Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми

758 0 Новини високих технологій

Такий пристрій, як принтер, що дозволяє швидко друкувати різні документи. Але іноді в ньому застряє папір, з-за чого припиняється вся робота. У цьому випадку з'являється напис про те, що зам'ялися листи або блимає червоний індикатор. Що робити, якщо папір застряг в принтері, розказано в статті.

Причини

Чому відбувається таке явище? Є безліч причин, за яких аркуші залишаються в друкуючому пристрої. Якщо знати про найпоширеніші проблеми, то вийде не допустити їх:
 • Неякісний папір. Дана причина є найпоширенішою. Якщо куплена дешева або використовується стара папір, то слід бути готовим до неприємних наслідків.
 • Пошкодження сторінок. Принтер погано працює з листочками, які мають м'яті краю, надриви, загинання.
 • Висока вологість паперу. Якщо листи зберігалися неправильно, то слід бути готовим, що вони приклеїти один до одного, а потім застрягнуть.
 • Сухість папери. Унаслідок статичного напруги листи електризуються і тому липнуть один до одного.
 • Тонка або товста папір. Перед друкуванням слід ознайомитися з інформацією, аркуші якої щільності ідеальні для принтера.
 • Наявність сторонніх предметів всередині. Нерідко в принтер потрапляє канцелярський сміття. Це можуть бути скріпки, ковпачки, дужки, грифель олівця.
 • Знос або пошкодження валиків.
 • Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми  Дана інструкція підходить до більшості друкуючих пристроїв. Тому цей посібник допоможе зрозуміти, якщо папір застряг в принтері Canon, що робити. Акуратне витяг папери дозволить довго користуватися технікою. У будь-яких випадках принтер пише: застрягла папір. Що робити в цьому випадку? Допоможуть ефективні рекомендації. З їх допомогою вийде правильно витягти листи, а потім продовжити роботу з пристроєм.

  Рішення проблеми

  Що робити, якщо папір застряг в принтері? Якщо проблема все-таки з'явилася, необхідно усунути несправність по наступній інструкції:
 • Потрібно відключити друкарську техніку від джерела живлення. Ймовірно, під час видалення листів потрібно відкрити внутрішню конструкцію принтера для перевірки роликів подачі паперу. У включеному вигляді є ризик отримання удару струмом.
 • Слід скасувати завдання, які стоять у черзі.
 • Деякі види оргтехніки, наприклад, Canon, Xerox 3010 та Laserjet 6L, з відключенням відразу подають папір у лоток. Якщо цього не було, потрібно знову включити і вимкнути техніку.
 • Багато принтери не мають функції, зазначеної у попередньому пункті. Тоді слід відкинути кришку, що закриває доступ до внутрішніх частин пристрою. Потрібно оцінити, глибоко розташований застряглий лист.
 • Якщо більша частина сторінки знаходиться на початку ролика, то витягувати її треба проти руху обертових валів. Потрібно акуратно взяти аркуш за краї і повільно витягнути.
 • Буває і так, що папір заминается під час виходу з друку. Тоді потрібно тягнути лист за напрямом руху валиків. У лазерних пристроїв необхідно витягнути картридж, оскільки він заважає притискаючому механізму.
 • Після витягування папери треба переконатися, що вона не порвалася і не залишився шматочок всередині. Потім принтер треба підключити до електроживлення, оглянути індикатори включення і готовності до роботи. Зазвичай вони знаходяться попереду панелі пристрою. При миганні індикатора слід витягти і знову встановити картридж.
 • Якщо при витяганні папір ушкодилася, то необхідно оглянути валики. Для цього потрібно розібрати принтер, прибравши знімні деталі і кольоровий картридж. Потрібно забезпечити якісне освітлення під час огляду внутрішніх частин принтера. Слід знайти залишок листків і прибрати його.
 • Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми  Що робити, якщо папір застряг в принтері, залежить від моделі пристрою, оскільки кожне з них має свої нюанси роботи. До деякої техніці додаються інструкції, де і вказані тонкощі усунення неполадок.

  Струменеві принтери

  Конструкція таких пристроїв така, що отримати доступ до валикам вийде не відразу, оскільки вони міцно прикриті картриджем. Що робити, якщо папір застряг в принтері такого виду? Потрібно відключити пристрій від мережі. Не слід розбирати його самостійно, якщо немає в цьому досвіду. Особливо якщо папір витягнута не вся та її частина захоплена. У цьому випадку проблему повинен вирішувати фахівець.
  Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми
  Папір застряг в принтері HP, що робити? Виробники техніки цієї фірми полегшують її експлуатацію. В струменевих пристроях є спеціальний датчик - Encoder Strip Sensor. З ним встановлюється положення каретки на запуск і закінчення друку. При заминанні паперу і зупинки роботи потрібно перевірити датчик. Ймовірно, стався його засмічення або отримано механічне пошкодження. У підсумку принтер не завершує друк. Для відновлення роботи датчик треба обробити серветкою, змоченою в спирті. А зім'ятий папір краще заздалегідь витягти.

  Лазерні пристрої

  Вищевказана інструкція підходить і для лазерних принтерів. Але в порівнянні зі струминними їх можна не відключати від харчування і включати знову. Тільки не потрібно витягувати сторінку різко, оскільки її можна порвати. Сучасні лазерні пристрої оснащені керівництвом. Наприклад, якщо папір застряг в принтер Brother, що робити, вийде дізнатися з інструкції конкретної моделі пристрою.
  Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми

  Продовження роботи

  Якщо вийшло усунути застряглий лист, то потрібно вимкнути принтер знову. Часто пристрій продовжує друк з того місця, коли і сталася проблема. Сторінка буде надрукована вдруге, а потім процес поновиться без складнощів. Слід перевірити, чи всі листи надруковані. Якщо з перезавантаженням не відбувається продовження роботи, то потрібно запустити друк знову, вибравши потрібні параметри.
  Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми

  Правила роботи

  Якщо в принтері постійно застряє папір, що робити? Щоб не допускати подібних збоїв, необхідно правильно завантажувати папір в пристрій:
 • Не слід використовувати для друку м'яку, порвану, неякісний папір. Не підходять і раніше використані аркуші.
 • Не слід класти багато або дуже мало папери.
 • Потрібно контролювати, щоб всередину приладу не проникали металеві предмети – скоби, скріпки та інші канцелярські приладдя.
 • Важливо користуватися листами підходящої для принтера товщини, формату і якості.
 • В лоток не слід відправляти сильно товсту пачку для друку.
 • Перед завантаженням необхідно перевіряти, чи немає вм'ятин, розривів, сторонніх предметів. Це дозволить уникнути багатьох проблем.
 • Вставляти листи треба рівно, щоб не було перекосу лотка.
 • Якщо зажевывание трапляється постійно, бажано відвести техніку в сервісний центр для з'ясування причини несправності.
 • Що робити, якщо папір застряг в принтері - покрокова інструкція та способи розв'язання проблеми

  Висновок

  При захопленні папери багато користувачів бояться, що це зупинить роботу пристрою. Але насправді вихід є. У кожній техніці є керівництво, де розказано, що слід робити при несправностях. Необхідно лише ознайомитися з інструкцією та дотримуватися її правил.