Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?

248 0 Новини високих технологій

Досить часто браузери зразок Google Chrome або Yandex при спробі входу на якийсь сайт видають користувачеві повідомлення про помилку net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID. Більшість пересічних юзерів не знають, що робити в такій ситуації, адже повідомлення з'являється знову і знову. Але тут всіх треба обнадіяти: така помилка, в основному, характерна тільки для одного-двох ресурсів, а не всіх сайтів в інтернеті (хоча можна зустріти і таке). Далі пропонується розглянути причини виникнення такого збою і основні методики виправлення ситуації. Всі рішення гранично прості, і використовувати їх зможе будь-яка людина, навіть віддалено не має поняття про мережеві налаштування і організації доступу до інтернету. Втім, почнемо з самого простого – з'ясування причин такого явища, а тільки потім буде приймати рішення щодо вибору оптимального методу усунення збою.


Що означає появи помилки net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID?

Поява такого повідомлення в браузері зазвичай свідчить про те, що спрацювала або його власна система захисту, або інструменти Windows, або антивірусне програмне забезпечення, яке найчастіше має властивість видавати помилкові тривоги (візьміть той же Avast, з приводу роботи якого нарікань і невтішних відгуків в інтернеті просто не перелічити).
Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?
Але що ж означає саме повідомлення? Якщо перевести зміст, так би мовити, на нормальну мову, отримаємо помилку недійсного сертифіката для ресурсу, який збираєтеся відвідати. В браузерах з русифікованим інтерфейсом помилка зазвичай виглядає у вигляді повідомлення «Ваше з'єднання/підключення не захищено».


Якщо говорити про помилку net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID, сертифікат при доступі не підтверджується, а засоби захисту навмисно блокують сайт, ізолюючи сертифікат самого користувача від неперевірених видавців. Іноді сенс у цьому є, особливо, коли справа йде про конфіденційність, але ж, якщо користувач до цього відвідував сайт без проблем, а помилка з'явилася набагато пізніше, це вже явне порушення роботи браузера.

Збій net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: як виправити найпростішим методом?

Для початку багато фахівців рекомендують закрити браузер і провести повний рестарт операційної системи. Вважається, що такі збої можуть бути короткочасними і до основний проблемі відносини особливо не мають. З іншого боку, поява повідомлення про помилку net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID стосується саме неможливість встановлення захищеного з'єднання HTTPS (це скорочення буде прописано в початку адресного рядка). Спробуйте замість цього прописати адреса, що починається з HTTP. Можливо, доступ буде отриманий.

Налаштування дати і часу

Як не дивно, поява збою з описом зразок net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID може бути пов'язано і з неправильно встановленими параметрами часу і дати. Що найцікавіше, зміна цих параметрів у Windows може результату не дати.
Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?
Тому, спочатку слід виконати перезавантаження і увійти в первинну систему або UEFI BIOS. Зазвичай на головній вкладці із загальними параметрами і налаштувань є пункт установки дати і часу (щось на кшталт Standard CMOS Setup). Змініть параметри цьому розділі, збережіть зміни, а після перезавантаження спробуйте перевірити доступ до раніше запитуваного ресурсу.

Відключення захисних засобів системи

Але, припустимо, в браузері знову з'являється повідомлення про помилку net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID. Що робити в такій ситуації? Багато фахівців сходяться на думці, що далеко не останню роль тут відіграють встановлені антивіруси і вбудований файрвол Windows (він же брандмауер). Для початку просто використовуйте тимчасове відключення захисту в антивірусі і перевірте стан доступу.
Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?
Якщо це не допоможе, викликайте налаштування брандмауера або стандартної Панелі керування, або через меню «Виконати» командою firewall.cpl, і повністю вимкніть його. Звичайно, система видасть попередження щодо того, що, мовляв, робити цього не рекомендується, але не звертайте уваги.

Перевірка налаштувань проксі

Нарешті, однією з проблем появи збою можуть стати некоректні налаштування протоколу IPv4. Для їх перевірки зайдіть у властивості мережевого адаптера через розділ мережевих підключень, перейдіть до опції протоколу IP четвертої версії і вимкніть використання проксі-сервер для локальних підключень, якщо така опція активована.
Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?
Окремо варто сказати, що, якщо ваш провайдер не підтримує обслуговування протоколу IPv6 його параметри адаптера слід вимкнути, знявши галочку з відповідного пункту.
Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?
Якщо і це після збереження встановлених параметрів і повного перезавантаження системи не допоможе, знову використайте налаштування IP четвертої версії, але в якості адреси серверів DNS пропишіть безкоштовну конфігурацію Google замість автоматичного отримання адрес.

Налаштування шифрування

Останній варіант вирішення проблеми без використання кардинальних методів начебто скидання налаштувань або навіть переустановки системи полягає в тому, щоб в «Центрі управління мережами» змінити параметри спільного доступу.
Помилка net::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID: що це таке, і як її виправити?
В даному випадку мова йде про те, щоб встановити 128-бітове шифрування і активувати пункт доступ до мережі з парольного захистом (перші три позиції, знаходяться трохи вище, слід повністю відключити).

Поради наостанок

В даному випадку залишається сказати, що усі розглянуті рішення, так чи інакше, проблеми появи цієї помилки усувають. Ось тільки застосовувати кілька методів одночасно не варто, адже до цих пір точно не з'ясовано, з чим пов'язаний основний збій. Якщо хочете спростити собі завдання, спочатку можна відключити всі розширення браузера, але це працює тільки у випадку з Google Chrome. Як варіант, можна використовувати повний скидання настройок браузера. Але, якщо в самій операційній системі встановлені спочатку некоректні параметри TCP/IP в плані залучення проксі, бажаного ефекту це може і не дати.