Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки

269 0 Новини високих технологій

Верстка швидко відокремилася від гіпертексту в окремий напрямок. Але не тільки в області інтернет-програмування стало природно відрізняти інтерфейс від працюючого програмного коду. Це послідовний шлях розвитку інформаційних технологій.

Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
Дійсно, в розробці дизайну будь-якої програми, а для веб-ресурсів це актуальніше, беруть участь фахівці, абсолютно далекі від програмування. Програмістам непродуктивно думати про зовнішньому вигляді кнопок, меню, візуалізації діалогу з користувачем.


У кожного своя сфера компетенції, і сьогодні CSS - це потужний напрям розвитку, що не уступає по значимості самому HTML.

Класична логіка взаємодії HTML і CSS

Веб-сторінка - сукупність елементів, що включає в себе також стилі та алгоритми. За традицією всі файли, які відносяться до однієї сторінки, зливаються в загальний потік за своїм значенням при формуванні її дерева DOM у браузері. Те, що відноситься до CSS, - це стилі, а має відношення до javascript - це скрипти. Вставки і файли з описами HTML-тегів - це сама сторінка. Існує також безліч інших форматів та файлів, які потрібні для нормального функціонування сторінки. Зазвичай завдання "як підключити CSS файл HTML сторінці" вирішується дуже просто.
Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
У секції head використовується тег link, який вказує, що потрібно підключити зовнішній файл типу .css, що знаходиться у визначеному місці по абсолютному або відносному шляху на сайті. Такий спосіб, як підключити CSS HTML, простий. Крім того, зовнішні .css-файли зручно використовувати для різних сторінок одного і того ж сайту, якщо надати їм ідентичне оформлення. Цей спосіб також дає можливість використовувати напрацювання за правилами і властивостей CSS для інших сайтів.


Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
В залежності від налаштувань хостингу, файли CSS можуть кешуватися, на відміну від стилів, вбудованих в саму HTML-сторінку. Ця обставина вже втратило актуальність, але в деяких випадках має значення.

Стилі всередині сторінки: статичний варіант

Використовуючи елемент style як можливість вставки .css-конструкцій безпосередньо в HTML-сторінку, можна досягти більшого і з'єднати візуалізацію, гіпертекст і код в одне ціле. Це не зовсім зручно при розробці великих сайтів, але для простих варіантів сторінок можна не задаватися питанням про те, як підключати CSS HTML, а просто з'єднати всі в один файл.
Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
Нічого не заважає підключити стиль безпосередньо на конкретну сторінку або на елемент і бути абсолютно впевненим, що стиль ніколи не «загубиться». Це варіант «стилеописания» типової системи управління сайтом.
Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
Це рішення, як підключити стиль CSS до html-елемента, не змінюючи зовнішнього файлу. Процедура затребувана. В даному випадку є комірка таблиці цін на послуги, в загальному її немає сенсу розписувати по клітинках і створювати десятки однотипних стилів, в яких відрізняються тільки координати клітинок. Розумним рішенням було б алгоритм, який формує таку таблицю, але при невеликій кількості осередків у ньому немає сенсу.

Недоліки зовнішніх стилів і описів елементів HTML

Зовнішній файл .css зручний в сукупності з уточненням деталей на конкретному елементі HTML. Це дозволяє переносити набутий досвід на інші сторінки і сайти.
Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
В деяких випадках досить змінити опис стилю без переробки алгоритмів і/або сторінок і сайт буде виглядати інакше. Фактично проблема не в тому, як CSS-файл підключити до HTML-файлу, а в тому, що він статичний не менш, ніж опису на конкретному елементі. Практично будь-яка модернізація веб-ресурсу вимагає адекватних змін і в тому, і в іншому файлі. Зміни повинні завжди носити сумісний характер. Стилі, розписані безпосередньо на елементах, змінити набагато важче правил, що містяться у файлі .css - це реальна проблема для великих сайтів (можна просто забути про опису). Практично всі сучасні системи управління сайтами формують кілька файлів .css, частина з яких створюється в нечитабельном форматі. Це свідчить про те, що базові правила формуються у вигляді спектра класів та ідентифікаторів, які можна уточнювати в невеликих користувацьких файлах .css. Розділивши CSS-статику на дві частини, практично завжди постійні стилі та стилі поточного веб-ресурсу, можна спростити роботу над сайтом та його подальшу модернізацію. Але при проектуванні .css-файлу питання: "Як підключати CSS HTML?", слід розглядати в контексті зручності подальшої зміни і доповнення.

Стилі всередині сторінки: динамічний варіант

Мова браузера дозволяє створювати стилі елементів динамічно. В ході виконання скрипта може виникнути необхідність визначити стиль. У наступному прикладі показано, як підключати CSS HTML в динаміці.
Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
Цей приклад є відносно динамічним, оскільки розроблений як розширення для браузера в ситуації, коли рішення повинно бути представлено одним файлом. Ніяких зовнішніх файлів просто немає можливості підключити. Тут всі стилі відомі, незмінні, але їх потрібно сформувати тоді, коли розширення стає активним в середовищі браузера при завантаженні зовсім іншого веб-контенту, іншого сайту. Однак це рішення показує, що стиль - це текст, а значить, його можна формувати в процесі відвідування сторінки в міру необхідності і створення нових елементів, зміни вже існуючих.

Оптимальне поєднання HTML і CSS

Немає жодних сумнівів, що візуальне представлення інформації і представлення інформації + алгоритм її обробки - абсолютно різні ніші.
Як підключати CSS HTML: статика і динаміка веб-сторінки
Але візуалізацію інформації зовсім не обов'язково формувати статично. В даний час парк обладнання, на якому працює браузер, настільки великий, що написати ідеальне рішення як по лінії CSS, так і по HTML дуже важко. Завжди знайдеться девайс, який зіб'є картинку. Якщо переглянути ідею поєднання HTML і CSS з позицій відвідувача, тобто споживача функціоналу веб-ресурсу через його візуальне уявлення, то само як в ході відвідування сторінки змінюється її функціональність, можна змінювати стиль її подання. Базові та фундаментальні правила CSS можна описати статично і підключити звичайним способом, а динамічні елементи описати алгоритмами формування потрібного стилю в певний момент часу.