Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

240 0 Новини високих технологій

Зараз у світі спостерігається справжній криптовалютный бум. Після того як біткоін побив рекорд вартості на світовій біржі, все різко захотіли його майнить. Однак це не так просто. Справа в тому, що саме цієї криптовалютой зацікавилися світові корпорації"Майкрософт", "Епл" та інші). Встигнути за обчислювальними потужностями IT-гігантів звичайному користувачеві не під силу. Але мало хто знає, що існують досить профітності альтернативи біткоіну. Так яку криптовалюту зараз вигідно майнить? На це питання ми і постараємося відповісти, враховуючи всі реалії сучасної фондової біржі і ступеня капіталізації окремих криптовалют. Але спочатку трохи про історію біткоіна (коль скоро він так популярний).


Історія виникнення Біткоіна

Цю криптовалюту придумав талановитий програміст японського походження Сатоши Накамото. Сталося це в 2009 році. Спочатку біткоін не користувався таким величезним попитом. За одну віртуальну монету давали в кращому випадку півдолара реальних грошей. І майнить тоді біткоіни було набагато простіше. Хоча тодішній рівень розвитку заліза в більшості комп'ютерів користувачів не давав сильно вже розійтися в майнинге. З часом біткоін помітно підріс в ціні. Сталося це тоді, коли на нову валюту звернули увагу великі корпорації. І тепер одна монета коштує 18000 доларів США, а здобиччю кріптовалюти займаються найбільші корпорації. Так що якщо ви шукаєте відповідь на питання про те, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на домашньому комп'ютері, то про біткоіне можете сміливо забути.


Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?
Після дивного зростання біткоіна багато незалежні програмісти загорілися ідеєю створити власну криптовалюту. Всім же хочеться заробити. Так з'явилися численні форки біткоіна, але про них мало хто знає. Багато фінансові експерти дружно заявляють, що біткоін - це "мильна бульбашка". Мовляв, ця валюта не підкріплена ніякої матеріальної базою з реальних цінностей. Але незважаючи на заяви "волков з Уолл-Стріт", біткоін продовжує ударно рости. Тільки от добути його звичайним способом вже не можна. Тільки купити. Тому і виникає питання: "Яку криптовалюту зараз вигідно майнить і чи є взагалі в цьому сенс?" Ми відповімо на нього, але спочатку розберемо способи майнінгу за допомогою звичайного персонального комп'ютера.

Використання потужностей процесора

Це дуже погана ідея - майнить за допомогою процесора. Справа в тому, що цей компонент керує роботою всього комп'ютера. А процес майнінгу вимагає завантажити процесор по повній. В результаті "камінь" не буде справлятися з підтримкою роботи всієї системи, що загрожує серйозними наслідками. Якщо ви думаєте про те, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на процесорі, то ось вам відповідь. Киньте цю дурну затію. Процесор не зможе забезпечити необхідної обчислювальної потужності. А ось убити комп'ютер ви зможете швидко. Важливим фактором виступає і об'єм встановленої оперативної пам'яті. Рекомендується як мінімум 4 гігабайти. Але краще ще більше. Тоді майнінг може стати реально прибутковим. Але в будь-якому випадку куди вигідніше майнить за допомогою графічного адаптера. Та й то, не кожна відеокарта підійде. Тому переходимо до наступного розділу.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

Використання обчислювальних потужностей графічного адаптера

Переважна більшість майнер використовують для своїх досліджень апаратні потужності відеокарт. І це правильно. Бо ці компоненти заточені на виконання максимальної кількості микровычислений в секунду. Однак далеко не кожен адаптер підійде. Фахівці стверджують, що найбільш вражаючих результатів можна досягти тільки при використанні відеокарт від АМД. Зелений же бренд чомусь тут виявляється не у справ. Отже, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на відеокарті? Все залежить від характеристик адаптера і параметрів комп'ютера в цілому. Найпопулярніші кріптовалюти вимагають створення ферм з десятків найпотужніших адаптерів. А декому достатньо і однієї відеокарти. Головне, щоб обсяг пам'яті адаптера був не менше 2 гігабайт. Інакше нічого не вийде. Також обов'язково наявність 4 гігабайт оперативної пам'яті і процесора Intel Core i3 другого покоління (як мінімум). А тепер розглянемо найпопулярніші кріптовалюти і спробуємо зрозуміти, чи вигідно їх маинить.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

Litecoin

Це "полегшена" версія біткоіна. Ця криптовалюта була створена програмістом Чарльзом в 2011 році. Сьогодні за один лайткоін дають 242 долара США. Це цілком пристойна сума. Саме тому добути цю криптовалюту не так просто. Якщо ви думаєте про те, яку криптовалюту вигідно майнить зараз в домашніх умовах, то навіть не дивіться на лайткоін. Його давно вже "застовпили" за собою великі корпорації. А встигнути за ними навіть з п'ятьма потужними фермами не вийде. Доведеться пошукати альтернативу. Благо на даний момент їх вистачає. Перейдемо до наступної.

Ethereum (ефір)

Цю цікаву криптовалюту придумав російський програміст (хоч і проживає в Канаді) по імені Віталій Бутерин. Він створив цю криптовалюту ще в 2011 році, але широке поширення вона одержала тільки в 2013-м.
На даний момент за один ефір дають 682 долара США. Спочатку це була дуже цікава і перспективна валюта. Рівно до того часу, поки на неї не звернули увагу "Майкрософт" та інші компанії. І ось тепер ефір став так само недоступний для простого смертного, як і біткоін. Так що якщо ви думаєте про те, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері і дивіться при цьому в бік ефіру, то можете сміливо відмовитися від цієї затії. За великими компаніями ви все одно не угонитесь.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

Monero

Альтернативна валюта, що використовує відкритий вихідний код. Головною особливістю є те, що майнят її тільки за допомогою процесорів з архітектурою х86.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?
Усім нам чудово відома їх продуктивність, так що розраховувати на великі бариші не доводиться. Сьогодні на біржі за одну "монерку" дають 336 доларів США. Непогано? Ще б! А при вдалому закриття блоку в майнинге користувачеві видають лише 06 "монерки". От і рахуйте. Як бачите, не так вже просто однозначно відповісти на питання про те, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на робочих комп'ютерах. Хочете розбагатіти? Тільки не з монеро, бо тільки в офісних коритах можна зараз знайти процесори х86. І їх обчислювальних потужностей явно не вистачить для майнінг.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

Ethereum Classic (класичний ефір)

Ця криптовалюта є різновидом стандартного ефіру і відрізняється від останнього не настільки високою капіталізацією. Саме тому окремий користувач має всі шанси заробити на майнинге цієї валюти. За один класичний ефір на біржі дають 26 доларів США. Небагато, звичайно. Але краще так, ніж нічого. Так яку криптовалюту зараз вигідно майнить? Класичний ефір цілком підходить для видобутку. Поки він не особливо дорогий. Але у нього хороші перспективи. Він цілком може злетіти до рівня біткоіна. А значить, є сенс вкластися або намайнить.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

Ripple

Це відносно молода криптовалюта. Вона була розроблена в 2012 році. Ймовірно, це найдешевша криптовалюта в нашому сьогоднішньому списку. За один риппл на біржі дають всього один долар і чотирнадцять центів. Така низька вартість не приваблює великих гравців, що на руку звичайним користувачам. Тим більше що провідні аналітики стверджують, що риппл незабаром замінить біткоін. Пам'ятаєте? Він теж коштував коли-то всього лише 50 центів. Тому є сенс звернути увагу на цю валюту. Якщо ви ставите питанням про те, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на відеокартах nVidia - то ось вона, відповідь. Хиленьких адаптерів від зеленого бренду цілком вистачить для майнінг риппла, бо особливих потужностей не потрібно. До речі, це одна з небагатьох криптовалют, яку можна майнить і з допомогою процесора. Процес майнінгу буде не сильно навантажувати "камінь", і він зможе підтримувати працездатність всіх компонентів комп'ютера. Але все ж треба бути обережними з цим. Не варто переборщувати. А то можна не тільки не заробити грошей, але і залишитися без свого комп'ютера.
Яку криптовалюту зараз вигідно майнить на комп'ютері?

Так що ж вибрати?

Це хороше питання. І відповідь на нього залежить від декількох факторів. Перший (і найважливіший) - потужність пристрою для майнінг. Якщо у вас в розпорядженні пара ферм з десятками найпотужніших відеоадаптерів, то цілком можна заморочити майнингом ефіру або лайткоіна. Але якщо ви звичайний користувач з одним (хоч і потужним) персональним комп'ютером, то ваш вибір - класичний ефір або риппл. На даний момент у цих криптовалют не особливо висока ставка капіталізації, але вони динамічно розвиваються і мають хороші перспективи. Отже, яку криптовалюту зараз вигідно майнить на домашньому ПК? Правильно. Класичний ефір або риппл. У плані перспектив найбільш цікавим все ж виглядає саме риппл. Якраз його готують в наступники біткоіну. І якщо це дійсно так, то є сенс добути пару десятків монет або придбати їх. Якщо риппл підскочить до рівня біткоіна, то можна буде непогано заробити. Тим більше що "биток" останнім часом починає здавати свої позиції. Цілком можливий вихід на арену нових гравців. А риппл з класичним ефіром - перші претенденти. Потрібно майнить, поки великі корпорації не зрозуміли, до чого йде справа, і не відібрали у користувачів і цю можливість заробити. Закупаємося потужною відеокартою - і вперед, на штурм.

Висновок

Отже, яку криптовалюту зараз вигідно майнить? В сучасних реаліях найбільш перспективними і виглядають багатообіцяючими Ripple (риппл) і Classic Ethereum (класичний ефір). Поки вони коштують небагато, але експерти дружно пророкують їм швидкий і стабільний зростання. У той час як біткоін буде повільно, але вірно здавати свої позиції. А взагалі, валютний ринок - дуже непередбачувана річ. Тому покладатися виключно на думку експертів, не варто. Тут багато що залежить від власного везіння. У будь-якому випадку потрібно спробувати. А далі - як піде. Особливих знань та суперкомп'ютерів для майнінг не потрібно. Так що - вперед. І хай допоможе вам великий дух інтернету!