi буде в самий раз.
Як уповільнити відео: основні ситуації та рішення
Для зміни швидкості необхідно натиснути на панелі над тимчасової шкалою кнопку з зображенням шестерні і викликати меню властивостей кліпу. У вікні налаштувань, пересуваючи повзунок швидкості, можна домогтися бажаного результату, після чого потрібно зберегти відредагований файл.

Зміна швидкості відтворення відео на YouTube

Тепер кілька слів про те, як уповільнити відео на «Ютубі». Власне, порядок виконуваних дій практично такий же, як і у вищеописаних випадках, оскільки все одно на самому хостингу використовується звичайний програвач з усіма основними можливостями програмних продуктів такого класу.
Як уповільнити відео: основні ситуації та рішення
У правому нижньому куті натисніть кнопку з шестірнею, переходите до рядку швидкості і вибираєте стандартні коефіцієнти прискорення або уповільнення. Зверніть увагу, що довільної зміни швидкості програвання тут отримати неможливо, зате мінімальний коефіцієнт зміни відповідає однієї чверті від нормальної швидкості (025).

Зйомка сповільненого відео: загальні принципи

Нарешті, давайте подивимося, як знімати уповільнене відео. Для початку варто ознайомитися з інструкцією до свого пристрою (камера, мобільний девайс і т. д.). Якщо апарат підтримує сповільнену зйомку, ця функція буде позначена як Slow Motion. Власникам iPhone 5s і вище невимовно пощастило, оскільки такий інструмент для камери є вже в передвстановленому стані. Сам же процес зводиться до того, щоб просто вибрати необхідний режим шляхом натискання відповідних кнопок або встановити його з додаткових меню.

Замість післямови

Як бачимо, питання про те, як уповільнити відео в різних ситуаціях, вирішується досить просто. Застосування всіх описаних методів ні у одного користувача труднощів не повинно викликати. Що застосовувати? Тут все залежить саме від того, для чого потрібна зміна швидкості. При звичайному перегляді вистачить і програмного програвача, для редагування можна скористатися програмами-редакторами, на YouTube теж труднощів виникнути не повинно, ну а при зйомці треба звернути увагу лише на те, передбачена в пристрої вбудована підтримка такого режиму.