Що таке Search Protect, як видалити вірус і самі відповідні для цього кошти

189 0 Новини високих технологій

Вірусів рекламного характеру, проникаючих в комп'ютерні системи через інтернет або при встановленні заражених аплетів, сьогодні можна нарахувати сотні і тисячі. У нижче поданому матеріалі пропонується розглянути один із них, причому, мабуть, самий нахабний в сенсі його поведінки в комп'ютерній системі. Що таке Search Protect, як видалити вірус і використовувати додаткові засоби захисту системи, читайте далі. В принципі, нічого особливо складного тут немає, але пересічному користувачеві, який ніколи з такими речами не стикався, можна запропонувати кілька основних методів ручного видалення, оскільки сам вірус у вигляді встановленої програми антивірусними і антирекламными сканерами визначається не завжди.


Що таке Search Protect і як видалити програму найпростішим методом?

Сам вірус є звичайним викрадачем, який при проникненні в комп'ютерну систему впроваджується в усі браузери, незважаючи на те, який з них використовується за замовчуванням.
Що таке Search Protect, як видалити вірус і самі відповідні для цього кошти
Сутність впливу полягає в тому, що вірус відразу ж замінює пошукові системи і стартові сторінки, а при спробі доступу до необхідних ресурсів інтернету виробляє моментальне перенаправлення на сайти рекламного характеру (зазвичай з пропозицією покупки якихось непотрібних товарів або установки якогось програмного забезпечення – найчастіше захисного ЗА сумнівного походження). При більш тривалому впливі може спостерігатися неприродне збільшення навантаження на системні ресурси (процесор і оперативну пам'ять), що може призвести до аварійного завершення роботи, користувацьких програм та власних процесів Windows. В кінцевому підсумку не виключається варіант і того, що вірус просто почне красти конфіденційні дані користувача, наприклад, при використанні платіжних систем або онлайн-банкінгу.


Що таке Search Protect, як видалити вірус і самі відповідні для цього кошти
Але як позбавитися від Search Protect? В найпростішому випадку можна скористатися розділом програм і компонентів з «Панелі управління», у списку слід знайти шукане додаток, в назві якого додатково може бути Conduit. Далі слід виділити програму і натиснути кнопку видалити.

Як позбутися від Search Protect за допомогою власного дєїнсталлятора?

Як не дивно, вірус настільки нахабно обґрунтовується в системі, що встановлює навіть власний дєїнсталлятор, який можна знайти через меню «Пуск» або в папці програми Xtab.
Що таке Search Protect, як видалити вірус і самі відповідні для цього кошти
Його можна використовувати без всяких проблем, запустивши файл дєїнсталлятора навіть у файловому менеджері.

Очищення залишкових компонентів вірусу і перевірка налаштувань оглядачів

Що таке Search Protect і як видалити вірус, трохи зрозуміло. Тепер кілька слів про подчистке хвостів. Основна проблема в тому, що ні власний інструмент видалення вірусу, ні дєїнсталлятор операційної системи повною мірою цей аплет не видаляють (після цього можуть залишитися і файли, теки і ключі реєстру).
Що таке Search Protect, як видалити вірус і самі відповідні для цього кошти
Перше, що потрібно зробити, - увійти в редактор реєстру (regedit), задати в пошуку (Ctrl + F) назву вірусу і видалити всі знайдені записи, переходячи від одного результату до іншого через натискання клавіші F3 або кнопку «Знайти далі».
Аналогічно слід використовувати пошукову систему «Провідника» чи будь-якого встановленого файлового менеджера з подальшим видаленням результатів (бажано без приміщення в «Кошик» - Shift + Del). Нарешті, подивимося, як прибрати Search Protect з налаштувань параметрів веб-оглядачів, оскільки в них він може засісти вже дуже глибоко, і вищеописані кошти без очищення браузерів ні до чого не приведуть, а вірус активується знову.
Що таке Search Protect, як видалити вірус і самі відповідні для цього кошти
Рішення зводиться до того, щоб викликати властивості ярлика браузера (через меню ПКМ) і перевірити рядок типу об'єкта, де повний шлях повинен закінчуватися виключно назвою браузера або файлу запуску (Launcher) з розширенням EXE. Всі приписки, які є після видаляються, після чого необхідно провести збереження параметрів. І тільки після цього видалення Search Protect можна вважати завершеним. Залишиться перезавантажити систему і перевірити роботу браузера. Примітка: у деяких випадках перед виконанням усіх описаних дій може знадобитися завершити вірусний процес в «Диспетчері завдань», а в браузерах перевірити наявність однойменних панелей і розширень.

Видалення за допомогою спеціалізованих засобів

Що таке Search Protect і як видалити програму вручну, трохи зрозуміло. Але навіщо займатися такими речами, якщо роботу собі можна спростити? Видалення Search Protect, причому в найбільш повному обсязі, можна проводити із застосуванням автоматизованих програм, званих деинсталляторами. Наприклад, у додатку iObit Uninstaller потрібно обрати програму із списку, натиснути кнопку деінсталяції, встановити автоматичний пошук залишків в режимі потужного сканування, а після виконання всіх процедур позбутися залишків, зазначивши і рядок знищення файлів.

Що робити, якщо вірус не видаляється?

Але буває і так, що доступ до файлів програми виявляється заблокованим. Якщо Search Protect не видаляється, може знадобитися вхід під адміністратором. Іноді допомагають програми розблокування (наприклад, Unlocker).
Але в якості одного з оптимальних рішень можна запропонувати зміну порядку дій. Спочатку слід видалити ключі реєстру, а тільки потім деінсталювати саму програму і позбавлятися від залишкових файлів і папок.

Замість підсумку

Залишається додати, що на антивіруси покладатися не варто. І краще всього позбавлятися від цього вірусу саме ручним способом. Принаймні, при використанні дєїнсталлятор видалення можна зробити максимально повно, не вдаючись до інших засобів. Антивіруси, до речі, можуть не визначати це додаток саме як загрозу хоча б з тієї простої причини, що воно має статус довіреної, тобто у нього є цифровий підпис і навіть якусь подобу сертифіката автентичності.