Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та методи усунення проблем

154 0 Новини високих технологій

Зазвичай поява повідомлень про те, що системі не вдається знайти зазначений шлях, пов'язують з навантаженнями, які виробляються за допомогою торрент-клієнтів після запуску відповідного завантаженого файлу з трекера. Однак ця помилка може виникати і в інших ситуаціях, які до розгляду основного питання можуть мати лише непряме відношення або не мати взагалі. Далі розглянемо кілька типових ситуацій, в яких може з'являтися такий збій, а також найбільш прийнятні методи їх виправлення, які, хоч і різняться між собою, тим не менш дозволяють усунути збої в кожній з описаних ситуацій.


Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та причини появи помилок

Незважаючи на те що в більшості випадків таку помилку видають саме торрент-клієнти, проблема може мати кілька більш розширену трактування.
Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та методи усунення проблем
Серед всього того, що зазвичай виділяють в плані появи подібних збоїв, можна відзначити кілька ситуацій:
 • неможливість завантаження файлів (причому не тільки за допомогою торрент - програм);
 • відмова в доступі до об'єкту при спробі редагування;
 • відсутність доступу після видалення папок і файлів;
 • відсутність адміністраторських прав для доступу до служб;
 • збої при завантаженні операційної системи.
 • Окремо можна відзначити той момент, що подібні помилки можуть виникати і при вірусному впливі, коли деякі права доступу до файлів та директорій або шляхи їх дійсного розташування на жорсткому диску змінюються мимовільно при спрацьовуванні шкідливих кодів. Але турбота про безпеку свого комп'ютера для кожного користувача повинна бути особистим пріоритетом, тому такі питання будуть розглянуті лише коротенько.


  Причина відмови

  Коли відмовлено в доступі (системі не вдається знайти вказаний шлях), можливе усунення проблем при завантаженні торентів в такій ситуації наступне. Отже, почнемо з самого поширеного прикладу. Коли виникають проблеми зі скачуванням (не вдається знайти зазначений шлях), це є не що інше, як зміна локації збереження завантажуваного контенту. Як це пояснити? Елементарно! Припустимо, що користувач завантажив торрент-файл, але йому весь контент потрібно було скачати не на жорсткий диск або в логічний розділ, а на знімне пристрій на зразок звичайної флешки або USB-HDD. Він встановив шлях завантаження, а по закінченні скачування його не змінив. При наступному старті завантаження з'явиться повідомлення про помилку попереднього томи або про те, що системі не вдається знайти зазначений шлях.
  Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та методи усунення проблем
  У цій ситуації потрібно просто увійти в загальні налаштування торрент-програми, перейти до меню налаштування папок і через пошук вибрати новий каталог, в якому буде зберігатися завантажуваний контент. Іноді багато фахівців рекомендують не вказувати за замовчуванням одну і ту ж директорію для збереження торрент-файлів в їх оригінальному вигляді, і для завантаження контенту. Досить часто можна спостерігати і проблеми того, що при завантаженні системі не вдається знайти зазначений шлях і в тому випадку, якщо сам клієнт запущений не від імені адміністратора (тут навіть змінити налаштування не вийде). Вийдіть з програми і використовуйте відповідний тип старту програми. Краще увійдіть під обліковою реєстрацією адміна, якщо зареєстрованих записів у системі кілька.

  Що робити, якщо немає доступу до служб?

  Тепер припустимо, що помилка «Системі не вдалося знайти вказаний шлях» з торрентами не пов'язана. Досить часто це стосується відсутності доступу до деяких служб. Спочатку входите у відповідний розділ (services.msc) і знаходите службу, з якої спостерігаються проблеми (у властивостях при переході до них через меню ПКМ її назва буде позначено червоним кольором).
  Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та методи усунення проблем
  Після цього викликаєте редактор реєстру (regedit), через гілку HKLM перейдіть в каталог параметрів служб, як показано на зображенні вище, і через ПКМ встановлюєте дозволу (буде вироблена переадресація на розділ, в якому слід вказати всі пункти повного доступу).

  Виправлення збоїв при доступі до файлів і папок

  Те ж саме стосується файлів і папок, тільки в даному випадку використовується меню властивостей файлу (поточного користувача необхідно включити в адміністраторську групу або змінити власника).
  Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та методи усунення проблем
  Але буває і так, коли виникає помилка, що називається, на рівному місці. Наприклад, ви видаляєте папку з «Провідника», система вимагає адміністраторські права, ви підтверджуєте видалення, але у відповідь отримуєте повідомлення про неможливість проведення таких дій (хоча насправді частина файлів була видалена). У цьому випадку проблема того, що системі не вдається знайти зазначений шлях, вирішується звичайної перезавантаженням і повторним видаленням залишилися об'єктів.

  Збої при старті операційної системи

  Що ж стосується завантаження ОС при появі такого збою, це означає тільки те, що стартові файли відсутні або пошкоджені.
  Системі не вдається знайти зазначений шлях: типові ситуації та методи усунення проблем
  Завантажитеся зі знімного носія і зробіть відкат системи до більш раннього стану. Якщо це не допоможе, перевірте системні файли через командний рядок (sfc /scannow) з повним рестартом після виконання.

  Короткий підсумок

  Це поки все, що можна сказати про виправлення помилок подібного роду. Менш поширеними ситуаціями можна назвати завдання для торрент-клієнтів занадто довгих шляхів до кінцевих папок збереження. В цьому випадку краще використовувати каталоги, розташовані ближче до корені системного диска (наприклад, C:Downloads). У випадку з проблемами доступу до файлів або неможливістю старту операційної системи можна використовувати наведені рішення. Це найпростіші методи. Якщо ж проблема глибше, доведеться і перевірку на віруси виконати, і спробувати відновити завантажувальні сектори, і т. д.